Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Heiztechnik Reg Q Eko Duo - Menuet


jachu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem kotła Heiztechnik Red Q Eko Duo 25 kw na sterowniku Menuet. Dopiero co go zainstalowałem w nowo wybudowanym domu, w którym narazie nie mieszkam, ale muszę ogrzewać na zimę.

 

Kocioł ogrzewa podłogówkę ok. 70 m kw + grzejniki ok. 14 szt. + CWU (zasobnik 300 l). Dodatkowo podłączone są do systemu solary (lato)..

 

W poniedziałek uruchomiłem kocioł, instalatorzy podpieli mi grzejniki i do dzisiaj grzałem cały dom.

Termostaty miałem otwarte na 5. Dodatkowo zasypałem zasobnik ok. 4 workami ekogroszku ok. 130 kg.

Do dzisiaj czyli przez 2 dni - piec spalił mi cały ekogroszek.

Temperatura zadana na kotle - 61 st. nie została osiądnięta - dochodzę do ok. 51 - 52 stopni.

Poza tym dmuchawa chodzi non stop, dość mocno.

 

Poszukuję odpowiednich ustawień tego sterownika tak, aby spalanie było nie tak duże boję się, że zbankrutuję jak będę tak szybko spalał groszek.

 

Zależy mi aby, ustawić grzanie na minimum tak aby dom zimą był chłodny, żeby woda nie zamarzła i żeby generalnie sobie wszystko mogło schnąć w środku.

 

Jak dobrać odpowiednie ustawienia starownika?

Jakie powinny być ponadto wegług was ustawienia jak już się wprowadzę takie, aby to spalanie było w normie, najlepiej nie duże.

 

Mam tam też dodatkowe palenisko i chętnie bym z niego korzystał, ale nie wiem jak się w nim pali - jeszcze nie próbowałem, nie wiem co po rozpaleniu mam ustawić na sterowniku? Czy po zasypaniu dodatkowego paleniska włącza się jakiś tryb automatyczny?

 

Sterownik Mentuet ma bardzo dużo różnych ustawień, przeczytałem instrukcje i szczerze powiedziawszy nie mając nic wspólnego z branżą instalatorską nic z niej nie rozumiem, będę więc wdzięczny za pomoc osób mających doświadczenie.

 

Pozdrawiam

Jachu1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Widze, że narazie nikt nie ugryzł tematu - poniżej podaje moje aktualne ustawienia:

Tryb pracy - 0

Temp. pok. kotła - wyłączony

Czujnik kosza - włączony

Amplituda zaworu - 5 st

Histereza zaworu - 2 st

Czas pauzy zaworu - 20 sek

Czas pracy zaworu - 5 sek

Nastawa + 10 st - 30 st.

Nastawa 0 st - 34 st.

Nastawa - 10 st - 36 st.

Tryb pracy zaworu - pogodowy podł

Obr. dm. wzrost - 5

Czas pracy cwu - 15 min

Priorytet cwu - włączony

Tryb pracy cwu - zima

czas przesyp - 0 min

czas odł. pomp. co - 10 min

obr dmuch podt - 5

obroty dmuchawy - 11

czas oczekiwania - 20 min

krot podawania - 1

czas dmuchawy podt - 10 sek

czas pauzy pod - 40 sek

czas pracy pod - 10 sek

Podajnik on/off - włączony

Temp. zał. pompy - 40 st

Nastawa co min - 35 st

Nastawa co max - 85 st

Histereza co - 2 st

Algorytm pracy - 2

 

 

Proszę o pomoc jak ustawić aby minimalnie ogrzewać dom i jak najmniej spalać (kiedy w tym domu jeszcze nie będę mieszkał )-

 

oraz ustawienia jak będę już mieszkał w domu - tak, aby grzać oszczędnie i nie spalać tak dużo ekogroszku.

 

pozdrawiam i dziękuję

jachu1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

ja mam takie ustawienie

 

PIEC NA EKOGROSZEK PODAJNIK ŚLIMAKOWY

 

PIEC 15kw EKR15

 

sterownik MENUET

 

CZAS PRACY PODAWANIA 16 sek

 

CZAS DMUCHAWY PODAWANIA 30sek

 

KROTNOŚĆ PODAWANIA 1

 

CZAS OCZEKIWANIA 13min

 

CZAS PAUZY PODTRZYMYWANIA 110sek

 

TEMPERATURA KOTŁA 55%

 

spalam 20kg na dobe prosze o pzresłanie pana ustawien pozdrawiam

 

mój e-mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

jestem tu nowy ale z piecem EKO Duo 35 KW i sterownikiem Menuet spędziłem już pół roku, w tym ostatnio mrocy -30.

