Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prośba o porade


igorex1

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie jestem tu nowy mam nadzieje że bedzie nam się dobrze współpracowalo

mam problem natury technicznej już przedstawiam sprawę::angry:

 

moja babcia ma domek ok 55 m2 ( 2 pokoje kuchnia łazienka i przedpokój) jest założona instalacja zamknieta gdzyż jest opalane na olej opałowy - piec ulrich , jednakze w tamtym roku babcia mnie poprosila zebym coś wykombinował bo brakuje jej kasy na orenżadkę do pieca i do obiegu zamknietego podłączylem jej tzw kozę w której jest wkład wodny 5 litrów, troche za malo jak na ta instalke co ma ( nowy typ miedzianka i plastik ale za malo) i pali tam sobie juz rok wszystkiem weglem drzewem wiem ze to podobno niedozwolone, jest pompka i czujnik temp na pionie i termometr oraz wzkaznik cisnienia zawsze jest 1atmosfera , nie wiecej teraz mysle co by tu jej podłączyc zamiast tej kozy gdyż ona ma malo miejsca w srodku do spalania towaru, myslę żeby jej podłaczyć jakąs piecokuchnie jednakze wiem ze tylko podobno do instalacji otwartej , chociaz rodzinka moja ma zamknietą od 10 lat na wegiel i nic sie nie dzieje ciesnienie tez ok 1 atmosfery co poradzicie mi , oczywiscie zeby nie rozwalac instalacji i jakis piec kupic do max 1300 zł pozdrawiam i z góry dziekuje w imieniu swoim i babci za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tych pieniążkach trudno będzie zorganizować coś „mądrego” Ja rozwiązał bym to tak: właśnie jakaś pieco- kuchenka ( mają sporą sprawność i akumulację w szamocie i kaflach) i odpowiednie zabezpieczenie tej instalacji bądź co bądź zamkniętej ( odpowiednie zawory bezpieczeństwa i odpowietrzniki. Ja spotkałem wiele instalacji zamkniętych na kotłach na paliwa stała i nikt nie narzekał. Należy pamiętać jednak o bezpieczeństwie domowników i odpowiednio taką instalacje zabezpieczyć przed ewentualnym zagotowaniem wody. Ja wykonał bym podkowę z grubszej blachy i dobrał jej moc do potrzeb. ( nie nadwymiarowa )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.