Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ciesze sie że sie zgadzasz ,a o kosztach inwestycycjnych to nie ma co pisac bo nie wiem czy jeszcze ktoś pompe gruntową montuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączy je "Wiara". Sprawność PW jest wyższa gdzieś przy +5C i to wszystko zależy od tego jak bardzo wyeksploatowany jest grunt. W grudniu może to być od +7C, w marcu od +3C. Do tego trzeba uwzględnić ile ciepła przy jakiej t zewn zostało wyprodukowane. Wiadomo im zimniej tym więcej potrzeba i odwrotnie. Dlatego prawie dla nikogo nie jest tajemnicą, że gruntówka w ujęciu rocznym jest sprawniejsza i tańsza w eksploatacji niż PW. Jak pisałem już wcześniej z doświadczenia innych średnio SPF jest lepszy o 0,5-0,7

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej u ciebie tak było, u mnie nauka religii była normalnie, po lekcjach na plebanii w sali katechezy, a nie jak teraz w szkole

A w siebie i w to co robię to muszę wierzyć - ale to chyba standard.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączy je "Wiara". Sprawność PW jest wyższa gdzieś przy +5C i to wszystko zależy od tego jak bardzo wyeksploatowany jest grunt. W grudniu może to być od +7C, w marcu od +3C. Do tego trzeba uwzględnić ile ciepła przy jakiej t zewn zostało wyprodukowane. Wiadomo im zimniej tym więcej potrzeba i odwrotnie. Dlatego prawie dla nikogo nie jest tajemnicą, że gruntówka w ujęciu rocznym jest sprawniejsza i tańsza w eksploatacji niż PW. Jak pisałem już wcześniej z doświadczenia innych średnio SPF jest lepszy o 0,5-0,7

180m2 nowy budynek pompa 9kW rachunek za zesły rok za pompę wyliczane z pod licznika 1870zł ja wykrecisz to na gruntowej to przepisze sie do tej twojej partii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wydam kolejne 500-700zł że podnieśc wartosc inwestycji

u mnie pompa zamoróbka powietrzna 430m2 rachunek od wrzesnia do teraz niespełna za całośc energi w domu  4000zł czyli najmniej od 10 lat na ogrzewanie a temperatura niezmienna i nie mysl że bede mierzył cokolwiek wiecej jak mam wgledem tamteg0 zesonu 2000zł w kieszeni za energie opał  i wogóle

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyste koszty inwestycyjne sa znikome a oszczednosci ogromne wiec naprawde nie musze nic miezyć

pompa w takie dni jak teraz pobiera dziennie około 20kwh nie wiem ile bym spalił drewna ile groszku bo juz tego nie licze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam,
Mam pompę ciepła z Buderus WP 10-K-1 ze zbiornikiem c.w.u.
W domu jest cyrkulacja ze sterowaniem czasowym, praca pompki od cyrkulacji ok 50 min. dziennie.
Z wody korzysta 3 domowników.
Na potrzeby ogrzania wody pompa załącza się ok 15-20 razy dziennie. Wydaje mi się że to trochę za dużo.
Co o tym sądzicie? Jak to wygląda u innych użytkowników pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ogrzewam cwu pompą typu drops zasobnik 300l dla siedmiu domowników a raczej próbuję bo pompa z miesiąc zamontowana i nie może zrobić się lato a zimne powietrze puszczone na dom póki co trzy dni cieplejsze grzałem ,pompa włączała się dwa trzy razy na dobę ( na noc jest obniżenie żeby się nie załączała ) zużycie energi to 13 kwh za te trzy dni więc wydaje mi się że nie najgorzej w twoim przypadku 15 20 razy to za dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, czy na pompę którą sobie sam zakupie i zamontuje, mogę dostać dofinansowanie z programu "czyste powietrze 2.0" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.