Napisz jak ze spalaniem? Poprawiło się? Generalnie w tych ustawieniach masz za dużo obrotów dmuchawy!

Poziom 11 oznacza, że wszystko idzie w komin, maks. proponuję nastawę 5-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Skontaktuj się pilnie z serwisem Heiztechnik (tel na stronie prod.) w celu zmiany nastaw, gdyż w krótkim czasie możesz zajechać palnik, a tego typu uszkodzenie nie jest objęte gwarancją. Przy tych parametrach podawania węgla ilość powietrza powinna być ustawiona na "3" a wzrost na "1". Nadmiar powietrza powoduje zaniżenie paleniska i wypalenie elementów żeliwnych palnika, a po drugie nadmiar powietrza wychładza ci kocioł od środka powodując zużycie paliwa.

Ponadto, ustawienia kotła masz takie, że byłbyś w stanie ogrzać dom o powierzchni 200 m2. Nie posiadając termostatu pokojowego Przegrzewasz pomieszczenia a nadmiar ciepła emitowany jest na zewnątrz.

Dla dobrego węgla o kaloryczności około 25000 kJ/kg proponuję ustawienia:

 

Obr. dm. wzrost - 1

Czas pracy cwu - 15 min

Priorytet cwu - włączony

Tryb pracy cwu - zima

czas przesyp - 5 min

czas odł. pomp. co - 10 min

obr dmuch podt - 5

obroty dmuchawy - 2

czas oczekiwania - 10 min

krot podawania - 3

czas dmuchawy podt - 10 sek

czas pauzy pod - 60 sek

czas pracy pod - 10 sek

 

Pozdrawiam - serwis heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cieszę się, że wreszcie znalazłem miejsce, gdzie spotkać można zarówno praktyków i jednocześnie fachowców w temacie kotłów na ekogroszek.

Proszę o ratunek przed niechybnym bankructwem.

Posiadam kocioł Heiztechnik 25kW ze sterownikiem Menuet.

Na chwilę obecną spala około 50 - 70kg ekogroszku na dobę. Z tego co mogłem wyczytać w Waszych postach, osiągacie dużo korzystniejsze wyniki.

Bardzo proszę o podpowiedź w jaki sposób mam zmienić ustawienia na sterowniku, tak aby w domu było ciepło, a ekogroszek nie schodził w zastraszającym tępie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam,

Cieszę się, że wreszcie znalazłem miejsce, gdzie spotkać można zarówno praktyków i jednocześnie fachowców w temacie kotłów na ekogroszek.

Proszę o ratunek przed niechybnym bankructwem.

Posiadam kocioł Heiztechnik 25kW ze sterownikiem Menuet.

Na chwilę obecną spala około 50 - 70kg ekogroszku na dobę. Z tego co mogłem wyczytać w Waszych postach, osiągacie dużo korzystniejsze wyniki.

Bardzo proszę o podpowiedź w jaki sposób mam zmienić ustawienia na sterowniku, tak aby w domu było ciepło, a ekogroszek nie schodził w zastraszającym tępie.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Witam

 

Ilości paliwa które spalasz są imponujące. Spalanie jest uzależnione od ilości rozbieranego ciepła i ustawień automatyki. W tym celu proszę o kontakt telefoniczny z serwisem (dostępny na stronie www.heiztechnik.pl ). Pod tym telefonem uzyskasz wszelkie informacje na temat ustawienia kotła.

Ponadto zwróć uwagę, czy w ogrzewanych pomieszczeniach nie masz zbyt ciepło, co spowadowało zwiększone zużycie, w tym celu zamontuj termostat pokojowy, który po nagrzaniu pomieszczeń będzie wyłączał pompę obiegową celem zminimalizowania rozbioru ciepła.

Powodem nadmiernego spalania może też być zbyt duża ilość powietrza, która powoduje rozrzedzenie spalin wychładzając od środka kocioł. Fakt ten objawia się szlaką w popielniku.

Innym ważnym powodem może być węgiel przypominający węgiel ekogroszek jedynie z wyglądu a tak naprawdę jest węglem brunatnym pochodzenia czeskiego o kaloryczności prawie o połowę niższej niż zalecany.

 

Pozdrawiam

 

Serwis Heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.