Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dwa pytania.

1. za zaworem 3d dam trójnik i dwa rodzielacze podłogówki polączone na osobnych rurach pex 32. (czy ter rury? wystarcza na obsługe po 8 obwodów podlogówki)

2. kocioł z buforem zapewne bedzie pracował na wysokich temeraturach ok 90st.c. czy w takim wypadku nie lepiej dać pompę na powrót pieca z zaworem klapowym jako obejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Chciałbym odnowic temat.

Mam problem z podłogówką od samego poczatku slabo mi grzeje.Jest to 6 pętli o dług.96,90,93,43,48 25m,zestaw regulacyjny Heimeier(na 85m2) pompa grundfos25/40/180,mam również 3 grzejniki ,które posiadają dodatkową pompę.Na zdjęciach pompa jest wylączona ale po włączeniu przepływ na rotametrach jest w miare jednakowy.Bardzo proszę o jakies sugestie.

-pompa górna -podłogówka

-pompa dolna grzejniki

-rozdzielacz za ścianą

nie wiem jak obrócić te obrazki

 

 

post-36348-0-94672900-1353667060_thumb.jpgpost-36348-0-77954000-1353667461_thumb.jpgpost-36348-0-33555300-1353667971_thumb.jpgpost-36348-0-75266300-1353668278_thumb.jpg

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temperatura na kotle okolo 58 stopni. Zawór odkrecony (nie wiem ile obrotów) tak ze w miejscu mocowania kapilary jest około 44 stopni.Gorna belka jest gorąca dolna zimna(po prawie 4 godzinach palenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda próbowałem już różnych ustawień bez skutku ,ale spróbuję tak jak mi radzisz .Czasami pod koniec palenia podłoga zaczynała się robić cieplejsza,być może trzeba ją odpowietrzyć przelewając wszystkie pętle osobno bo zwykłe odpowietrzenie nic nie daje.Zastanawiam się też nad przerobieniem instalacji i wstawieniem bezpośrednio pompy oraz TZM do rozdzielaczy(myślałem o wykorzystaniu obecnej pompy i kupieniu zaworu 3 drogowego coś na twój wzór) co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to przerobić , ale zasada będzie podobna , może aby nie iść w koszty to najpierw trzeba to spróbować rozruszać , problemem tu może też być zbyt mały przekrój zaworu na którym jest zamontowana głowica z kapilarą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Jeżeli chodzi o zawór z głowicą to już próbowałem zmienić go na jakiś czas na zwykły kulowy 1 cal , ale nie przyniosło to rezultatu.Spróbuję zrobić tak jak napisałeś,tylko że na razie nie rozpalam w piecu lecz w kominku

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem laikiem w tych sprawach więc wybaczcie wszelkie błędy.

Mam dwa rozdzielacze, jeden na piętrze i drugi na korytarzu (według mnie najzwyklejszy bez żadnej pompki) do którego podłączone są 3 grzejniki jeden na korytarzy i dwa w salonie i dwie podłogówki jedna w przedpokoju o powierzchni ok.3m2 i druga w kuchni o powierzchni ok. 18m2 . Po przeczytaniu kilku postów na forum teraz wiem że tak nie powinno robić się instalacji albo zastosować inny rozdzielacz, szkoda tylko że o tym nie wiedzieli niby fachowcy co robili tę instalację ale to inny temat.

I właśnie z tą kuchenną podłogówką jest problem gdyż słabo grzeje a można by nawet rzec że w ogóle. Była odpowietrzana przelewając wodę i nic nie pomogło więc chyba nie jest zapowietrzona. Według mnie problem polega na tym że na tej podłogówce jest za duży opór i pompka która jest przy piecu( VITA U 35-25 180) tłoczy wodę tam gdzie ma lżej tzn. do grzejników i drugiej podłogówki (która nagrzewa się dość szybko).

Próbowałem wyregulować przy pomocy zaworów przy grzejnikach ale to nic nie pomogło.

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji żeby w końcu zaczęło grzać????? Proszę o pomoc.

 

Przyszedł mi do głowy jeszcze taki pomysł a mianowicie żeby na powrocie tej podłogówki zamontować pompkę która by wspomagała tę z pieca i równocześnie zmniejszała opór i zwiększała szybkość przepływu wody a co za tym idzie szybciej się nagrzewała. Czy to zupełnie szalony pomysł???

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem laikiem w tych sprawach więc wybaczcie wszelkie błędy.

Mam dwa rozdzielacze, jeden na piętrze i drugi na korytarzu (według mnie najzwyklejszy bez żadnej pompki) do którego podłączone są 3 grzejniki jeden na korytarzy i dwa w salonie i dwie podłogówki jedna w przedpokoju o powierzchni ok.3m2 i druga w kuchni o powierzchni ok. 18m2 . Po przeczytaniu kilku postów na forum teraz wiem że tak nie powinno robić się instalacji albo zastosować inny rozdzielacz, szkoda tylko że o tym nie wiedzieli niby fachowcy co robili tę instalację ale to inny temat.

I właśnie z tą kuchenną podłogówką jest problem gdyż słabo grzeje a można by nawet rzec że w ogóle. Była odpowietrzana przelewając wodę i nic nie pomogło więc chyba nie jest zapowietrzona. Według mnie problem polega na tym że na tej podłogówce jest za duży opór i pompka która jest przy piecu( VITA U 35-25 180) tłoczy wodę tam gdzie ma lżej tzn. do grzejników i drugiej podłogówki (która nagrzewa się dość szybko).

Próbowałem wyregulować przy pomocy zaworów przy grzejnikach ale to nic nie pomogło.

