Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Weber Heiztechnik - Reto Duo Fuzzy Logic


JONAIK

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedz kolego jaka temp. Wrzucasz z mieszacza na podloge?

Czy uzywasz regulatorow temp. elektr. W kazdym pomieszczeniu z osobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ja znowu z tym samym .

Piec chodzi  w Fuzzy Logic i znów zaczyna  wariować a mianowicie na piecu mam 60 st  .Od soboty idzie z mała mocą czas podawania w FL co  112 s ,  mocy nadmuchu nie mogę sprawdzić  .     Dzwoniłem do serisu PLUM w sprawie sterownika usłyszałem że jest możliwość  przy zaniku napięcia że powstaje deregulacja sterownika . Czy kotoś już miał taką sytuacje.  Dodam ,że jeśli piec ładuje CWU to moc taka sama . 

Wasza rada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kolego jaka temp. Wrzucasz z mieszacza na podloge?

Czy uzywasz regulatorow temp. elektr. W kazdym pomieszczeniu z osobna?

Co do temp podłogówki to mam na rozdzielaczu zawory rtl, ustawione na niecałe 3. Co do regulacji temp. w pomieszczeniach to jeszcze do niedawna miałem jeden regulator pokojowy na dole w przedpokoju, ale odłaczyłem to cholerstwo i założyłem głowice termostatyczne na każdy grzejnik (u mnie lepiej sie sprawdza).

 

Oto moje ustawienia kotła:

Moc nadmuchu 21%

Czas podawania praca: 20 s

Przerwa podawania praca: 69 s

Czas podawania nadzór: 14s

Przerwa podawania nadzór: 15 min

Ponadto podłączona pogodówkA

 

Ajak tam twoje spalanie? Ile idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ja znowu z tym samym .

Piec chodzi  w Fuzzy Logic i znów zaczyna  wariować a mianowicie na piecu mam 60 st  .Od soboty idzie z mała mocą czas podawania w FL co  112 s ,  mocy nadmuchu nie mogę sprawdzić  .     Dzwoniłem do serisu PLUM w sprawie sterownika usłyszałem że jest możliwość  przy zaniku napięcia że powstaje deregulacja sterownika . Czy kotoś już miał taką sytuacje.  Dodam ,że jeśli piec ładuje CWU to moc taka sama . 

Wasza rada 

Zobacz co sie dzieje gdy przełaczysz na tryb manualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Dzięki za odpowiedz na razie jeszcze chodzi na FL  ,  ale zastanawiam się czy wyłączyć sterowanie pogodowe , ustawie temperature na mieszaczu  .  Wydaje mi się że jak temperatura spada to własnie on tak wariuje .

Czy komuś piec też chodzi  bez sterowania pogodowego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal523

JA miałem włączona pogodówkę

Wyłączyłem ją ok 2 tyg. temu ze względu na  brak potrzeby podnoszenia temp na kotle. przy  różnicy temperatur na zewnątrz.

Co do mieszacza to on cały czas zamyka/otwiera sie, w zależności od tego ile odwodów Ci sie otwiera i jaką temp masz na kotle. Bo spadek temp. o 2 st.C na kotle i przy otwarciu kilku pętli powoduje zachwianie równowagi temp. zadanej mieszacza i on tak pracuje aty wychodzila najbardziej bliska temp. zadanej.

Ale pociesze Cie  mieszacz mało  Watów pobiera max 3W.

 

Przyznam Ci sie ze ze 3 razy zawiesił mi sie mieszacz i przebijał temp zadaną na podłoge, lecz mam ustawione ze wyłacza mi pompke po  przekroczeniu temp. i sie wyłączała nie  puszczają większej temp. na podłoge.

 

Rozwiązanie w moim przypadku przejscie na reczne  i otwarcie go lekko i zamknięcie. - wynik pracuje nadale bez resetowania sterownika.

