Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapytanie Czy Kocioł Defro Akm 15 Kw TŁokowiec Jest Dobry


trawel61

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Chciałbym się dowiedzieć czy mój wybur kotła jest dobry a mianowicie chciałbym kupić tłokowca defroAKM 15KW.Chciałbym się też dowiedzieć czy tłokowce są bardziej awaryjne od retorowych.Czy szuflady też po jakimś czasie się wymienia czy raczej jes to bezawaryjne.Proszę o rady.DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nosze sie z zamiarem kupna tego kotła ( do nowo postawinego domu) ...ale juz jestem niezle " zakrecony "

jaką mam kupic moc

- u mnie jest 170m^2 użytkowej tj ok 500 m^3 kubatury ...i pytanie czy 15 kW ? starczy ( dom z porothermu 25 + 20 cm styropianu, poddasze 20 cm wełny, okna bardzo szczelne i ciepłe ,pomieszczenia ok 270 cm wyskosci )

czy lepiej dla swiętego spokoju wziąsc 22 kW?

Jak ktos "uzytkuje" ten kociol to prosze o opinie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś było -20 a spalam obecnie około 45 kg na dobę, przy temperaturach około -5 do -10 jak było przez prawie cały grudzień i styczeń średnio spalałem około 30 kg na dobę od 15 września do dzisiaj spaliłem około 4 i pół tony miału, za który płaciłem po 430 zł za tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena bardzo podobna jak u mnie ...ok 450 tona

tak myslałem ze ok 40-50 kg na dobe

a jaki masz kociałek ?> i jak sie sprawuje

ja mysle o tym AKM -emie - jego kupnie ...widzialem go na "zywca" i powiem ze zrobil na mnie bardzo dobre wrażenie ...sprawial wrazenie bardzo dobrze wykonanego ...w kazdym szczególe... a oglądałem juz ich wiele ...

ale jak widze genialnie bardzo mało jest opini na temat tego kotła...chyba za młody :D

lub odwrotnie ...nie ma z nim problemów B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.: TAURUS GAUR 18,5 KW (mam takiego, też solidnie wykonany), to o 3,5 KW więcej niż 15 KW.

Wartość ta pozwala ogrzać mój niezbyt ocieplony poniemiecki dom 150m2 i uniknąć nadmiernego zużycia paliwa poprzez przewymiarowany palnik. Spalanie przy temp ok 0/-5 *C - 25 kg/24h; przy -10/-20 *C 35 kg/24h. Moim zdaniem palniki rzędu 25 KW przy 170m2 i izolacji rzędu 20cm B) , to przesada. Wiem, że znajdą się tacy co powiedzą, iż przy automatach należy iść w górę z mocą, a przy zasypowych w dół i, że zapas mocy nie zaszkodzi, ale zważywszy na cenę np Taurusa 18,5KW 5800, 25kW - 7300, dobrą izolację i metraż brałbym kotły rzędu max do 20 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede chyba brał 22 kw ...15kw chyba za mały bedzie ( chodz na stronie derfo jest kalkulator i wyliczyl mi 14.4 kw - i to razem z CWU przy izolacji 12 cm... ja bede mial 20 cm )

Jesli chodzi o TAURUA GAUR ...ogładałem ale nie przypadł mi do gustu ...spawy blachy i ogólnie jakos tak dziwnie wygładał ...jednym słowem mnie nie przekonał .... TAURUS GAUR - to ok 60% jakosci wykonania AKM ( sama waga cos tez mówi 25 kw GAUR - 350 kg ..akm 22kw 450 kg) ... to moja oczywiscie opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo kotły Taurus nie są wykonane gorzej niż Defro. Po prostu Defro ma ładny wygląd zewnętrzny, za który chętnie dopłacamy. Bardzo dobrze, że nas stać na taką estetykę i że kryzys nas najwyraźniej omija ;-) W praktyce Gaur jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze (najlepszy do spalania miału). Przy eko-groszku nie odczujesz różnicy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka "przydkładow" za Akm

 

- "półki" w Taurusie sa robione jako "spawane" ...akm gięte krawędziarką ( mniejsza ilosc spawów....mniejsze naperęznia wewnętrzne )

- Taurus - praktycznie 100 % spaw ludzką reką ...Akm z tego co widziałem wszystkie spawy "proste" - automat spawalniczy - nieporównywalna jakość ( projektuje kostrukcje stalowe - spawane ...znam sie na tym)

- Taurus - brak " dzwiczek" wlotu powietrza w popielniku ( w przypadku korzystania z ruszta awaryjnego - bardzo wazna sprawa) ....w akm mozna podłaczyc miarkownik ciagu ...w moim przypadku częste braki prądu to nic dziwnego...wiec dla mnie wazna sprawa

- akm minus ...brak komory spalania ceramicznej ... B) wyższa cena od Taurusa

To mim zdaniem to najważniejsze " mechaniczne" różnice ....miedzy tymi kotłami

czekam na opinie o Akm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede chyba brał 22 kw ...15kw chyba za mały bedzie ( chodz na stronie derfo jest kalkulator i wyliczyl mi 14.4 kw - i to razem z CWU przy izolacji 12 cm... ja bede mial 20 cm )

Jesli chodzi o TAURUA GAUR ...ogładałem ale nie przypadł mi do gustu ...spawy blachy i ogólnie jakos tak dziwnie wygładał ...jednym słowem mnie nie przekonał .... TAURUS GAUR - to ok 60% jakosci wykonania AKM ( sama waga cos tez mówi 25 kw GAUR - 350 kg ..akm 22kw 450 kg) ... to moja oczywiscie opinia