Jest jakieś wyjście z tej sytuacji żeby w końcu zaczęło grzać????? Proszę o pomoc.

 

Przyszedł mi do głowy jeszcze taki pomysł a mianowicie żeby na powrocie tej podłogówki zamontować pompkę która by wspomagała tę z pieca i równocześnie zmniejszała opór i zwiększała szybkość przepływu wody a co za tym idzie szybciej się nagrzewała. Czy to zupełnie szalony pomysł???

asdsadsadzxczzzzzzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak na próbę to zakręć ten zawór na maxa i odkręć jeden pełny obrót , zobaczymy czy będzie różnica

Witam

Zrobiłem tak jak pisałeś ,niestety duzej różnicy nie widać jest tylko troszke lepiej(nadal belka dolna jest zimna)

Pompa ustawiona na trzeci bieg.Mam wrażenie że coś musi chyba tłumić przepływ miałem sugestie że należałoby usunąć zawór zwrotny za pompą oraz zamiast kolanka założyć odpowietrznik

Pozdr.

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attex. Mam pytanie Jak odpowietrzasz obwód wtórny instalacji? A co się tyczy podłogówki to wywal zawór termostatyczny z kapilarą przed pompką na podłogówkę a w miejsce trojaka daj zawór trójdrożny. Wywal też ten zawór który masz na powrocie z podłogówki pod tym trojakiem co go masz zamienić na zawór ESBE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem tak jak pisałeś ,niestety duzej różnicy nie widać jest tylko troszke lepiej(nadal belka dolna jest zimna)

Pompa ustawiona na trzeci bieg.Mam wrażenie że coś musi chyba tłumić przepływ miałem sugestie że należałoby usunąć zawór zwrotny za pompą oraz zamiast kolanka założyć odpowietrznik

Pozdr.

 

Czy to jest nowa podłogówka ? Jak górną belkę masz ciepłą , a przepływomierze pokazują przepływ to gdzieś to ciepło idzie . Jaka jest tem. w pomieszczeniach . ? Mam jeszcze jedno przypuszczenie , ale to może potem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam podobny problem z podłogówką bo nie za bardzo grzeje, piec został podłączony 2 tygodnie temu i od tego czasu testuje ogrzewanie podłogowe, odpowietrzałem już poprzez dopuszczanie wody obieg po obiegu aż sie przelewało wężem do kanalizy, próbowałem też zostawić jeden obieg otwarty reszta zakręcona i pompka na max i tak kolejny raz obieg po obiegu i wciąż wydaje mi się że podłoga nie jest ciepła.

Hydraulik podłączył mi podobno super zestaw firmy gorgiel z pompą wijo za spore pieniądze a efektu nie ma. Gdzie może być problem???

post-46221-0-70089700-1354218959_thumb.jpg

post-46221-0-74873000-1354218974_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zestaw Gorgiel :) i brak zabezpieczenia przed przegrzaniem czyli brakuje Ci głowicy termostatycznej z kapilarą ..... Jaka jest tem. zasilająca ten zestaw i jaki to kocioł , czy ma pompę która zasila ten zestaw bo ta pompa w rozdzielaczu jest tylko do mieszania podłogówki .???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chyba co twój instalator miał na myśli ..... Jest zawór 3 d na wyjściu z pieca i nim jest obniżona tem.( co będzie jak trzeba będzie puścić 60 st na instalację ) Druga sprawa to ten zestaw powinien mieć o 20 st wyższą tem. zasilania z kotła niż założona do ogrzewania podłogówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł jest nastawiony na 60 stopni i grzejniki grzeją dobrze mają termostaty i jest ciepło, a temperatura jaka wchodzi na podłogówkę i jest na termometrze na belce dolnej to około 45 stopni a na powrocie 35 stopni

 

pospieszyłem się ........ więc co obniża tem . na rozdzielacz podłogówki jak z pieca wychodzi 60 , czy na grzejniki też wychodzi 60 st.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chyba co twój instalator miał na myśli ..... Jest zawór 3 d na wyjściu z pieca i nim jest obniżona tem.( co będzie jak trzeba będzie puścić 60 st na instalację ) Druga sprawa to ten zestaw powinien mieć o 20 st wyższą tem. zasilania z kotła niż założona do ogrzewania podłogówki .

 

czy można by jakoś troszke jaśniej bo ja ekspertem hydraulikiem nie jestem i co mam zrobić żebym był zadowolony z ogrzewaniw podłogowego (żeby po prostu grzało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , może to wygląda że się czepiam ale aby pomóc a nie zaszkodzić to musimy się dowiedzieć paru rzeczy .

Chodzi mi o to czy jak piec jest ustawiony na 60 st to czy na grzejniki też idzie 60 jak tak to na podłogówkę też idzie 60 ???.( nie sugeruj się termometrem na rozdzielaczu bo on pokazuje już wodę zmieszaną )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak możesz to zrób tak :

- zakręć wszystkie obiegi podłogówki

- zakręć bajpas ( to taki sam zawór jak do obiegów podłogówki tylko on jest nad taką rurką z miedzi )

- odkręć na maxa ten zawór zasilający przed rozdzielaczem ( z niebieskim pokrętłem )

- odkręć zawór powrotny ( za pomocą klucza imbusowego , trzeba najpierw odkręcić zaślepkę )

- piec na 60 st .

zobaczymy wtedy jaka tem. idzie na podłogówkę .

 

aha czy możesz na pewno określić czy zasilanie z pieca idzie na górny zawór ( przy tej próbie powinien być szybciej ciepły niż ten dolny jak tak jest)

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.