 

Przyczyną było ( za każdym razem kiedy tak zrobiłem):

 

Podczas rozpalania przy starcie pieca kiedy zaczynam przepalać np: co 3/4 dni jesienią :

 

 

Kiedy rozpalam i chce przyspieszyć szybkośc  trzyrostu temp. kotła  to rozpalam dodatkowo na ruszcie awaryjnym drzewem.( piec grzeje tak ok 70st. pozniej zmniejszam ja k sie drzewo wypali na 60st.)

 

I kiedy startują pompy od 20 st. C na podłoge to otwiera mieszacz na maxa i pożniej dokonuje korekt tak aby przepływ byl optymalny do utrzymania temp na poziomie moim zadanym 28 st.

Lecz 3 x sie tak stało w 2 zesonach ze mi sie zawiesił. - przyczyna moim zdaniem zbyt szybki przyrost temp. w porównaniu do obliczeń sterownika.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal523

 

No kolego u mnie sie pozmieniało strasznie w ustawieniach kotła.

 

Chwaliłem sie wcześniejszym spalaniem i ono było na 30 dni  ( nie na 2 mies to xhodziło mi o przeło listopad grudzień 16.11 do 16.12) i było na poziomie ok 10kg przy temp. min 8 st. C na zewnatrz.

Lecz kiedy temp. na zewnatrz spadła  do ok 3/4 st. zaczoł mi palić ok 16-18 kg/dobe- duuzo myśle.

 

Mam pompy grundfosa 25-40 180 do mieszacza i do cwu a do kotłowej 25-60 180. 

 

 

Wcześniejsze ustawienia  cwu I bieg , mieszacz II , kocioł II ale te po prawej biegi inteligentne. pobór mocy ok 60-65 W/h. z mieszaczem.

Obecnie cwu I bieg inteligent, mieszacz I bieg ale na stałe po lewej stronie i kocił I na stałe. pobó mocy ok 20-25W/h- z mieszaczem.

 

Ustawienia pieca obecnie od 3 dni:

-Temp. zadana  kotła 60

- temp  zadana mieszacza 28

dyfuzory powietrzne  zaślepione

-moc nadmuchu w nadzór 23%,  czas podawania 13, przedłużenie nadmuchu nadzór  40,

-ustawienia palnika minim nadmuch 20%,

FUZZY LOGIC:

max moc nadmuchu 23%

min moc nadmuchu 18%

czas podawania  max 11,8

czas przerwy max 165

 nadmuch min 18%

 czas podawania min 7,5

czas przerwy min 140

parametr A 4

parametr B 40

 

 

ochrona powrotu 43

histereza  temp powrotu 2

 

przymkniecie zaworu na 20%  ( aleu  mnie dziala to jakos dzienie do przymkniecie na 20% ustawiłem z w rzeczywistosci  oto otwarcie na 20% )

 

wydajnosc palnika 10kg/h

kalorycznosc  dla wegla pieklorz  5,4kWh/kg

wydluzenie pracy pompy cwu 3 min

 

ustawienia mieszacza   wlacz podłog.

min. temp mieszacza 20

 

W kazdym pomieszczeniu mam regulator temp. i siłowniki na rozdzielaczach nie ustawałem obnizen nocnych bo uwazam ze szkoda na to pradu i wajchowanie +/- 4st C w ogrzewaniu to nie dla mnie.

 

A teraz jezeli chodzi o spalanie to prosze ja Ciebie mam max 10 kg/ 24h czyi  worek na 2,5 dnia  ale duzo wody zuzywam i powiem tak jestem WKR...ny na moj eko.. Moj to spieki niedopalki  niespalone białe gówno probowałem to przesiac i palic pononie czy sie spali ale lipa nic nie dało. i dalem  880 za tone .

 

Teraz planuje zrobić tak zebrać chetnych i kupić eko kazimierz juliusz czy jakos tak podobno jest najlepszy i zamowic transport , napewno jak bedzie z 10-12t ktos przywiezie to nam tutaj w okolice.

Edytowane przez RETODUO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikael026  a ty czym palisz? chodzi mi o tym eko i  moc i spiekalnosc i popioł..

