Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Izolacja Kominka Z Płaszczem Wodnym


Noidea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o wyjaśnienie.

Czy w przypadku kominka z płaszczem wodnym ustawionego w czymś co można nazwać pomieszczeniem wciśniętym pomiędzy WC ( widać drzwi po prawej ) a salon ,kominek obkłada się wełną izolacyjną z folią czy też całe to "pomieszczenie" w którym stoi kominek wykłada się panelami wełny z folią? No i czy powinny oprócz rury doprowadzającej pod kominek powietrze z zewnątrz być wykonane otwory z kratką w górnej części zabudowy??

Bardzo proszę o poradę bo na razie obłożyłem całe to pomieszczenie w celu wyizolowania go ze względu na zamontowane w kominku turbiny powietrze - turbo kominek- ale nie jestem pewien czy sam kominek nie powinien być obłożony podobnymi panelami z wełny.Zastanawiam się czy nie mam strat z płaszcza do "pomieszczenia".

post-10132-1258642462_thumb.jpg

post-10132-1258642481_thumb.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z płaszczem wodnym (wkład) powinien być obłożony wełną izolacyjną, żeby jak najwięcej ciepła ogrzewało wodę. Izolacja całego pomieszczenia też jest wskazana ze względu na rurę spalinową, która też wytwarza ciepło, a nie jest zaizolowana. I to ciepło może niekorzystnie wpływać na sufit, ściany regipsowe. Wg mnie powinna być kratka w górnej części. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj. To pomieszczenie wyłożyłem izolacją jedynie z powodu tej turbiny powietrznej - aby jej nie było słychać jak wdmuchuje powietrze do kominka no i aby temperatury nie działały na ścianki od strony salonu i WC. Co do zaizolowania samego kominka masz rację mi tez się wydawało że kominek powinien być obłożony izolacją ale "magicy" od wykończeń mówili że to nie jest konieczna jak mam już wyłożoną "kabinę". Zawsze mogę to zrobić i zrobię. Co do otworu z kratką to wystarczy jeden ? Mogę taki wykonać w WC za komora kominka bo szczerze powiedziawszy nie chciałbym tego robić na ścianie kominkowej. Mówisz, że nie izoluje się rur kominowych a co by się stało jakbym zaizolował cały przewód kominowy od czopucha do wejścia w ścianę do przewodu kominowego? Miałoby to jakieś niekorzystne działanie na system czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z mojego punktu widzenia, nie warto izolować przewodu kominowego, bo ciepło zamiast ogrzewać dom, trafia do komina. Fakt, może tego niedużo, ale zawsze. Izolacja rury: warto ze względu na lepsze nagrzanie komina i lepszy "cug", nie warto: rura nagrzewa się do wysokiej temperatury i dobre zaizolowanie wełną z folią wydaje mi się trudne. Nie wiem do jakiej temperatury można stosować wełnę. Nie wiem co masz w tej łazience, zawsze tam jest trochę większa wilgoć, która otworem pójdzie do obudowy kominkowej. Gdy będzie palone, to nic się nie stanie, ale cały rok się nie pali. Tak więc nie polecam. A kratki robią bardzo ładne i to nie szpeci ściany. Tak z ciekawości, jak napalisz jaka temperatura jest pod sufitem w obudowie, możesz to sprawdzić ? Niektórzy zalecają jeszcze komorę dekompresyjną pod sufitem, ale myślę, że w przypadku wodnych obejdzie się bez. W twoim kominku brakuje mi wlotu powietrza z dołu, wydaje mi się, że powinna być chociaż minimalna cyrkulacja powietrza za kominkiem. A może nie widać tego na zdjęciu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. A taka normalna cyrkulacja powietrza wokół kominka w moim rozwiązaniu jest potrzebna?

Mam doprowadzoną rurę zasysająca powietrze z zewnątrz - to co widać pod kominkiem jako prostokątny kanał wentylacyjny. Turbina kominka zasysa więc powietrze z zewnątrz a nie z wnętrza mieszkania ponieważ mam dom zwentylowany mechanicznie z rekuperatorem jako odzysk ciepła. Kratę zawsze mogę zrobić ale to chyba tylko w górnej części bo zawsze nadmiar ciepła można wepchnąć w powrót rekuperacji dla ogrzania świeżego powietrza. Zamówię zaraz sobie coś co będzie pasowało o ile nie będzie jakieś kolizji z rekuperacją. Co do przeznaczenia pomieszczenia za komora kominka to jest tylko WC z umywalką jak na fotce. Na suficie którego nie widać nad WC mam anemostat zasycający powietrze na powrót wentylacji. Załączyłem fotki "stanu surowego" kominka tak na wszelki wypadek bo może się dopatrzycie, że coś wykonali mi nie do końca tak jak trzeba.

post-10132-1258965998_thumb.jpg

post-10132-1258966339_thumb.jpg

post-10132-1258967032_thumb.jpg

post-10132-1258967712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, czy naczynie wzbiorcze masz otwarte? U mnie, gdy woda się zagotuje, to leci z niego para. A ta sytuacja jest możliwa pomimo zabezpieczeń. Czyli jeszcze jeden punkt za wentylacją. :P Rekuperatora nie posiadam, więc się nie wypowiadam. Jeżeli wnętrze obudowy nie nagrzewa się mocno, to może rzeczywiście ta wentylacja nie jest potrzebna, a jak masz rozwiązana możliwość zajrzenia do wnętrza obudowy? Czy górna część obudowy jest cieplejsza podczas palenia? U mnie naczynie wzbiorcze zrobiłem na poddaszu, żeby nie rozwalać obudowy, gdy coś źle zadziała. I obudowę mam jeszcze nie skończoną. A dwa metry rury w obudowie trochę grzeją, więc u mnie będzie wentylacja i jeszcze kratka, żeby dostać się do wyczystki nad kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm naczynie mam otwarte no to faktycznie może być psikus jakby się zagotowało. Niby nie ma takiej możliwości bo z tego co widzę to najwyżej do jakieś 70 kilku st mogę go rozpędzić. Do 70 stopni mam ustawiony nadmuch z turbiny powietrznej a jak tylko turbina wyłącza się przy 70 to temp. idzie trochę do góry i od razu spada , oscyluje ok 65 -75 st. Nie wiem jaka jest temperatura ścianek ponieważ całe pomieszczenie od wewnątrz zaizolowałem wełną z folią. Od środka WC mam cały dolny panel z naklejonymi kaflami wyjmowany. Zamiast tradycyjnej fugi jest tam wsadzona fuga akrylowa w tym samym kolorze więc nie ma problemu aby tam, wejść jak potrzeba (ostatnio wchodziliśmy aby zaizolować cały kominek i rurę spalinową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.