Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapytanie Czy Kocioł Defro Akm 15 Kw TŁokowiec Jest Dobry


trawel61

Rekomendowane odpowiedzi

Podtrzymam jeszcze temat.

Kótry z kotłów, Defro AKM i Taurus Gaur ma większe popielnik? Co ile trzeba opróżniac popielnik w takich kotłach i na ile może wystarczyć opału w zasobniku bez dokładania?

Sprawa druga., trwałośc kotła - defro sie chwali że robi koły z blachy 6 mm, w dokumentacji Taurusa wyczytałem, że płaszcz wewnętrzny jest wykonany z blachy 5-6 mm, zewnętrzny 4 mm, czy duża może być różnica w trwałośći obu kotłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na ile wystarczy opału w zasobniku to sprawa zupełnie indywidualna dla danej instalacji, zależności jest cała masa..... rodzaj ogrzewania (podłogowe czy grzejniki),ilośc wody w instalacji, to czy budynek jest świeży czy juz wygrzany, żądanej temp. w pomieszczeniach i mozna tak mnożyć przykłady pewnie. Czasem na 1 załadunku mozna pociągnąć 2 dni czasem 4. Myslę że co do trwałości to zalezy ona z pewnością od prawidłowego podłączenia kotła (czyli zabezpieczenie zimnego powrotu) utrzymywanie wyższych temperatur, używanie właściwego paliwa wtedy mozna liczyć na trwałość pewnie na długie lata. A co do AKM DEFRO to najprawdopodobniej zostanie wycofany z produkcji i zastapi go bardzo ciekawy nowy kocioł spalający całą masę paliw począwszy od groszku i miału a skończywszy na owsie i pelecie, maszyna jest w testach i niedługo trafi na rynek z pewnością bardzo ciekawa pozycja !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje nowy dom, powierzchnia użytkowa ok 130 mkw, standarowe ocieplenie, okna, szacuje zapotrzebowanie na energie na poziomie ok. 12 kW. Taurus jest ciekawą propozycją, ma moc 18,5 kW, ale czy większa moc o 6,5 kW może być wadą? Czy moge sobie ewentualnie dostosować moc na sterowniku bez zwiększonego zużycia paliwa? Czy oba kotły, AKM i Gaur będą mi spalały podobne ilości paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam oszacowałeś te 12kW, czy z projektu wynika? Jeśli sam, to wartość na styk, jeśli z projektu to zwróć uwagę, że zapewne także przyjęto obicznenia uśrednionej temperatury i deltę. Co z temp. -20 i CWU, uwzględniłeś? 18,5 kW jest według mnie ok. Miedzy 15kW a 18kW różnica w spalaniu nie będzie odczuwalna, przy czym 18,5kW nie dostanie zadyszki w mrozy i dłuższe będzie miał przestoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja tez sie szykuje do kupna kotła i juz mam niezly metli k w glowie...Na poczatku myslalem o peletach ale to nie jest takie tanie jak mowia,(podobno) , wiadomo ze kazdy zaleca kupic kociol na mial, najlepiej jakby byl zeliwy,sa takie piece z Brucerem czyli zeliwnym (DWUFUNKCYJNY KOCIOŁ Z RETORTOWYM PALNIKIEM II-ej GENERACJI BRUCER

do spalania węgla w sortymencie GROSZEK i MIAŁ w tym także węgli spiekających się i szlakujących),podobno dobry do palenia mialu itp.czyli prawie wszystkiego.sprzedaje to firma instalco miedzy innymi http://firmainstalco.pl/index.php?art=13 . a teraz to juz nie wiem co kupic,najlepiej z podajnkiem widadomo , czy ktos moze doradzic ?ja mieszkam w kielcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma wspomniany wyżej kocioł Ogniowo ECO? Jak sobie radzi ze spalaniem miału? Zainteresował mnie ten piec, tylko to jest nowa konstrukcja i nie wiadomo jak będzie się spisywał? Cena wydaje się dosyć przystępna, ok 6500.

Palnik sprawdzony, a jak wyglada sprawa z podajnikiem? Bo on ma podajnik ślimakowy, czytałem opinie że ślimakowe mają tendencje do zacinania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zgadzam, nie wiem co ma oznaczać to stwierdzenie bardziej komfortowy lecz jeżeli jest bardzo wiele postów swiadczących o takich problemach jak zrywajace się zawleczki lub jakieś inne awarie podajnika ślimakowego łącznie z zużywaniem się ślimaka a u mnie przez dwa lata użytkowania podajnika tłokowego nie wystąpiła żadna nawet najmniejsza awaria podajnika więc jak podajnik ślimakowy ma być bardziej komfortowy toć takie stwierdzenie to kompletna bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kilkakrotnie pisałem obsługuję obecnie 2 kotły. Żeby było wesoło jeden ślimakowy i jeden tłokowy. Żeby było jeszcze weselej są to najlepszy tłokowiec na rynku - Taurus Gaur i najlepszy ślimakowy na rynku - Klimosz Ling Duo. W obu palę 2gi sezon więc mam porównanie.

