Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz Do Podłogówki


Mikos89W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mianowicie mam problem z uruchomieniem podłogówki która została podłączona w następujący sposób. Śledziłem kilka podobnych tematów na forum i nie potrafię sobie odpowiedzieć czy to będzie działać poprawnie. Zauważyłem że w innych schematach na powrocie znajduje się zawór regulujący ciśnienie a na tym schemacie jest zwykły zawór kulowy i czy to może być problemem?? Pompa ma być uruchamiana poprzez termostat przylegowy, który ma dwie możliwości podłączenia: 1). włącza pompę gdy temperatura czujnika osiągnie temperaturę zadaną (np 30 stopni ustawione na potencjometrze a wyłączy się gdy osiągnie 80 stopni ( zabezpieczenie termiczne) 2). Pompa pracuje cały czas a gdy termostat osiągnie temperaturę zadaną (np. 50stopni) rozłączy pompę. Szczerze myślałem o drugim sposobie aby zabezpieczyć podłogówkę przed przegrzaniem. Z góry dziękuje za pomoc i dołączam schemat tego mieszacza.

post-2926-1259152414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mianowicie mam problem z uruchomieniem podłogówki która została podłączona w następujący sposób. Śledziłem kilka podobnych tematów na forum i nie potrafię sobie odpowiedzieć czy to będzie działać poprawnie. Zauważyłem że w innych schematach na powrocie znajduje się zawór regulujący ciśnienie a na tym schemacie jest zwykły zawór kulowy i czy to może być problemem?? Pompa ma być uruchamiana poprzez termostat przylegowy, który ma dwie możliwości podłączenia: 1). włącza pompę gdy temperatura czujnika osiągnie temperaturę zadaną (np 30 stopni ustawione na potencjometrze a wyłączy się gdy osiągnie 80 stopni ( zabezpieczenie termiczne) 2). Pompa pracuje cały czas a gdy termostat osiągnie temperaturę zadaną (np. 50stopni) rozłączy pompę. Szczerze myślałem o drugim sposobie aby zabezpieczyć podłogówkę przed przegrzaniem. Z góry dziękuje za pomoc i dołączam schemat tego mieszacza.

Witam ,glowica z kapilarą którą masz na rozdzielaczu zabezpiecza Ci podłogówkę przed przegrzaniem , więc wybrał bym ten 2 wariant bo wtedy zyskujesz jakąś niewielką oszczędność energi gdy nie palisz w piecu nie musisz pamiętać żeby włyączać pompę i odwrotnie , a co do zaworu na powrocie powinien być jak najbardziej , zwykły nastawny dlatego że pętle podłogówki stawiają dość duży opór i może się tak stać że ciepła woda nie będzie wchodziła w obwody tylko popłynie spowrotem do pieca .Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możesz sobie założyć zwykły zawór grzejnikowy ,który montuje się na grzejniku taki na klucz imbusowy ,ale polecałbym Ci zawór Honeywell v907xdsl15 ,posiada on nastawę wstępną którą możesz przykręcić powrót i dodatkowo posiada wkładkę na którą w przyszłości możesz założyć siłownik sterowany pogodówką ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.