Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dalczego Grzejniki Nie Grzeją ?


poborsky

Rekomendowane odpowiedzi

mam dom o pow 240 m2. na piętrze 11 grzejników o mocy łącznej 12 kW (przy temp. 70/55 stopni C) + 17 m2 podłogówki. na parterze 4 grzejniki o mocy łącznej 5 kw (przy temp 70/55 stopni C) + 32 m2 podłogówki. na górze podłogówka chodzi na głowicy RTL, a na dole jest pompka w rozdzielaczu. w kotłowni kocioł klimosz combi 23 kw, wymienik płytowy secespol LB 31-20. z kotłowni wychodzi rurka alu pex 20 mm na parterze na trójniku rozdziela się i idzie na poddasze do szafki, oraz na parter jeszcze raz trójnik i do szafki z rozdzielaczem do podłogówki i do drugiej szafki z rozdzelaczem na grzejniki. z rozdzielaczy wychodzą rurki fi 16 mm.

dlaczego nie mogę nagrzac domu? fachowcy mowią, żęto wina zlego wegla, lub ze nie da się w pierwszym sezonie nagrzac domu. czy to prawda? czy rurka wychodząca z kotłowni nie jest za wąska?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sezon jest fatalny. najgorsze ze instalacjie robił hydraulik, który nie jest jenocześnie serwisantem firmy w której kupilem kociol. teraz on mówi ze kociol jest za słaby, serwisant od producenta kotła mówi ze instlacja jest zła. a ja jestem w ....

czy ta rurka alu/pex z kotłowni do rozdzielaczy nie jest za wąska?

co zrobić aby uzyskać przynajmniej 18 stopni C w budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogłaby być nawet 32 czyli 11/4" ale to jest do pokonania przy ustawieniu pompy na wysokim biegu, trzeba jednak pomyśleć o większej średnicy (w przyszłości szumy w instalacji). A w tej chwili grzać , grzać, grzać. Podnieść parametry na instalacji jak najwyżej, nic innego nie pozostaje. Nie wiem w jakim mieszkasz regionie tj. w jakiej strefie klimatycznej, przy niskich temperaturach może się okazać, że kocioł też jest za mały, zwłaszcza gdy jest to rejon "zimny" Nie wiem tez czy prawidłowo dobrane są grzejniki i podłogówka. Bo szybko licząc to 24 kW to jest równe pokrycie zapotrzebowania tak do - 20 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sezon jest fatalny. najgorsze ze instalacjie robił hydraulik, który nie jest jenocześnie serwisantem firmy w której kupilem kociol. teraz on mówi ze kociol jest za słaby, serwisant od producenta kotła mówi ze instlacja jest zła. a ja jestem w ....

czy ta rurka alu/pex z kotłowni do rozdzielaczy nie jest za wąska?

co zrobić aby uzyskać przynajmniej 18 stopni C w budynku?

Narysuj schemat układu CO, zrób zdjęcia kotłowni to może coś się wyjaśni. Przyczyn niedogrzania pomieszczeń może być dużo w tym za małe średnice rur. Schemat i zdjęcia pomogą zdiagnozować przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.