Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest nowa podłogówka ? Jak górną belkę masz ciepłą , a przepływomierze pokazują przepływ to gdzieś to ciepło idzie . Jaka jest tem. w pomieszczeniach . ? Mam jeszcze jedno przypuszczenie , ale to może potem ..

Witam

Podłogówka ma około 3 lat,górna belka muszę zmierzyć temperaturę na dotyk jest dosyć gorąca przepływomierze kupiłem od Ciebie w zeszłym roku i po założeniu(regulacji przepływów )podłoga zaczęła trochę lepiej grzać, temperatura w pomieszczeniach około 19,20 stopni(temperatura dodatnia na zewnątrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłogówka ma około 3 lat,górna belka muszę zmierzyć temperaturę na dotyk jest dosyć gorąca przepływomierze kupiłem od Ciebie w zeszłym roku i po założeniu(regulacji przepływów )podłoga zaczęła trochę lepiej grzać, temperatura w pomieszczeniach około 19,20 stopni(temperatura dodatnia na zewnątrz)

Zmierz zasilanie na belce i powrót , ile pokazują te rotametry na 3 biegu a ile na 1 biegu pompy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pamiętam , właśnie miałem spytać skąd masz te przepływomierze . Przypomnij mi czy jak Ci je sprzedawałem to mierzyliśmy grubość twojej belki .?

Mierzyłem grubość belki

Zmierz zasilanie na belce i powrót , ile pokazują te rotametry na 3 biegu a ile na 1 biegu pompy ???

Na zimnej instalacji (narazie nie rozpalałem )rotametry na 3 biegu pokazują 3l/min natomiast na 1 biegu niedużo mniej,jak tylko rozpalę to dam Ci znać i pomierzę temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podaję dane o które Prosiłeś

pompa 1 bieg przepływ około1,2

3 bieg przepływ około1,5 wszystkie rotametry ustawione mniej więcej równo

temperatura na piecu około 60 stopni

temperatura na kapilarze około 44stopnie

górna belka około 44 stopnie

dolna około 26 stopni.Po jakimś czasie przepływy zmieniają się tzn pierwszy i trzeci się zamknęły(chyba najdłuższe pętle)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak po czasie przepływ się zamyka to może to świadczyć że jest powietrze w układzie ,

przepływ 1,5 byłby wystarczający , chociaż przy tych 6 sekcjach powinno spokojnie pokazywać 2,5 , jeśli możesz to zmierz mi jeszcze raz tą belkę i jeszcze jedno zamknij odpowietrzniki automatyczne czerwonym kapturkiem , fajnie by było gdybyś na tych długich obiegach wykręcił na próbę te zawory na dolnej belce i wkręcił korki zobaczymy czy przepływ wzrośnie .

 

Ps , Czy pompa od podłogówki chodzi cały czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc jednak może być powietrze w układzie jutro postaram się przelać poszczególne pętle zobaczymy czy coś pomoże.Jeżeli chodzi o te zawory na dolnej belce to ja już próbowałem zaślepiać korkami lecz nie przyniosło to zbyt dużej różnicy nie pamiętam jednak czy przepływy wzrosły, pompa chodzi cały czas .Przepływy ustawiałem tak żeby były w miarę jednakowe dlatego wyszło 1,2 na pierwszym biegu i 1,5 na trzecim nie rozumiem jak sprawdzić maksymalne przepływy oraz cytuję:"jeśli możesz to zmierz mi jeszcze raz tą belkę"Zawór termostatyczny ustawiony na 45 stopni termostat na 55 stopni

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość belki 42mm

Przepływy:1 bieg

1,2 dług pętli 96m

1,2 dług.90m

1,0 dług 93m

2.0 dług42m

2,0 dług 48m

2,0 dług 25m

trzeci bieg

1,5

2,0

1,5

2,2

2,2

2,2

mierzone na zimnym układzie odkręcone na maxa zawory oraz rotametry

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK . a teraz jak zakręcisz głowicę termostatyczną to przepływy wzrastają czy maleją czy są takie same ,....... jak nie są podobne wskazania to spróbuj kręcić tym białym zaworem na bajpasie aby je wyrównać . (Większe wskazania będą dopuszczalne , żeby nie były dużo mniejsze .

Sprawdź też czy jak głowica będzie zamknięta i zawór na bajpasie też zamkniesz _---- to nie powinno być przepływu .

Powiedz jeszcze czy ty już tam normalnie palisz czy na razie tylko przepalasz . ?