Ja również pod uwagę brałem także wagę kotła mam taki kociołek o mocy 25 kw

http://www.grobelny-pleszew.com.pl/ktm.html

ja nie widziałem zbyt wielu tego rodzajów pieców zanim go zakupiłem lecz kiedy go widziałem na żywo od razu zdecydowałem się że go kupię i jestem z niego bardzo zadowolonypost-2899-1264621680_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jako instalator powiem, że podłączyłem już 2 kołty DEFRO AKM 15 kW I 22 kW, 22 kW pali już drugi sezon (jestem w ciągłym kontakcie ze swoimi klientami), co do wrażeń to kocioł zapier...nicza kotłownia jest oddalona od budynku 15 m jest więc strata na kanale przesyłowym. Super intuicyjny sterownik dający spore możliwości ale należy pamiętać o stosowaniu TYLKO SUCHEGO OPAŁU !!! szybko zemści się to na nas bo jest takie przysłowie, że jak coś ma się zepsuć to napewno w święta albo przy - 20 ;-) tak było w przypadku kotła AKM 22 kW w opale zawieruszył się gwóźdź i przez to kocioł został unieruchomiony na 1 dzień. Ogólnie bardzo ciekawa maszyna którą wpasujemy do każdej kotłowni, kocioł wąski i czopuch na górze, ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 kW ogrzewa dom o powierzchni nieco ponad 180 m/2 plus cwu, pomimo strat na kanale przesyłowym w domu temp ok 22 stp. na kotle stale 60 do 70 stp.

15 kW ogrzewa dom o powierzchni 110 m/2 plus cwu wszystko hula

 

w zanadrzu czeka mnie jeszcze jeden AKM 15 kW pozatym podłączyłem już 4 Defro Duo od 15-35 kW i wszystkie grzeją wyśmienicie. Właśnie do sprzedaży trafił nowy układ motoreduktora wraz ze ślimakiem (cena ok. 800 zł) dzięki któremu można w kotłach Defro Duo, przeznaczonych dotychczas na ekogroszek, palić miałem. Próby u producenta na laboratorium trwały kilka miesięcy i ani razu nie zerwało zawleczki. Podobno pali się elegancko. Chętnie odpowiem na kolejne pytania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się, że Defro robi teraz najlepsze wyżerki dla instalatorów. W każdym razie tylko podziwiać jak ten producent betoniarek zdobywa rynek kotłów co. Nie wnosząc zresztą nic nowego.

 

Dobre firmy, które chcą się dalej rozwijać muszą więc zmienić design swoich kociołków. Jestem ciekaw do kogo to dotrze a do kogo nie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedługo bede kupował piec, byłem właśnie u regionalnego dystrubutora, dowiedziałem się że w najbliższym czasie (ok 2 tygodnie) ma się pojawić w sprzedaży nowy lepszy piec, następca AKM z podajnikiem. Tak, że moze warto jeszcze poczekać i wstrzymać się z zakupem. A może ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego AKM to sprawa wyglada tak, nowy kocioł który niedługo wejdzie do sprzedazy bedzie wyglądam jak AKM ale podajnik będzie ślimakowy i zupełnie innej budowie co w rezultacie pozwoli palić w nim miałem ekogroszkiem i podobno też owsem, czy będzie się nazywał AKM to nie wiadomo ale na pewno bedzie równie zgrabny (wpasuje się do każdej kotłowni) ale jego sprawnośc znacznie wzrosła. Defro szykuje wiele zmian na 2010 r myślę ze na lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy. Mam ogromny problem z defro akm 22kw uruchomiłem go 2 tygodnie temu i do tego czasu nie mogę go ustawić w żaden sposób problem jest w tym, żę mój podajnik nie przesuwa miału do przodu tylko robi z tyłu paleniska ogromną (kretowinę) aż w końcu miał zpypuje się z tej kretowiny do popielnika. Próbowałem różne nastawy i nic w końcu wyłączyłem piec i podawałem sam miał bez palenia i cały czas robi się taka kretowina w piecu. Oglądałem inne piece tłokowe (simar,protech,zgoda,sas) i tam podajnik przesuwa paliwo na palenisko na równej powierzchni a nie robi kretowiny. W moim piecu gdyby wzrosła temperatura to podajnik nie przepcha paleniska do popielnika. Mam zatem pytanie jak u was jest z tym przesuwaniem miałuchu na palenisko. Miał mam suchy nie zawiesza się w koszu; wszyscy moi znajomi w w/w kotłach palą tym samym miałem i u nich wszystko ok. Więc zastanawiam się czy mój egzemplarz nie ma czasem jakiejś wady fabryczej. Dzwoniłem na serwis do defro i gość mówi, że mają z tym problem przyjadą z serwisu i w środku kotłą na płaszczu wodnym dospawają po jednej i drugiej stronie jakieś blachy aby miał się nie kopcował tylko aby podawał miał równomiernie do przodu. Ale to bezsensu piec kosztował 7500 pln a oni chcą eksperymentować na minie. Co wy o tym sądzicie czy któryś z użytkowników miał taki problem i chcieli mu takie blachy wspawać. Acha jescze jedna sprawa we wszystkich w/w kotłach cały zsyp od kosza do popielnika jest w jednej płaszczyźnie pochylony a w akm i to nie tylko u mnie kratka gdzie jest palenisko jest zaniżona a wylot do popielnika w poziomie może to powoduje, że miał się nie przesuwa tylko kopcuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, wszystkie 2 AKM które podłączyłem nie mają z tym problemu :angry: i kilka innych których nie podłączyłem ja też chodzą..... myślę że serwis wie co robi i w żadnym razie nie odczujesz dyskomfortu a jeśli problem ciągle będzie to na pewno wymienią Ci kocioł .... może spróbuj z innym miałem tak dla sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.