Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Anoda Magnezowa Galmet


zarybob

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może rozeznanie jaki jet zasilacz do elektrody tytanowej i ewentualnie czy jest to do zrobienia w domowych warunkach . Chcę zainstalować do 200l zbiornika na cwu taką elektrode ale mam zero rozeznania jak wygląda sprawa tego napięcia i prądu . nek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Odświeże temat bo mam podobny problem.

Zbiornik Galmet (chyba 180l), z anodą montowaną od góry przez korek 5/4 cala. Niestety u mnie jest taka sytuacja że zbiornik jest obudowany rurami od jedynej strony przez którą jest do niego dostęp, do tego od góry jest tylko 15cm (powyzej sa schody betonowe). Raczej nie widzę szans na wymianę anody, po prostu nie zmieści się (no chyba że można ją wyciągać pod duzym kątem). Do tego jak czytam wyżej jest problem z odkręceniem tego korka.... 

Powiedzcie czy wymiana tej anody co te 18 miesiecy (według instrukcji) naprawdę jest konieczna? Czy mogę ją zostawić tam (for ever) ?  i ewentualnie zamontować drugą poprzez jakiś nieuzywany króciec z boku? Moge wykorzystać np króciec od obiegu cyrkulacji który i tak srednio wykorzystuje (pompą prawie nieużywana). Na razie anoda ma okolo 14miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana anody co 18 miesięcy to typowy"dupochron" producenta. Nie wymienisz i nie bedzie stosownego wpisu w dokumentacji_stracisz gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Posiadam zbiornik CWU 400 litrów Galmet od 2008 roku. Ani razu nie wymieniłem anody. Tą co była już dawno wywaliłem. Nie widziałem przez wizjer aby zbiornik był skorodowany od wewnątrz. Gdyby nawet coś się złego ze zbiornikiem stało to za zaoszczędzone na zakupie anod pieniądze wolę przeznaczyć  na zakup nowego zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam Galmeta 200l i są dwie anody - jedna w korku od góry druga w deklu rewizyjnym z boku. Co roku robię przegląd(od 2013) i nie zauważyłem specjalnie zużycia anod - pewnie zależy od jakości wody. Możesz odpuścić sobie tą od góry albo możesz ją wymienić odkręcając ja od korka - jest do niego przykręcona nakrętką 10. Jak odkrecisz korek te 15cm wystarczy żeby to zrobić. Jak odkrecisz przywiąż ją do sznurka i opuść na dół- wyjmiesz ją przez rewizję i tak samo wciagniesz nową do góry

Edytowane przez hajtaler428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakis pomysl ale jesli ten wizjer znajduje sie od strony termometru to też nie bede miał do niego dostępu bo jest tyłem do miejsca gdzie mam dojscie do zbiornika i termometr widze tylko pod ostrym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewizja jest właśnie w osi pionowej z termometrem. Jak się montuje zasobnik to się zwraca uwagę żeby był dostęp do serwisowania. Instalator dał ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dał ale niestety nie bardzo miał wybór jak to jest praktycznie wneka do ktorej dostęp jest tylko z jednej strony, więc jakby zbiornik postawił odwrotnie to nie miałby szansy podłączyć rurek do krocców ktore są z drugiej strony.

Edytowane przez GUGU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz dostępu, to zastosuj specjalną anodę łańcuchową. Jest to kilka krótkich anod nawleczonych na linkę, więc możesz założyć nawet przy 15 cm miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.