Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zarastanie pieca


Gość Zdzicho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam piec PEREKO KSX 21 w jaki sposób mógłbym przerobić go na DS (piec sporo przewymiarowany ogrzewam 100m2 w tym 55m podłogówki)

Prosiłbym o jakieś rysunki

Pozdrawiam

Witam

a jak palisz temperatura opał i czy z góry?

 

Pozdrawiam RedEd

 

ps. ja mam dolniaka a i tak modyfikuje go co sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Palę węglem od góry temperatura na piecu 55c miarkownik unister dmuchawa odłączona dorobione klapki PG oraz kierownica powietrza niestety co jakiś czas potrafi mi fuknąć(prawdopodobnie dlatego że jest sporo przewymiarowany)Chcialbym poeksperymentować z paleniem dolnym o ile da się to zrobić w tym kotle(poziome wymienniki )

Pozdrawiam attex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Palę węglem od góry temperatura na piecu 55c miarkownik unister dmuchawa odłączona dorobione klapki PG oraz kierownica powietrza niestety co jakiś czas potrafi mi fuknąć(prawdopodobnie dlatego że jest sporo przewymiarowany)Chcialbym poeksperymentować z paleniem dolnym o ile da się to zrobić w tym kotle(poziome wymienniki )

Pozdrawiam attex

o fukaniu juz był 99% jest to wina elektronicznego miarkownika który za szybko zamyka klapke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fukaniu juz był 99% jest to wina elektronicznego miarkownika który za szybko zamyka klapke

 

Witam

Myślę, że w 99% to jednak wina palacza. Wyobraźmy sobie, że Unister zamyka 1mm szczelinę, czy wtedy też zrzucimy na niego winę za fukanie, ale jeżeli zamyka kilkunastomilimetrową i rozhajcowany wcześnej kocioł to można przypuszczać, że troszkę wolniejszy i działający na innej zasadzie miarkownik mechaniczny ma większe szanse na wyhamowanie kotła i prawdopodobieństwo fuknięcia zmaleje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Eksperymentuję z różnymi ustawieniami i muszę przyznać że mniejsza szczelina na klapce daje pozytywne rezultaty

Jak dotychczas zero fuknięć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

wydaje mi się że przy zimnym piecu wydyma bo może komin jest za nisko nad dachem i niema ciągu ,

sąsiad postawił komin dużo niżej niż jest szczyt dachu obok jest jaskółka i ma cały czas ten sam problem

jak np.nałoży na komin rurę około metra problem znika a tak non stop mu wydyma i czuć czad w piwnicy ,

rozpala od góry miał , piec pleszewski ja mam taki sam i nie mam tego problemu chociaż komin mam mniejszy przekrojem niż jest zalecany.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego przy temp.pieca 80?C ma powstawać tyle spalin, że nie mieszczą się w kominie.Wtedy nie zauważa się problemu z ciągiem.

Problem pojawia się na początku przy rozpalaniu.Co to jest "zjawisko inwersji przy zimnym kominie"-dlaczego powstaje ciąg wsteczny?Na to nie dostałem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że sa chętni do dyskusji.Piszecie różne fajne rzeczy,ale nikt nie chce dotknąć zasadniczej sprawy:Dlaczego dymi TYLKO przy rozpalaniu?

Przed i po jest w porządku...

Przed rozpaleniem zimnego pieca spal kilka gazet w wyczystce komina poza piecem i dopiero rozpal

piec i nie powinno być problemu z dymieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy jest ,

Przed rozpaleniem zimnego pieca spal kilka gazet w wyczystce komina poza piecem i dopiero rozpal

piec i nie powinno być problemu z dymieniem.

nauczy się

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.