Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
chcę kupić ten piec BUDERUSA FUNKE ECONO  25KW + sterownik ekoMAX 700R + palnik BRUCER II
Podpowiedźcie mi proszę co o tym sądzicie co sądzicie o Buderusie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest tajemnicą Poliszynela, że Buderus Funke Econo to inaczej Cichewicz Futura Econo. Są to kotły Cichewicza z małą zmianą koloru obudowy. Oryginalnego Cichewicza kupisz za 8 tysięcy po co dopłacać praktycznie za nic kupując Buderus. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

potwierdzam, wszelkie tematy związane z Funke - kotły zasypowe i automaty to była nasza produkcja. Jak ktoś ma problemy z częsciami zamiennymi ( a są bo dzwonicie do nas) do kontakt z serwis@cichewicz.pl  

Zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolasterka
      Witajcie. Od tego roku mam wymieniony kocioł tradycyjny na kocioł gazowy jak w opisie - jednofunkcyjny z zasobnikiem CWU 120l, sterownik rc310+ czujka pogodowa. Dom powierzchnia ok 115 - stare budownictwo, ocieplony, system grzejnikowy. Serwisant wykonał pierwsze uruchomienie i zostawił ustawienia mocy  dla CO-24 kw, natomiast CWU -30 kw. Wydaje mi się że to dużo za dużo czy piec sam moduluje moc z jaką ma pracować i lepiej nie ruszać tych ustawień? Regulacja temp. ustawiana według temp. zewnętrznej, natomiast  temperatura wewnętrzna ustawiona w tryb auto na dzień 22,5, na noc 20. Kocioł załącza się na chwilę, zasila instalację temp. ok 36-40 stopni. Czy nie można ustawić tego jakoś by pracował stabilniej a w domu nie było wahań temperatury?  Trochę to  chaotycznie opisałem ale dopiero poznaję ten temat.  
    • Przez RADO17
      Witam. Posiadam w kotle Buderus Logano g 221- 25 Kw dyszę palnika Ewmar-Ness 15-35kw. Czy jest możliwość zmniejszenia dyszy na Ewmar-ness 10-20 Kw bez wymiany komory powietrznej i ślimaka? Dom 130 m2 kociłek przewymiarowany, pomimo pracy z PID, większości went. pracuje na 1%.
    • Przez Emirek
      Witam wszystkich uczestników forum.
      Jestem na etapie przygotowania do wykonania instalacji c.o. + c.w.u. Mój wybór padł na Buderusa gb072-20kW i zasobnik c.w.u. tego samego producenta o poj. 120l. Czy w układzie, w którym będą występowały wyłącznie grzejniki płytowe (10 szt.) oraz wspomniany zasobnik c.w.u. ma sens stosowanie sprzęgła hydraulicznego? Mój instalator twierdzi, że dla przedłużenia żywotności pompy cyrkulacyjnej pieca warto zastosować ww sprzęgło.
    • Przez morgon
      Hej. Jak w temacie. Serwisówka mówi żeby przytrzymać + i -, ale u mnie prócz tego, że zamiast temperatury zasilania pojawiają się dwie poziome kreski, nic się nie dzieje, choćbym minutę trzymał
    • Przez irys258
      Witam. To mój pierwszy sezon grzania gazem.
      Tel zimy ociepllem strych wełna i pywnicy strop styropianem 10 cm.
      Maksymalna temp na kotle miałem 46 st nawet w to normy , normalnie temp 38 do 42 st. Więc kocioł nie musi się wysilać aby ogrzać dom.
      Mam tylko grzejniki aluminiowe i cienkie rurki.
      Kocioł mam Buderus GB O62. 24 KW.
      Mam obniżoną noc na 20 KW.
      Moje pytanie cz mogę obniżyć jeszcze noc kotła np na 16 KW?
      Czy będzie to miało wpływ na mniejsze rachunki za gaz. ?
      Proszę o wasze rady.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.