Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem Cichewicz Futura Econo 50


majer

Rekomendowane odpowiedzi

Piec nie dogrzewa się , spalanie odbywa sie tylko na czesci retortu (z prawej strony robila sie dziura). Kilkakrotnie jezdzili do mnie serwisanci probujac cos zrobic. Został skrócony slimak podajnika oraz wstawiona jakas blacha ktora miała rozpraszac powietrze. Nic jednak nie pomogło. Dalej spalanie odbywa sie po lewej stronie a z prawej robi sie dziura. zatykaja sie caly czas kanaly wlotowe- popiolem i drobnym spiekami -nawet bardzo czeste czyszczenie nie rozwiazuje problemu. Zaobserwowałem że szybsze wypalanie sie groszku od prawej strony (od strony podajnika) ma zwiazek z powietrrzem ktore z tej strony mocniej dmucha.

Moze ma ktos jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już na tym forum miał ten sam problem, właśnie w tym kotle. W swoim równiesz miałem to samo, jednak innej firmy. Pomogło uszczelnienie retorty. Ale po zakupie nowego opału już wszystko sie porypało. Dlatego wiosną to ekologiczne, oszczędne i bezobsługowe cudo zastanie zastąpione innym kotłem. Alu już napewno nie retortowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec nie dogrzewa się , spalanie odbywa sie tylko na czesci retortu (z prawej strony robila sie dziura). Kilkakrotnie jezdzili do mnie serwisanci probujac cos zrobic. Został skrócony slimak podajnika oraz wstawiona jakas blacha ktora miała rozpraszac powietrze. Nic jednak nie pomogło. Dalej spalanie odbywa sie po lewej stronie a z prawej robi sie dziura. zatykaja sie caly czas kanaly wlotowe- popiolem i drobnym spiekami -nawet bardzo czeste czyszczenie nie rozwiazuje problemu. Zaobserwowałem że szybsze wypalanie sie groszku od prawej strony (od strony podajnika) ma zwiazek z powietrrzem ktore z tej strony mocniej dmucha.

 

Moze ma ktos jakis pomysł?

Witam.

Ja miałem taki problem, ale w kotle Futura Econo 25kW. Po konsultacji na tym forum okazało się, że podczas montażu podajnika, palnika i zasobnika ( całość nie mieściła się przez drzwi więc trzeba było zdemontować) odwrotnie zamontowano żeliwny kołnierz palnika. Kołnierz ma otwory nadmuchowe dookoła ale pionowe nacięcia są tylko z trzech stron (od strony podajnika nie powinno ich być). Na kołnierzu jest strzałka, powinna ona być grotem zgodnie z kierunkiem podawania ślimaka.

U mnie pomogło, pali się całą powierzchnią. Nie wiem jaka jest konstrukcja palnika w F.E.50kW.

Strzałka jest wypukła więc możesz sprawdzić nie wygaszając, powinna być po przeciwnej stronie podawania opału.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pewnie jej nie zobaczysz, jest wypukła wiec można wyczuć.

Po przeciwnej stronie podawania opału.

post-1613-1264712689_thumb.jpg

Fotka jest ze strony producenta, jak miałem założony kołnierz w ten sposób co na zdjęciu (strzałka do podajnika) źle się paliło, od strony podajnika głęboko się wypalało (tam są pionowe nacięcia) a po stronie przeciwnej w ogóle się nie paliło (nie ma pionowych nacięć). Odwróciłem za radą, o ile pamiętam piotrka automatyka, poprawiło się i do dzisiaj jest OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
hm ... mialem zalozony kolnierz jak na fotce, wzialem go i obrocilem o 180 stopni, zobacze jak bedzie teraz

 

odwrocilem kolnierz ... futura econo 25 kw

wazne ... przy odwracaniu kolnierza trzeba koniecznie wyczyscic kanal dolotowy powietrza w podajniku!!!! (kanal dookola podajnika musi byc czysty) (zostawilem zabrudzony i palil mi 40 kg na dobe)

po wyczyszczeniu kanalow powietrza w podajniku piec hula az milo!!! praktycznie nie wlacza mi sie w tryb praca!!

ustawienia

przyslona na wentylatorze odslonieta na okolo 1 cm

moc maksymalna 9%

moc minimalna 9 %

tryb praca podawanie 12 sek co 60s

podtrzymanie co 7 min na 20 sek

histereza 4 sek

spalanie okolo 15 kg na dobe

dom ... typowy "kwadraciak" 115 m2 ... nieocieplony, wymienone okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam wielki problem z palnikiem w piecu Futura Econo 50 kW

Jest to panik żeliwny

Pali się bardzo nierówno, bardzo szybko wypala się groszek od strony podajnika i robi się dziura, a z lewej strony przewala się niespalony węgiel. Myslę, że jest to wina powietrza ale nie mogę sobie z tym poradzić. Próbowałem już chyba z 10 rodzajów ekogroszku i zawsze jest tak samo.

Wloty powietrza z lewej strony bardzo szybko się zatykają i już chwilę po ich wyczyszczeniu jest znowu to samo.

Może ktoś ma jakąś receptę na taki stan rzeczy bo niestety serwis umył ręce i stwierdził, że wszystko jest ok a ja mam zły ekogrosze itp. Zamontowali mi jakieś blaszki rozpraszające powietrze ale nic niestety nie dały. Zapłacił bym nawet za zmianę palnika jak by to coś pomogło ale nie wiem czy jest sens.

Poniżej fotki - widać z prawej dziurę a z lewej się przesypuje - no i pali się kiepsko

post-14807-0-95724600-1321814800_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.