Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie klimatyzacją w firmie


Tolderr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich, mam dylemat co do ogrzewania w firmie  czy w firmie jak kończymy pracę wyłączać klimatyzację na noc czy zostawiać włączoną . Pan który mi montował Klimę powiedział że oszczędniej jest nie wyłączać klimy na noc żeby pomieszczenie nie schłodziło się znacznie ponieważ jak rano włączę to do czasu dogrzania pomieszczenia do temperatury jakiej chcemy  pobierze więcej prądu niż jak by całą noc miało utrzymywać temperaturę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile czasu zajmuje to dogrzanie pomieszczeń rano - powinno być dość szybko bo to nadmuch ciepłego powietrza. Jak parę minut to nie zawracał bym sobie głowy tylko wyłączał ją na noc i włączał jak przyjdą ludzie do firmy. Zużycie prądu na pewno będzie mniejsze niz gdyby chodziła całą noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włączę ja o 4 rano to odgrzane jest o 6:30 

Ogólnie panuje na formie 19 stopni pomieszczenie 100 m2 założone 2 klimy jedna 5 kw druga 7 kw jak wychodzimy o 13 i wyłącze klime a w nocy temp jest około 0 na dworze to temperatura o 4 rano w firmie jest około 12 stopni, to tak żeby dogrzać do 19 stopni rano to potrzeba ta 2 dobrych godzin. Jeszcze nie wiem jak będzie jak temperatura będzie niższa od 0 na dworze ile wtedy schłodzi pomieszczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wychłodzenie nocne ma sens, o ile akceptuje się obniżony komfort użytkowania w pierwszych godzinach pracy.

Przy znacznej masywności budynku - sporo czasu zajmie jego wygrzanie.

Warto metodą prób i błędów znaleźć optymalne ustawienie temperatury w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.