Edytowane przez RETODUO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mikael026- jak spalanie przez ten ostatni miesiąc Ci wyszło

 

Jakie spalanie przez ostatnie 30 dni wyszło ?

 

Muszę się pochwalić bo moje spalanie  w zeszłym miesiącu gdzie  temp. była w  okolicy 10 st.C wyszło mi 300kg + ok 40 zł. energia.

a teraz  po wprowadzeniu powyższych parametrów gdzie temp. był w okolicy 0 st.C wyszło mi 250 kg oraz ok 25zł. za energie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam kocioł Weber Heitztechnik Reto Duo Fuzzy Logic 15kw plus sterownik EccoSter oraz termostat pokojowy Plum. Problem w tym że ze względu na pracę, rzadko bywam w domu i kompletnie nie mam pojęcia o regulacji tym systemem. 

Mieszkamy w nowym domy 3 lata i po ustawieniach w 1 roku było wszystko ok. nie przeszkadzała mi ilość spieków czy popiołu bo system był wydajny i ekonomiczny. w pierwszym roku mieszkania spaliliśmy 3t eko groszku od września do sierpnia. (dom parterowy 120m2 mieszkalnej plus garaż i kotłownia,mur  44cm porotherm, tynki cem-wapienne, bez izolacji, w suficie 30cm waty, potem poddasze-strych i pod dachem jeszcze 15cm waty, okna 3-szybowe, - ogólnie termoizlolacja bdb.) w kolejnym roku kupiłem już inny opał (od tego samego sprzedawcy) i się zaczęło.piec nie dopalał, nie mógł "nabić temp", i zacząłem "poprawiać" ustawienia. tak "nagrzebałem" że spalił 4,5t opału od września do sierpnia.teraz historia się powtarza. idzie dużo opału, powstaje masa popiołu a nagrzanie domu o 0,5 stC trwa pół dnia... 

proszę o pomoc - z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam kocioł Weber Heitztechnik Reto Duo Fuzzy Logic 15kw plus sterownik EccoSter oraz termostat pokojowy Plum. Problem w tym że ze względu na pracę, rzadko bywam w domu i kompletnie nie mam pojęcia o regulacji tym systemem. 

Mieszkamy w nowym domy 3 lata i po ustawieniach w 1 roku było wszystko ok. nie przeszkadzała mi ilość spieków czy popiołu bo system był wydajny i ekonomiczny. w pierwszym roku mieszkania spaliliśmy 3t eko groszku od września do sierpnia. (dom parterowy 120m2 mieszkalnej plus garaż i kotłownia,mur  44cm porotherm, tynki cem-wapienne, bez izolacji, w suficie 30cm waty, potem poddasze-strych i pod dachem jeszcze 15cm waty, okna 3-szybowe, - ogólnie termoizlolacja bdb.) w kolejnym roku kupiłem już inny opał (od tego samego sprzedawcy) i się zaczęło.piec nie dopalał, nie mógł "nabić temp", i zacząłem "poprawiać" ustawienia. tak "nagrzebałem" że spalił 4,5t opału od września do sierpnia.teraz historia się powtarza. idzie dużo opału, powstaje masa popiołu a nagrzanie domu o 0,5 stC trwa pół dnia... 

proszę o pomoc - z góry dziękuję

Napisz coś więcej o instalacji, wklej zdjecie, masz zawór 4d? Podaj ustawienia? Przełączasz tryb CO na tryb LATO? Po prostu musisz podać wiecej informacji, coś poradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

kubaswid   chwal sie  wynikami :) i napisz jak po takim czasi Ci  sie pali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie srednio na msc. idzie  14 worków - zwiększenie nastąpiło iż mam małe maleństwo i jeszcze wiecej wody jest zużywane.

 

 

Musze dokonywać korekcji zwiększając temp. zasilania podłogówki z 28 st. C na 30 przy mrozach  powyzej 7 st.C

 

 

Czy ktoś  na podłoge  daje powyzej 35 st. C ?

Edytowane przez RETODUO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.