Skocz do zawartości
IGNOROWANY

To Działa Ogrzewanie Podłogowe.....


freegun

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym podziękowac forumowiczom za podpowiedzi a w zasadzie za pomoc w w wykonaniu mojego centralnego ogrzewania.... Po mrozach minus 27 stopni stwierdzam w praktyce ,ze to działa . A mianowicie ogrzewam dom sama podłogówka jakies 140m2 parter w w przyszłosci drugie pietro prawie tyle samo. Mam 10 obwodow podłogowki wykonanej w pex fi 15 rozstaw co 20 cm..... Awaryjnie zrobiłem podejscia do grzejnikow w razie jak by nie grzała podłogowka, tak wiec pex do grzejnikow pozostanie jak narazie zapiankowany w scianie. Piec tez wybrali forumowicze ling Kombi działa super serwis super ( czas wymiany przekladni od momentu zepsucia i zgłoszenia awari 4 dni ) bez zbednych pytan przyjechali wymienili, polecamten piec... Spalanie w mrozach - 27 stopni do 35 kilo na 24 h srednio od 850 do 1200 kilo na miesiac koszt sredni 540 zł za tone eko groszku woj pomorskie. wrzucam zdjecia jak to wyglada po 6 miesiacach od odpalenia..... Palilem peletem ale za duzy koszt tona 730 zł i spalal ok 1800 kg tak wiec nie opłacalne w moim przypadku. Serwisant jak przyjechał na wezwanie ,ze nie moge nabic temperatury powiedział po ogledzinach pelet jest za mało kaloryczny taniej bedzie eko groszkiem . wszystko sie zgadza tylko ze wiecej brudu . Wrzucam kilka zdjec jak to wyglada . Dziekuje i pozdrawiam . Własnie jestew w trakcie robienia podobnej instalacju u kolegi w jego domu. Wrzuce jak skonczymy kilka zdjec. Robimy dokładnie tak samo........

post-7992-1264936300_thumb.jpg

post-7992-1264936351_thumb.jpg

post-7992-1264936507_thumb.jpg

post-7992-1264936600_thumb.jpg

post-7992-1264936735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeśli mógłbym Ci coś doradzić to jak będziesz u kolegi robił to zamiast tych zaworów kulowych na rozdzielaczu chociaż na jednej belce daj zawory nastawne takie jak powrotne do grzejników , bo oile ty masz równe obwody i wszystko działa to kolega może nie mieć i nie bedziesz miał możliwości wyregulowania przepływów .pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly zawór nastawny 1/2 " jaki stosuje się w grzejnikach na powrocie lub możesz kupić sobie rozdzielacz z zamontowanymi już na nim takimi zaworami typowe do OP. wpisz sobie w wyszukiwarkę; rozdzielacz tro finish ,poszukaj Tro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w mrozach - 27 stopni do 35 kilo na 24 h srednio od 850 do 1200 kilo na miesiac koszt sredni 540 zł za tone eko groszku woj pomorskie. wrzucam zdjecia jak to wyglada po 6 miesiacach od odpalenia..... Palilem peletem ale za duzy koszt tona 730 zł i spalal ok 1800 kg tak

Witam. Ja trochę z innej beczki. Tez jestem z pomorskiego konkretnie Władysławowo. Według Twoich słów to groszek masz dobry i po 540 za tonę. Gdzie ty go kupujesz? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.