 

Zerwanie zawleczki to zdarzenia epizodyczne nie sprawiające żadnego kłopotu.

 

Praktyka:

Klimosz Ling Duo - palę eko-groszkiem, zasyp co 5 - 8 dni, popiół wybieram co 3 - 5 dni, gruntownie czyszczę raz na 2 tygodnie.

 

Taurus Gaur - palę miałem, zasyp co 2 - 3 dni, popiół wybieram co 2 dni, gruntownie czyszczę raz na tydzień.

 

Oba kotły całkowicie bezawaryjne.

 

To oczywiste, że tłokowiec jest dla mnie bardziej zajmujący chociażby z powodu o połowę mniejszego zasobnika (trzeba częściej uzupełniać opał). Kolejna sprawa to fakt, że tłokowca kupuje się by oszczędzać na kosztach więc pale miałem. Z miału mam sporo popiołu i całe szczęście, że Gaur ma taki duży popielnik.

 

Z Twojego punktu widzenia największy komfort daje mój stary, żeliwny kocioł. Przez 10 lat nigdy nic się nie popsuło. W zasadzie stoi dalej gotowy do pracy. Dla mnie użytkowanie tego kotła nie było komfortowe ponieważ musiałem go odwiedzać co 8 godzin. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kilkakrotnie pisałem obsługuję obecnie 2 kotły. Żeby było wesoło jeden ślimakowy i jeden tłokowy. Żeby było jeszcze weselej są to najlepszy tłokowiec na rynku - Taurus Gaur i najlepszy ślimakowy na rynku - Klimosz Ling Duo. W obu palę 2gi sezon więc mam porównanie.

 

Taurus Gaur - palę miałem, zasyp co 2 - 3 dni, popiół wybieram co 2 dni, gruntownie czyszczę raz na tydzień.

 

Oba kotły całkowicie bezawaryjne.

 

To oczywiste, że tłokowiec jest dla mnie bardziej zajmujący chociażby z powodu o połowę mniejszego zasobnika (trzeba częściej uzupełniać opał). Kolejna sprawa to fakt, że tłokowca kupuje się by oszczędzać na kosztach więc pale miałem. Z miału mam sporo popiołu i całe szczęście, że Gaur ma taki duży popielnik.

 

Mnie interesuje ten Taurus Gaur, jakie jest w nim spalanie? Ile spala miału i przy jakiej powierzchni, czy dom dobrze docieplony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!Zakupiłam piec Akm 22 w październiku.Cieszylam sie jak dziecko ze bede miala wreszcie czysto i cieplutko i nie bede musiala rozpalac codziennie w piecu no i jakiz mnie zawód spotkał..Po tygodniu uzytkownia zepsuł sie przyjechali z serwisu po tygodniu niestety i wymienili z tyłu cały układ sterowniczy.Rozpalam w nim codziennie,bo musze go codziennie czyscic z sadzy jesli tego nie zrobie raz na dwa dni w domu mam czarno.Piec ustawiony jest na 65 st.ale rzadko osiąga temp.zadaną i chodzi caly czas na pelnych obrotach mimo ,że teraz juz jest w miarę ciepło.Mam juz go szczerze dosyć proszę powiedźcie mi co robię źle,przecież to miał być taki super piec!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Zakupiłam piec Akm 22 w październiku.Cieszylam sie jak dziecko ze bede miala wreszcie czysto i cieplutko i nie bede musiala rozpalac codziennie w piecu no i jakiz mnie zawód spotkał..Po tygodniu uzytkownia zepsuł sie przyjechali z serwisu po tygodniu niestety i wymienili z tyłu cały układ sterowniczy.Rozpalam w nim codziennie,bo musze go codziennie czyscic z sadzy jesli tego nie zrobie raz na dwa dni w domu mam czarno.

 

Witam,

 

No trochę nieciekawy wybór - kto Cię na to namamił? Nie miał serca. Jeszcze facetowi to by można wciskać.

Można spróbować coś poprawić, bo fachowców od tłoka tu nie brakuje :P

Po pierwsze co to znaczy, że masz w domu czarno? Którędy czerń się wdziera?

Czym palisz i dlaczego terzem?

Jakie masz ustawienia podawania?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Zakupiłam piec Akm 22 w październiku.Cieszylam sie jak dziecko ze bede miala wreszcie czysto i cieplutko i nie bede musiala rozpalac codziennie w piecu no i jakiz mnie zawód spotkał..Po tygodniu uzytkownia zepsuł sie przyjechali z serwisu po tygodniu niestety i wymienili z tyłu cały układ sterowniczy.Rozpalam w nim codziennie,bo musze go codziennie czyscic z sadzy jesli tego nie zrobie raz na dwa dni w domu mam czarno.Piec ustawiony jest na 65 st.ale rzadko osiąga temp.zadaną i chodzi caly czas na pelnych obrotach mimo ,że teraz juz jest w miarę ciepło.Mam juz go szczerze dosyć proszę powiedźcie mi co robię źle,przecież to miał być taki super piec!!

