Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie spala wegla


bayer04

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Państwo walczę już kolejny dzień i nie mogę sobie poradzić. Nie dopala mi węgla. Piec Defro 10kw. Mieszkanie około 120 metrów. Poprzedniej zimy zacząłem przygodę z piecem i jakoś to wyglądało... Teraz mam ten sam węgiel 27 - 29 mj ale coś się porobiło z ustawieniami. Temperatura nastawiona 56 stopni.histeryza 3 stopnie.podawanie 6. Pauza 105.sila nadmuchu 34%. Przesłona na wentylatorze około 2 cm.  Już praktycznie w każdą stronę szedłem ale bez skutku. Jak nadmuch zwiększałem to wcale szybciej nie grzał a wydaje mi się że wszystko szło w komin. Proszę poradzicie coś laikowi bo nerwowo nie dam rady. Z góry dziękuję Piotrek

IMG_20221222_160821.jpg

IMG_20221222_161203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od wyczyszczenia palnika oraz otwarcia tej cudownej przesłony na wentylatorze żeby nie powiedzieć cudacznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę... A co ma do tego palnik? Może to są oczywiste pytania ale nie dla mnie.... W tamtym roku też miałem tak przyslone...

16717291426245771561886851557644.jpg

Dzwoniłem teraz do osoby która mi doradziła... Wg mnie dziwnie... 5 sek podawanie... 105 sekund pauzy... I siłę nadmuchu zmienić na 30%... Fakt wtedy ogień nie jest taki ostry... Dziękuję jeszcze raz wszystkim kto pochyli się nad moim problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bayer04 napisał(a):

Poprzedniej zimy zacząłem przygodę z piecem i jakoś to wyglądało...

Teraz mam ten sam węgiel 27 - 29 mj 

Doprecyzuj to zdanie. Masz opał z tamtego sezonu, czy kupiony w tym sezonie jako taki sam ?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wydłużaj przerwę w podawaniu i zmniejsz wiatr. Jeśli paliło go dobrze to musi. Kolega wyżej zasugerował czyszczenie. Ja bym jeszcze sprawdził czy retorta szczelna. O tym też znajdziesz na forum masę tematów. Jeśli jest nieszczelna nie ujedziesz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kolejny raz tego pisać. Wszystko jest wiele razy opisane i pokazane. Pierwsze z brzegu

https://www.youtube.com/watch?v=P7EZnZX_8V0&feature=youtu.be

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć zasypany częściowo kanał nawiewu, odkręć dmuchawę wyczyść kanały pod palnikiem w kotle też  masz kanał do czyszczenia.  

Trzeba też przepychać otwory palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ale co się dzieje. Za mało węgla na palenisku, przesypuje węgiel, czy za mało powietrza? Zrób zdjęcia paleniska, temperatur i instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gersik napisał(a):

Ale co się dzieje. Za mało węgla na palenisku, przesypuje węgiel, czy za mało powietrza? Zrób zdjęcia paleniska, temperatur i instalacji.

Tak jak by coś było zapchane

Teraz, jakubiak44 napisał(a):

Tak jak by coś było zapchane

46 temperaturę maxymalnie osiąga 

3 minuty temu, jakubiak44 napisał(a):

Tak jak by coś było zapchane

46 temperaturę maxymalnie osiąga 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że wyczyściłeś kocioł, ale gdzie? Odkręcałeś dekiel od spodu palnika? Jaki masz popiół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gersik napisał(a):

Piszesz że wyczyściłeś kocioł, ale gdzie? Odkręcałeś dekiel od spodu palnika? Jaki masz popiół?

Tak odkręciłem dekiel od spodu , i duchowe również odkręcał , czy Jeszcze trzeba coś zrobić tzn wyczyścić ?

1 godzinę temu, jakubiak44 napisał(a):

Tak odkręciłem dekiel od spodu , i duchowe również odkręcał , czy Jeszcze trzeba coś zrobić tzn wyczyścić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Nie spala wegla

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.