Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark 17 Kw


wiki1966

Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby tak panowie oczywiście w miare możliwości zrobic sobie taki patencik jak to działa u mnie.(ponizej zdjęcie) czyli taki na tloku płaskownik który za każdym ruchem jeżdzi .

Lub zrobic mały silniczek zamontowany na zbiorniku w miejscu gdzie opał zalega np. od wycieraczek z ramieniem krótkim w zbiorniku i kiedy nastepuje podanie silniczek jak wycieraczka robi ruch.W tym wypadku nie bedzie to uciążliwe ponieważ i tak będzie słychac napęd.

Można podpiąc jakiś mały transformatorek pod silnik podajnika.

post-21309-0-31048500-1357374636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek zrobiłem poglądowy (tak jak jest napisane) i stwierdziłem problem czyli pozostałość jaka zalega w zbiorniku. Nie bądźmy idealistami - wiadomo, że nie będę siedział przy zbiorniku i mierzył co do centymetra parametrów :) Jedno jest pewne, że oryginalnie jest on do bani i niech tylko będzie mokry miał to trzeba wynajmować na cały etat człowieka do mieszania.

Wstawienie płaskownika nie spowoduje, że suchy miał zejdzie do zera ze względu na konstrukcję zbiornika. Przy mokrym miale płaskownik polepszy ogólne opróżnianie ale nie aż w tak bardzo.

 

Pomysł z blachą nierdzewną jest jak najbardziej dobry.

Edytowane przez Blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dobry wieczór,

Piszę z nadzieją, że ktoś mi pomoże. Ostatnio kupiłam ekogroszek z ogromną ilością miału, za 860 zł :(. Ten miał zatkał mi wyczystkę. Czyszczę ją raz na 3 tygodnie i nigdy nie było problemu, tym razem prawdopodobnie ilość miału (było pełniutko) spowodowała, że szufladka nie odcięła paleniska od zasobnika i zapalił mi się opał w zasobniku. Wybrałam wszystko, oczyściłam, sprawdziłam, czy zasobnik jest szczelny, wsadziłam łapkę pod tłok, gdzie zalegał miał, skróciłam przerwę w podawaniu paliwa na 2 min, ale nie spala mi się paliwo. Boję się wydłużyć przerwę, żeby znowu się nie zapaliło. W piątek dzwoniłam do producenta i kazał mi skrócić przerwę. Teraz wróciłam do ustawień fabrycznych i będę obserwować. Czy ktoś miał podobne doświadczenie? Mam sterownik ST 77 Tech. Jak to ustawić, żeby spać spokojnie i nie marnować opału? 

Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.