Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo S2wc - Co To Za Kocioł


bbja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem domek wraz z piecem Ogniwo Biecz S2WC. Około 20 kW Na internecie żadnych informacji o tym piecu. Czy ktoś wie co to za piec, dolnego czy górnego spalania bo nie chcę za dużo eksperymentować a zima tuż tuż. Jak w tym napalić? Czy rozpalić żar i zasypać węglem, czy może rozpalać od góry. I najważniejsze czy to piec na węgiel czy na miał bo nie mam zielonego pojęcia. Jeśli będzie potrzeba to mogę zamieścić fotki. Dziekuję za wszelaką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Też mam 17Kw. Jak Ci się tym piecem pali? U mnie jak rozpalę na 2 łopatach węgla a potem zasypię 3 łopatami flotu to trzyma od 8 do 12 godzin. Piec rozpalam do 60C, zamykam wtedy czopuch i drzwiczki popielnika zostawiam uchylone na ok 3-4 mm. Tylko nie wiem jaki wpływ ma dolot powietrza w drzwiczkach górnych. Jeśli masz może jakiś inny sposób palenia albo jakieś uwagi to czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Może ktoś wie na co to za kocioł i na jakie paliwo jest zaprojektowany - węgiel czy koks? Wyprodukowany przez Ogniwo na początku lat 80-tych. Palimy w nim węglem, ale nie jestem pewien czy on nie jest przypadkiem na koks, bo ma bardzo mały wymiennik, porównując do współczesnych kotłów. U góry komory, do połowy głębokości kotła jest kanał żeliwny (widoczny na zdjęciu), którym spaliny od razu lecą do komina. Trzy tony węgla zużywamy w sezonie+ dogrzewanie gazem.

 

pozdrawiam

Jurek

post-74031-0-83502000-1500544792_thumb.jpeg

post-74031-0-00469900-1500544799_thumb.jpeg

post-74031-0-84057600-1500544807_thumb.jpeg

post-74031-0-45612700-1500544835_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Zaprojektowany niby pod koks ale spala węgiel równie dobrze jak koks.  W tym kotle żeliwne są drzwiczki , ruszt pionowy, ruchome rusztowiny oraz czopuch z tyłu. Reszta to stal, także wymiennik.Kocioł bardzo wytrzymały o skromnych wymaganiach odnośnie paliwa. Jedna uwaga, żeby nie zasyfić wymiennika smołą, pal wyłącznie od góry przy pomocy miarkownika oraz z lekko odkręconą rozetką w drzwiach zasypowych ( parę mm). Szyber w czopuchu otwórz na maksa. Rozeta doprowadza do kotła powietrze wtórne potrzebne do lepszego spalania. Rozpalany od góry, kocioł nie wymięka przed żadnym węglem który może być kaloryczny ale patrz by nie miał zbyt dużej spiekalności. A koks...szkoda kasy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.