Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kocioł kwm-sp z pleszewa


geo-pomiar

Rekomendowane odpowiedzi

witam ma kocioł kwm-sp z pleszewa, regulator tango, palę eko-groszkiem, proszę o podanie ustawienia sterownika bo kocioł pala mi srednio 25 kg. na dobę czy jest zimno czy ciepło . Może to za duży ciąg kominowy bo nawet na nieogrzanym poddaszu komin jest ciepły(wys. komina 11 m ). moje ustawienia : czas pracy podajnika w stanie praca 30 s, czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu 20 s, podawanie paliwa co 6 min,oroty dmuchawy w stanie praca 5, bieg dmuchawy 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z pewnością nie jestem "silny" jeśli chodzi o "zautomatyzowane" kotły. Ale zajmuje się techniką kominową i wentylacyjną. Pojawia się tutaj mit "wypuszczania ciepła kominem" co dziś zdarza się bardzo rzadko ze względu ma wysoce sprawny odbiór ciepła przez płaszcz wodny kotła. ( jego konstrukcja i materiały). Moja diagnoza jest taka: za silnie ustawiony masz nadmuch. Jeśli to możliwe zmniejsz obroty do minimum i obserwuj temperaturę w tym miejscu o którym piszesz a przede wszystkim prace kotła ( spalanie, osady, spiekanie, zużycie paliwa itd ogółem kultura pracy kotła ) Jeśli zmniejszenie obrotów nie wpłynie na proces spalania ( czyli wszystko w normie ) a efekt nie ustąpi proponuje próby z przysłanianiem dolotu powietrza do kotła. Moim zdaniem 99 % kotłów ma niedostosowaną moc dmuchawy do rzeczywistego zapotrzebowania na powietrze. Lepiej podawać powietrze w mniejszych dawkach a w dłuższym okresie czasu. Nie mniej jednak należy pamiętać o tym że każdy kocioł, CO, komin i reszta warunków mają na największej uwadze jakość paliwa która wpływa współmiernie na jakość osiągów a tym samym ekonomię i komfort na którym najbardziej nam powinno zależeć. Prowadząc próby z dawkowaniem powietrza do kotła należy kontrolując temperaturę spalin mieć na uwadze dobro kotła i parametrów spalania. To jak loteria oparta jednak na doświadczeniach. Pozdrawiam

 

 

PS: Grunt to eksperyment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.