Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła plus kocioł na paliwo stałe


maly11111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam będę chciał dołozyc do istniejącej instalacji pompe ciepła typu monoblok.Szukałem ale nie znalazlem jakiegos schematu zeby mozna było np.uzywac pompy lub pieca albo oba naraz ( jesli się wogóle tak da ).Chodzi mi oto zeby instalator jak bedzie to montował nie zrobił babola,możecie jakiś schemat polecic ??? Aktualnie mam instalacje rozdzieloną na trzy pompy czyli grzejniki,podłogowka,bojler .Co do zbiornika cwu jest to galmet pionowy 200l podobno wedlug jednego instalatora nadaje sie do pompy ciepla wiec mogłby zostac.Zostalo by dolozyc bufor chyba 60l najwiekszy jaki u mnie sie zmiesci albo zmienic aktualny na zbiornik kombinowany z buforem.Mam nadzieje ze w miare opisalem dobrze wszystko moze ktos coś pomoże

Ad1 Chcialbym zmienic wszystkie pompy na cos energoszczednego z elektronika  i moze troche slabsze na 25/40 ?,bo teraz mam 25/60 co byscie polecili ?

Ad2Jesli zostalby stary zbiornik cwu to jaki bufor? musi posiadac wiecej podłączen?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.