Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optima Komfort Plus 20 Kw


Mako

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

Wybaczcie za odkopanie starego tematu ale mam parę pytać co do tego kociołka.

Czy mógłby ktos napisać w jaki sposób palić w nim węgiel grubości pięści człowieka i nawet grubszy ?

Mam niecałą tonę takiego węgla i chciałbym go wypróbować ...

Rozpalić go od góry to wiem, tylko czy węgiel nie nabierze szybko temperatury ? Nie chce zagotować instalacji :/

 

Następne pytanie to jak go przerobić pod miarkownik ciągu ?

Może ktoś już to robił, tzn przerabiał drzwiczki popielnika ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wegla zasyp połowe wsadu i zobaczysz co sie bedzie działo

miarkownik montuje sie z boku w dolne drzwiczki nalezy przykrecić klapke powinna byc w zestawie przy zakupie i trzeba zaslepic wlot powietrza przy wiatraku aby przez wiatrak nie dostawało sie powietrze ale to jest mały problem największym problemem jest przerobienie drzwiczek zasypowych aby dostawało sie powietrze wtórne ale to już szerszy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati82 problem w tym że ja żadnych klapek nie dostałem w zestawie do pieca jak i nie mam w ogóle w drzwiczkach żadnych śladów aby tam wkręcić ...

http://www.defro.pl/kotly-linia-tradycyjna/seria-optima-classic/optima-komfort-plus-tradycyjna

Mam dokładnie taki piec i takie same drzwiczki ....

 

Co do węgla to robiłem jedną mała próbę i wrzuciłem na drzewo dwie pacyny i niestety trzeba było otwierać drzwiczki do kanałów aby wystudzić piec bo temperatura na piecu miała 86 stopni i ciągle biła do góry więc wole zapytać na forum niż zagotować kocioł ...

Edytowane przez jdpremium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z lewym powietrzem muszę zobaczyć ;/

Ogólnie trochę się boję rozpalać go na grubym węglu ale za tydzień kupie miału ok 100 kg na spróbowanie i rozpalę go od góry czyli na dół węgiel, przysype miałem,karton i kawałki drewna na rozpalenie.

Panowie a mógłby ktoś napisać ustawienia sterownika ST-28 do miału ? chodzi mi o czas podtrzymania i czas przerwy w podtrzymaniu ;)

 

Ogólnie jakieś uwagi co do pieca, jak użytkować może ?

Piec mam od niecałego miesiąca ale niestety pale w nim tylko w weekendy ...

 

Co do drzwiczek to trzeba zrobić telefon ew sprawdzić czy będą pasować od modelu Optima i zakupić jeżeli jest możliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ogranicz powietrze podawane przez wentylator prawie do minimum, jeśli jest stopniowanie to je włącz i ewentualnie przysłoń jeszcze wlot powietrza do wentylatora. Zacznij od tej strony, komin jest wysoki? może trzeba dać regulator ciągu kominowego, ograniczając go do 20 - 30 Pa.

Witam!!!!

Mam OKP 20KW ze sterownikiem st-28, palę w nim od dołu. wentylator na 2lub 3 w 10 skali, pompki na jedynce na zasilaniu i po wymienniku na dom. Wyjście z pieca do komina mam przymnknięte w 2/3. Na piecu mam ustawione 45 stopni, wyłączone przedmuchy. Czy to dobre ustawienia i w którym miejscu mam przysłonić wentylator. Jak podłoże wieczorem ponad 20kg to trochę dymi przy zasuwie i lekki dymek unosi się z drzwiczek zasypowych. Czy to normalny objaw. Jak się pozbyć tego dymienia. Oczywiście zasuwę po podłożeniu mam otwarta na maxa, poźniej przymykam ale i tak troche dymi. Proszę o pomoc i wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest to kociołek górnego spalania, typowy miałowiec wzbogacony w dodatkowy nadmuch po bokach komory, żeby był w stanie podać powietrze nad zasyp gęstego i wilgotnego miału ;). Zamiast kupować drzwiczki wytnij otwór w tych i dorób klapkę , ALE UPEWNIJ się gdzie będziesz w stanie zainstalować miarkownik, bo może łatwiej będzie miarkownik podpiąć poprzez krzyżak na górze do wylotu i dorabiając dłuższe ramię sterować klapką od dmuchawy lub w ogóle zastąpić ją samą klapką, przy względnie dobrym ciągu udaje się to pierwszorzędnie , robił to ktoś na forum, ale też na pewno było to szeroko opisane i ukazane były zdjęcia tej przeróbki w temacie "ekonomiczne spalanie węgla kamiennego" napisanym przez szanowanego kolegę Last Rico na pewnym innym forum :rolleyes:. Wolę nasze, ale tamten temat to kopalnia wiedzy i każdy kto przebrnie przez około 350 stron będzie dużo mądrzejszy . POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.