Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Bojlera Do Istniejącej Instalacji Co


Koz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o poradę w następującym problemie.

Do istniejącej instalacji CO chciałbym podłączyć bojler CWU.

Instalacja jest wykonana na rurkach miedzianych z obiegiem wymuszonym pompą (na wyjściu) - kocioł na węgiel.

Bojler chciałbym umieścić w piwnicy bezpośrednio pod łazienką.

Byłby umiejscowiony mniej więcej na poziomie pieca.

Czy to ma sens?

Jakiego typu bojler moglibyście ewentualnie polecić?

Czy trzeba zastosować pompę na obiegu bojlera i w którym miejscu?

Bojler podłączyć równolegle do instalacji?

Ewentualnie moglibyście zaproponować jakiś prosty układ sterowania do odcięcia obiegu wody kotłowej w momencie kiedy piec wygaśnie i temperatura wody kotłowej spadnie poniżej temp. w bojlerze.

Proszę o wszelkie porady.

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma sens?

Jakiego typu bojler moglibyście ewentualnie polecić?

Czy trzeba zastosować pompę na obiegu bojlera i w którym miejscu?

Bojler podłączyć równolegle do instalacji?

układ sterowania do odcięcia obiegu wody kotłowej w momencie kiedy piec wygaśnie

tak ma sens

wybór zalezy od zapotrzebowania na cwu i zasobnosci porfela

pompa potrzebna na tej rurze co masz do c.o.

termostat róznicowy i tylko ten ! a jak nie wiesz co to jest zapytaj wujka Google on wie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Mam jeszcze takie pytanie.

Wodę użytkową chciałbym przeprowadzić do baterii poprzez elektryczny ogrzewacz wody (sterowany elektronicznie) - latem nie palę w kotle CO, a w chłodniejsze dni jesienią i wiosną miałbym wstępnie podgrzaną wodę w bojlerze i niższe rachunki za prąd.

W związku z tym myślicie Panowie, że trzeba zastosować jakiś reduktor ciśnienia na wyściu z bojlera (aby zabezpieczyć przepływowy ogrzewacz wody)?

Pytanie również takie.

Czy w sezonie letnim odcinać obieg wody użytkowej od bojlera? Czy w jakiś sposób należy dezynfekować bojler, jak często i wjaki sposób?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent dopuszcza temperaturę wody wejściowej do 70 stC (podgrzewacz jest przystosowany do połaczenia z istalacją podgrzewania wody z kolektorów słonecznych - chyba nie ma znaczenia z jakiego źródła podgrzewana jest woda).

Nie wiem dokładnie jaką mam teperaturę na kotle, ale na grzejniku zwykle mam do 45 stC.

Co Pan o tym myśli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbiornik tylko nierdzewny !

Kupiłem przed tygodniem od tego gościa:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=9189217

zbiornik stojący używany ze stali nierdzewnej Viessman VertiCell 350l no ale cena 2300pln.

W sumie i tak na dłuższą metę nierdzewne zbiorniki są tańsze od ocynków płaszczowych tak strasznie polecanych (u nas).

Zajrzyj do niego, zadzwoń, ma wiele różnych zbiorników.Ja jechałem do niego 360 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.