Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Organizacja działów forum


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Właśnie wydzieliłem dział dotyczący układów kominowych i w związku z tym zacząłem myśleć nad strukturą tematów na całym forum. Zaczynam wahać się czy podział forum na tematy teoretyczne i praktyczne ma sens. Podział ten miał opierać się generalnie na tym czy pytanie dotyczy konkretnego przypadku (praktyczne) czy nie (teoretyczne). Teraz zacząłem myśleć, że jednak 90% pytań to pytania praktyczne i może lepiej np. zrezygnować z całego dużego działu "Teoria" i zrobić jedno podforum w którym znajdą się pytania dotyczące teorii.

 

Jako, że forum nasze jest przede wszystkim dla Was, chciałem zwrócić się do Forumowiczów (zwłaszcza tych, którzy odwiedzają nas regularnie) z prośbą o ocenę i propozycję podziału forum. Może macie lepsze pomysły. Proponuję dyskusję na ten temat i ew. reorganizację forum tak, aby korzystanie z niego było maksymalnie wygodne.

 

Jako, że każda zmiana struktury forum powoduje pewne zamieszanie myślę, że ew. reorganizacja powinna być pierwszą i ostatnią, którą przeprowadzamy - należy więc dobrze się zastanowić.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Marcin, życie jest takie, że czasami teoria i praktyka pasują do siebie jak pięść do nosa. I niejedna teoria padła w twardym zderzeniu z rzeczywistością. Jest tu na Forum jakaś część pytań dotyczących czystej teorii ( typu jaki piec lub jaka instalacja jest najlepsza lub ci by było gdyby... ) jednak Forumowicze odpowiadają ze swojej praktyki.

 

Mi osobiście podoba się to Forum w takim kształcie, jakim jest, ale może dlatego, że nie jestem zwolennikiem zmian dobrych przyzwyczajeń. Jednak z drugiej strony jak najbardziej jestem za jeśli miało by to usprawnić czy przynieść jakieś korzyści Forumowiczom i Gościom.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale połączyłbym dział "Piece" z działem "Konkretne piece". W zamian utworzyłbym takie działy jak: "Kotły gazowe", "Kotły z podajnikiem", "Kotły tradycyjne", "Inne kotły i piece". Oczywiście zamiast słowa "kotły" można użyć "piece". Nazwę działu "Kotły tradycyjne" można zmienić na np. "Kotły górnego i dolnego spalania".

Jestem za pomysłem likwidacji "Teorii".

Ps.

Forum bardzo mi odpowiada. Jest prowadzone bardzo profesjonalnie - moje gratulacje.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zwolennikiem każdej formy forum jaką zaproponuje Administrator ( Marcin) bo jak do tej pory wszystkie modernizacje na wielki PLUS. Nie wiem ile czasu Marcin poświęca temu forum ale mam wrażenie że nie robi nic poza tym. Tu jest naprawdę „ładnie” i składnie. Przychylam się do postulatu kolegi Kanda ponieważ najwięcej piszemy o „serduszku” kotłowni – kotle. A teoria do książek. Pozdrawiam. Wyrazy szacunku i uznania dla Marcina.

 

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam miło Administratora tego forum i wszystkich bywalców .Chodź jestem na tym forum od niedawna to lubię go często odwiedzać.Jak na razie to raczej zadaje pytania i szukam na nie odp. czytam co inny piszą na temat ogrzewanie.Całościowo oceniam to forum na DUżY + gratuluje pomysłu założenia tego Forum i życzę wytrwałości w jego administrowaniu.Zgadzam się jak to było wyżej powiedziane żeby np.oddzielnie (pod temat) były prowadzone dyskusje na temat pieców z podajnikami ślimakowymi (retortami),tłokowymi ,dolniakami i górnikami.łatwiej i szybciej można by było otrzymać interesującą poradę wchodząc w poszczególny dział a nie przekopując cały szeroki temat.ale decyzja należy to gospodarza tego forum.

Pozdrawiam :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wpadł mi do głowy kolejny pomysł: dział w którym można by było umieszczać pomysły forumowiczów. Dobre, złe, ambitne, zrealizowane, niezrealizowane, praktyczne, niepraktyczne, takie z którymi chcielibyśmy podzielić się z innymi.

Dział "Nasze pomysły" byłby polem do popisu dla ludzi tryskających pomysłami ale nie tylko.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł do rozważenia :angry: Rysuje mi się powoli nieco inny sposób podziału forum - bardziej jednoznaczny. Teraz jak widzę często np. temat zaczyna się teoretycznie i kończy już praktycznymi poradami (np. ktoś radzi konkretny piec) - czyli nie wiadomo w którym do końca dziale to ma być. Raczej podział na "teorię" i "praktykę" zniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam małą propozycję, a mianowicie proszę szefostwo aby wydzielić osobny dział w którym mozna by się wypowiadać na temat ogrzewania kominkiem, a właściwie wszystkiego co z kominkami jest związane, wkłady, obudowy, systemy rozprowadzania gorącego powietrza itp, Myślę że kominki są na tyle popularne, ze powinen być im poswiecony osobny dział, wogołe mozna by jakoś tak przeorganizowac forum aby równiez inne sposoby ogrzewania budynków miały swoje osobne działy. wtedy wszystko byłoby bardziej czytelne i nawet bez opcji szukaj mozna by znaleźć to co nas interesuje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro (ups. już dziś ;) ) postaram się w tym temacie zamieścić prowizoryczny, proponowany, stworzony na podstawie Waszych sugestii nowy podział nad którym moglibyśmy dyskutować.

 

Dużą rację widzę właśnie w takim bardziej poziomym podziale na różne metody ogrzewania (np. piece "zasypowe", piece z podajnikiem, kominki, piece gazowe, itp) . Zastosowany na teorie i praktykę raczej nie zdał egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.