Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin z nasadą czy bez?


rzemyk123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

najlepiej zakończyć komin bez daszków, strażaków, czy innych wymyślnych i drogich zakończeń, miałem daszek ale podczas deszczu czy opadów śniegu sadza lądowała na moim pieknym klinkierze i na dachu i na oknie dachowym i daszek usunąłem i po problemie. Także polecam zakończenie komina tzw stożkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stozkiem tzn jak?. ja w tym roku nie mam niczego, no i jak byle te potworne opady to troche wedy mi skaplo do zwyczystki - to znowu jest minus braku dszka, ale z dwojega zlego juz wole chyba troche wody przy obwitych deszczach niz problemy z ciagiem czy sadze na dachu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A mi dziś w nocy w wyniku tych wiatrów zerwało sam ten element obrotowy :blink: Musiało tak zawiać, że wystrzelił kapturek.... :o   Strażaka mam takiego od nowości komina tj. styczeń 2013 r. (nawet nigdy nie paliłem w piecu bez tego), a strażaka miałem takiego: http://prodmax-sklep.pl/pl/nasady-kominowe/52-strazak-kominowy-z-przejsciem-140x270.htmlI Teraz się zastanawiam czy montować ponownie czy też nie (miałbym kupić chyba nowego) -_- Dom mam postawiony w terenie mało zabudowanym z minimalna ilością drzew przy jeziorze (teren dość wietrzny). Piec jaki mam to Defro Optima Comfort Plus 12kw i palę węglem od góry. Będę wdzięczny za porady,

Edytowane przez Tedeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 1.04.2015 o 10:36, Tedeusz napisał:

A mi dziś w nocy w wyniku tych wiatrów zerwało sam ten element obrotowy :blink: Musiało tak zawiać, że wystrzelił kapturek.... :o   Strażaka mam takiego od nowości komina tj. styczeń 2013 r. (nawet nigdy nie paliłem w piecu bez tego), a strażaka miałem takiego: http://prodmax-sklep.pl/pl/nasady-kominowe/52-strazak-kominowy-z-przejsciem-140x270.htmlI Teraz się zastanawiam czy montować ponownie czy też nie (miałbym kupić chyba nowego) -_- Dom mam postawiony w terenie mało zabudowanym z minimalna ilością drzew przy jeziorze (teren dość wietrzny). Piec jaki mam to Defro Optima Comfort Plus 12kw i palę węglem od góry. Będę wdzięczny za porady,

według słów moich monterów wkładu do pieca na pellet żadne zakończenia niepotrzebne i niewskazane;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.