Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy pompa ciepła musi pracować w układzie zamkniętym


Stefek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam starą instalację CO z buforem 1800 l w otwartym układzie. Ogrzewam to kotłem na paliwo stałe. Chcę do tego dołożyć pompę ciepła czy muszę zamknąć układ CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij układ CO dla PC, a kocioł na paliwo stałe zostaw w układzie otwartym i podłącz go przez wymiennik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik dotyczy samego ciśnienia, niezależnie od typu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zeszłej wiosny jadę na układzie otwartym ,piec oraz pompa ciepła ,pierwszą pompą był haier i działał obecnie to przeróbka z klimy i też dobrze sobie radzi z układem otwartym jedynie co to przez 1 miesiąc co kilka dni musiałem czyścić filtr magnetyczny teraz już spokój , latem będę oddzielał pompę osobno oraz piec osobno i pompa będzie miała zamknięty układ ale puki co wszystko działa .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem bo miałem mieć tylko pompę a że mam dwa kotły leżeć bezczynnie a sytuacja jest jaka jest to na szybcika jesienią podłączyłem dolniaka mpm w razie W bez pompek tylko grawitacja taki był cel ale że nie miałem przygotowanych tyle rur między piwnicą parterem i piętrem to odwaliłem hałturę i wszystko wisi na tych samych rurach i latem mam zamiar to odseparować od siebie aby było to albo to lub razem a jak już będę robił to nie zaszkodzi zamknąć układ bo to tylko naczynie przeponowe dochodzi to do pompy ciepła oczywiście bo kocioł zostanie na grawitacji i układzie otwartym bo z wariatami nigdy nie wiem czy nie będzie prądu czy węgla czy to w zasadzie co im do tych chorych głów wlezie , planeta ,gwałcone krowy, pomysłów mają duuuużo tylko się dziwię że ktoś na to czy poprzednie chce jeszcze oddać głos .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.02.2023 o 21:28, o6483256 napisał(a):

Zamknij układ CO dla PC, a kocioł na paliwo stałe zostaw w układzie otwartym i podłącz go przez wymiennik.

To samo mówi mój instalator i pewnie tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom piętrowy,  grzejniki, układ otwarty,  PC monoblok Panasonic,  bufor 2000  i kocioł MPM i od roku śmiga i jakos problemów nie widać. Kocioł na grawitacji do bufora  a pompa na instalację bezpośrednio lub równolegle z buforem .  Nie bardzo wiem dlaczego niby PC miała by nie działać - czujnik ciśnienia jest w nich pewnie tylko po to aby wiedziały że jest czynnik grzewczy. Jest to zapewne raczej czujnik przepływu. Montowanie pompy na wymienniku to zawsze jakieś  straty  i dodatkowe elementy układu. Filtry wiadomo czyścić trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ciśnienie w instalacji? Ja mam dom parterowy i ciśnienie 0.7 bar. Mam zamiar PC włączyć do bufora równolegle do pieca.

Instalator mówi że pompa będzie wyrzucać błąd. Faktycznie ma jakiś rodzaj przepływomierza.

Jak wygląda problem zładu wody przy wymienniku?

Tak przy okazji wymiennik rozwiąże problem rozmrożenia PC bo tę część instalacji można zalać glikolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstawianie wężownicy do bufora nie wchodzi w grę. Układ który mam jest dobry i nie będzie zmian.

Cały czas kręci się sposób podłączenia pompy ciepła.

Albo przez wymiennik pompa w układzie zamkniętym na glikolu i nie ma tematu zamarzania za stratę temperatury na wymienniku albo wprost i zabezpieczenie przeciw zamarzaniu.

Z całkiem innych przyczyn będzie pompa Rotenso 10 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.