Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

dosyc niadawno zwrocilem sie do was o pomoc i uzyskalem fachowej porady bardzo szybko i skutecznie za co bardzo dziekuje.

do tej pory palilem w piecu z obrotowa retorta owsem i musze przyznac ze byl prawie dobrze.minus taki ze owies dostawal sie przez palnik i blokowal doplyw powietrza.mysle ze mozna ten problem rozwiazac ale teraz przy -10 nie bede eksperymantowal i poczekam do wiosny.

zaczalem wiec palic ekogroszkiem.kupowalem narazie po 2 worki w roznych skladach zeby zobaczyc gdzie najlepszy(dzisiaj kupielm 100kg z chwalowic-podobno jest dobry).

jak najlepiej ustawic teraz piec?mam pereko 25kw.

co do ustawien to ktos na forum pisal ze dobre jest 7sek podawania 21przerwy a wiec 1:3.tak tez mam.sila nadmuchu (od 1 do 10) na 5 a ta klapka na wentylatorze calkowicie otwarta.czy tak ma byc? a moze przyslonic?powiem szczerze ze temperatura w miare szybko rosnie wiec chyba ok?temp pieca na 61stopni a przedmuch mam ustawiony na 20 min.

do tej porymialem spalanie ok 25-30kg na dobe.dom nowy 200m2.

chetnie wyslucham wszystkich rad dotyczacych ustawien pieca(sterownik st37)

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. MAM TEN SAM PIEC. walcze z ustawieniami od wrzesnia i mam juz dosc.

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję zaprosić na regulację fachowca który ustawi co trzeba i wyjaśni jak to ustawiać oraz obsługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez janosh
      Witam.
      Za radą kolegi User2018 zakladam ten temat licząc na Waszą pomoc.
      Kocioł 18 kw prawdopodobnie ksw alfa z 2004 r. Goły. Tylko miarkownik. Jak najprosciej przerobic na ds?
      Wym. ruszt: 29x42 (szer x gl). Wys do półki 46 cm. Między półką a tylną scianą 17 cm. Wszystko tak mniej-więcej. Mierzylem na rozpalonym...
      Nie wiem czy to sie tak da policzyc zeby zrobic max 10 kw. Dom 100 m2. Rysunków na telefonie nie wyrzeżbie. Jutro moge Wam dorysowac.
      Cos moze bez palnika na szybkiego a palnik w innej chwili zeby dopiescic o ile tak to wygląda.

• Przez Grzes1975
      Witam 2 sezon pale pereko27kw na ekogroszek. Ustawienia pieca
      Czas podawania 10s, przerwa podawania 40s
      Tem. Zadana 55
      Wentylator 45 
      Histereza 4
      Praca podtrzymania 10s.przerwa 20min
      Wentylator 10s przerwa 10 min
      Wszystko jest ok. Osiaga temperature nie ma spiekow, w podt4zymaniu jest tylko 12 minut, w miedzy czasie temp. Spada o 4 st. I zaczyna mielic od nowa. Nie wiem jaka jest przyczyna, ale spala 50kg ekogroszku na dobe, a jeszcze nie ma mrozow. Mieszkam juz prawie w kotlowni, chodze po scianach. Jesli ktos wie jak ustawic to bydle, pomozcie prosze. 

• Przez mussimusk
      mam piec per eko typ ksw  , ostatnio cieknie spod pieca czysta woda , co może być powodem ? z góry dziękuję za podpowiedzi .
    • Przez Emanuel11
      Witam wszystkich , jestem tutaj nowy i mam problem z piecem pereko ksp19duo.Problem jest taki ze spalanie miesieczne jest na poziomie 1600 kg . Ostatnio wymienilem palnik i dmuchawe .Sterownik to xlogic sp24l+.Pale ekogroszkiem o kalorycznosci 30mj.I przy tak duzej kalorycznosci jest mi ciezko utrzymac 55 stopni na piecu.Parametry ustawilem na (max moc 22/98s a max moc dmuchawy na.68 procent. POMOCY
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.