Budynek czy jest ocieplony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakręconym zaworze termostatycznym i zaworze na by pasie nie ma przeplywów

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakręceniu zaworu termostatycznego przepływy maleją praktycznie do zera. Odkręciłem zawór na bajpasie 1i3/4 obrotu i wskazania na przepływomierzach są podobne na razie tylko przepalam co drugi dzien jakieś 7,8 godzin dziennie budynek POROTHERM 25cm+styropian 12 cm

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcę ten zawór na bajpasie o dwa obroty to wskazania są większe

2,0

2,2

2,0

2,5

2,8

2,8 na trzecim biegu ,jakie wskazania lepiej zostawić?(może zmienić na pierwszy bieg)

Czy spróbować przelać wszystkie pętle,czy się na razie wstrzymać?

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jak działają wszystkie rotametry przez 5 minut to znaczy że nie masz powietrza , pompa na 2 bieg bo też taki masz ... ustaw te najkrótsze 3 obiegi na 1,5 pozostałe powinny być ok . 1,8 .

Głowice tak żeby na belce zasilającej było ok 43 st . Ten zawór na bajpasie zostaw na 1i3/4 obrotu I więcej nic nie kombinuj . Pal przez 3 dni cały czas i daj znać czy coś się zmieniło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotametry jak na razie działają wszystkie.Ustawiłem wszystko tak jak mi napisałeś,niestety nie mogę osiągnąć temperatury 43st.na belce górnej mam niecałe 28st.Wcześniej zanim napisałeś pompa była na 3 i wtedy po około półtorej godziny temperatura na belce była powyzej 32 st.Zaczekam i zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da rady zamknąć bo za tym trójnikiem jest pompa na grzejniki i zawór kulowy. Zdjęcie numer 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witam ,mam jeszcze jedno pytanko , przed głowicą jest trójnik którym pewnie idzie zasilanie do grzejników , czy dasz radę to przykryzować lub na razie zamknąć ?

Tak.posiadam zawor kulowy.Zamknąć?

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest duża poprawa,lecz nie mogę osiągnąć temperatury powyżej 40 st.na belce rozdzielacza.

Temperatura oscyluje w granicach 38,40 stopni .Próbowałem przykręcać zawór zwrotny pod pompą grzejnika,ale to nie robi dużej różnicy ,przykręciłem też odrobinę zawór na bajpasie i wtedy temperatura troszkę się podniosła.Jak odkręcę zbyt mocno zamyka przepływomierze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższe dane

temp na piecu 56st

temp przed zaworem (za wymiennikiem)46st

temp góra belki 41,2st

temp dół belki 33,2

pompa na trzecim biegu (na drugim trudno osiągnąć temperaturę 40 st)

zawór na bajpasie odkręcony około półtora obrotu

zmierzone po około 5 godzinach palenia

Mam jeszcze pytanie ,przepływomierze mają od góry poduszki powietrzne czy tak ma być?,czy może jednak jest w układzie powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Witam

Jest duża poprawa,lecz nie mogę osiągnąć temperatury powyżej 40 st.na belce rozdzielacza.

Temperatura oscyluje w granicach 38,40 stopni .Próbowałem przykręcać zawór zwrotny pod pompą grzejnika,ale to nie robi dużej różnicy ,przykręciłem też odrobinę zawór na bajpasie i wtedy temperatura troszkę się podniosła.Jak odkręcę zbyt mocno zamyka przepływomierze.

Pozdr.

W jakim celu aż tak wysoką temperaturę na podłogę puszczasz ?

Dla przykładu podam, że u mnie gdzie mam 10 pętli ogrzewania podłogowego w sumie 800 mb rury tece 16 jedna pompa "60" z zaworem 3D 1" zasila to poprzez dwa rozdzielacze. Zawór 3D posiada elektrozawór podłączony do sterownika pogodowego i obecnie gdzie jest 0 stopni na zewnątrz temperatura wody w podłogówce ma tylko 25 stopni. Wystarczy to do tego aby w pomieszczeniach było 21 stopni. Przy zeszłorocznych mrozach gdzie było u mnie -30 stopni na max w podłogę szło około 35 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest duża poprawa,lecz nie mogę osiągnąć temperatury powyżej 40 st.na belce rozdzielacza.

Temperatura oscyluje w granicach 38,40 stopni .Próbowałem przykręcać zawór zwrotny pod pompą grzejnika,ale to nie robi dużej różnicy ,przykręciłem też odrobinę zawór na bajpasie i wtedy temperatura troszkę się podniosła.Jak odkręcę zbyt mocno zamyka przepływomierze.

Pozdr.

a po co ci takie tempoeratury na podłogówkę ??? przecież nie ma mrozów -30st żeby była potrzeba krecić podłogę taka wysoko ???

chyba że nie masz okien w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.