 

Witam

http://forum.muratordom.pl/defro-akm-lux-j...awy,t165023.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja też niedługo bede kupował piec, byłem właśnie u regionalnego dystrubutora, dowiedziałem się że w najbliższym czasie (ok 2 tygodnie) ma się pojawić w sprzedaży nowy lepszy piec, następca AKM z podajnikiem. Tak, że moze warto jeszcze poczekać i wstrzymać się z zakupem. A może ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat?

 

Witam. Jestem nowy na forum choc od miesiace sledze wątki bo chce zakupić piec i stoje przed wielkim dylematem.

Co do Twojego postu to widzialem wlasnie na necie nowy piecyk Defro AKM UNI. Kosztuje jakies 8100 brutto. No ale na nowosci sie narazie nie rzucam.

 

Osobiscie to mam inny problem. Mianowicie jaki duzy kocioł zakupić. Mój dom (nowy) to MAX + 15 styropianu lambda 31. przenikalnosc scian wychodzi jakies 0,17W/m2K. Do tego dochodzi 20m2 okien 1,0 i 150m2 dachu (30 wełny 0.35) co daje 0,11W/m2K. Cały dom podpiwniczony i w całym domu podłogówka. Ogrzewanie piwnicy i garażu tylko tak lekko aby nie byl odczuwalny mroz. Dochodzi CWU 140L I na jakis czas tylko 2 osoby w domu. Dom 170m2 podłóg. Zapotrzebowanie na moc dla domu według moich obliczeń bez CWU wynosi 3,7KW/h dla temp zew -20. Czy ktoś z was ma podobnie ocieplony dom i czy według niego wystarczy picyk 15KW AKM. Bo moze Gaur Duo 18,6KW będzie za duzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Szanowny Panie,

Pisze Pan, że jest instalatorem pieców defro. Jestem zainteresowany kupnem defro eko plus albo defro eko uni o mocy 19 kW. Dom powierzchnia 186 m2, rurki cienkościenne, dobrze izolowany.

Czy powyższa moc pieca wystarcza, jakie jest spalanie takich pieców?

Czy instalował Pan już piec uni, ponieważ jak zauważyłem ma inne palenisko i czy jest ono efektywne? Proszę o poradę, jaki zastosowac, czynnik ceny przy zakupie nie jest najważniejszy a najważniejsze jest bazawaryjnośc. Jak zauwżyłem w uni można palic owsem, co też jest ważne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

Pisze Pan, że jest instalatorem pieców defro. Jestem zainteresowany kupnem defro eko plus albo defro eko uni o mocy 19 kW. Dom powierzchnia 186 m2, rurki cienkościenne, dobrze izolowany.

Czy powyższa moc pieca wystarcza, jakie jest spalanie takich pieców?

Czy instalował Pan już piec uni, ponieważ jak zauważyłem ma inne palenisko i czy jest ono efektywne? Proszę o poradę, jaki zastosowac, czynnik ceny przy zakupie nie jest najważniejszy a najważniejsze jest bazawaryjnośc. Jak zauwżyłem w uni można palic owsem, co też jest ważne.

Pozdrawiam

 

Witam !

Dziwię się, że po przeczytaniu wcześniejszych postów decydujesz się na kocioł, który wielu osobom sprawia kłopot?

Na rynku jest wielu innych sprawdzonych producentów, których wyroby są niezawodne i wcale nie droższe. Ładny zewnętrzny wygląd kotła nie świadczy o jego eksploatacyjnych zaletach. Nie stoi on przecież w salonie. Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kocioł Akm 15 kw, palę w nim od dwóch miesięcy.

 

Nie sprawia mi praktycznie żadnych kłopotów, rzekłbym więcej - jestem z niego niezwykle zadowolony. Dość wspomnieć iż średnio zużywam ok 12 kg miału na dobę, rozpaliłem we wrześniu i hula ;)

Domek 100 m2 średnio ocieplony.

 

pzdr

 

ps nie jestem sprzedawcą, instalatorem, tylko zwykłym urzytkownikiem

 

bulba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich tłokowców ;) posiadam kocioł skpt Krzaczka 24 Kw, bardzo solidnie wykonany kociołek, duży zasobnik wsypuje 160 kg eko- groszku, bardzo prosty sterownik w obsłudze zadowoli nawet mniej doświadczonych palaczy w tej materii, pale tylko eko-groszkiem sprawuje się rewelacyjnie. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

paląc od końca września do ostatniej niedzieli (dwa miesiące) średnie spalanie wyniosło faktycznie ok 12 kg miału na dobę. miał mam bardzo dobrej jakości(jakieś 23-24 mj) chociaż, co wielu pewnie zdziwi, zza wschodniej granicy. instalacja oparta na wymienniku ciepła (to moim skromnym zdaniem ekonomiczniejsze rozwiązanie od standardu). ustawienia

 

co 65

cwu 58

podawanie 9 min (dziś zmieniłem na osiem bo się chłodniej zrobiło :)

nadmuch 23%

przerwa w podtrzymaniu 85 min (może powinna być trochę mniejsza ale już nie chciało mi się kombinować)

wentylator w podtrzymaniu 9s co 15 min

 

czyszczę raz na 5-7 dni

 

oby tak dalej

 

pzdr

 

bulba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.