Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo Dużo Smoły W Piecu


czarek1

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy proszę was o rady bo juz nie mam siły walczyć z ta smołą .Mam zrobioną kotłownie poza domem 11m rury idą ziemią miałem stary piec używany na 100m strasznie zarastał smołą radzili mi fachowcy żeby dać mu powietrza pod ruszty i będzie ok tak robiłem ale za to musiałem go dusić szybrem bo mi się woda gotowała ,co dwa dni musiałem go czyścić przy otwieraniu strasznie dymił opadły mi ręce kupiłem drugi piec MODERATOR UNICA 6 na 60m podłączyłem i przez 2 dni paliło sie super drzwiczek od popielnika uchylone ok 0,5 mm paliło sie super wyszła smoła w komorze spalania ale nowe piece ponoć tak maja [trzeba je wypalić]ale dzis zauważyłem że z drzwiczek dolnej wyczystki kapie woda otworzyłem je a tam smoła pływa ? CZY MA JAKIS WPŁYW NA TO ZE KOMIN JEST NA ROGU I JEST NIE OCIEPLONY I ZROBIŁ SIĘ MOKRY bo wcześniej paliłem pół na pół z mokry drzewem ale jak zobaczyłem ze komin robi sie z zewnątrz mokry to pale samym suchym drzewem tak już z miesiac a komin zalany z zewnątrz cały smołą.Wiem ze muszę ocieplić ten komin czekam na pogodę ale CZY TA SMOŁA I WODA W PIECU PRZEZ TEN KOMIN CZY CO?

PROSZĘ O RADY CO ZROBIĆ???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy proszę was o rady bo juz nie mam siły walczyć z ta smołą .

 

trochę więcej danych:

1.temp. zasilania pieca?

2.temp. zasilania co?

3.temp. powrotu co?

4. moc pieca?

5. kubatura do ogrzania?

6. czy dom ocieplony?

7. czy rury zasilania i powrotu co ocieplone?

8. przekrój komina?

9.wysokość komina?

10. temp. w pomieszczeniu mieszkalnym?

 

 

Idealnie byłoby znać temp. spalin (prawdopodobnie dużo za niska) jak i prawdopodobnie temp " na piecu" tez może być za niska

 

Spróbuj przepalić dobrym (czytaj wysoko kalorycznym) węglem przez kilka dni i zobacz co się będzie działo.

 

pozd.

Bolikd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wmontować do instalacjii mieszacz czterodrożny wraz z zabezpieczeniem - ustawić dom na grzanie o niższej temp. jak kocioł a kocioł utrzymywać w okolicy 60-70 `C. Bojler jeśli jest wpiąć pomiędzy kocioł a mieszacz lub jeśli jest bezpośrednie wyjście to go tam wpiąć. Mam kuzyna w wielkopolsce który eksploatuje tak jak piszę kocioł już 10 sezonów. (zasypowy dolne spalanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kocioł z ktorego nalezy pozbyc sie dmuchawy i zaopatrzyc sie w miarkownik i rozpalac od gory.

Ddatkowo jak włączasz pompe na 40 st, to za zwyczaj zawsze pocieknie. Zmien aby pompa startowala od 56stopni. Przy paleniu drewnem rozszczelniaj klape zaladowcza, aby byl dolot powietrza nad ruszt (jezeli nie pozbedziesz sie dmuczawy, to tak nie rob)

 

Ps, to ze smola leci, to na pewno tak nie musi byc. Ale wczesniej czy pozniej komora tak zarosnie smola, z nie bedzie cieklo, bo moc kotla zmaleje i tym samym wiecej bdzie szlo w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.