Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet z łusek słonecznika wbsas biocompact-piec gaśnie


Bartkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie pomocy ;( z wiadomych przyczyn tj horrendalnych cen pelletu, kupiłem pellet z łusek słonecznika. Zdecydowałem się na niego, ponieważ kupuję w tym samym miejscu i właściciel tego skupu mówił, że ma taki sam kocioł jak ja i wszystko jest ok..

Więc merytoryka:

Kocioł SAS biocompact 10kw ST-550 zPID. Piec ustawiony w pidzie, nie robiłem żadnego programu. Normalnie się rozpala, przechodzi w tryb praca, pali się około 1.5-2h po czym przechodzi w opóźnienie, a następnie w rozpalanie, bo gaśnie, tylko ,że już nie rozpala się i piec piszczy z komunikatem nieudane rozpalanie, ze źródłem alarmu palnik. 

Dzwoniłem do sasa, powiedzieli, że jest to do ustawienia przez montera, ale koszt jest tragiczny, zadzwoniłem również do tech sterowniki. Ich pracownik powiedział, że pomimo gorszego pelletu dziwnie działa ten sterownik i może być uszkodzony. Przywróciłem wszystkie dane fabryczne( ponieważ nie startuje mi się z pendrivea kocioł z aktualizacją sterownika od nich, nie wiem czemu, będę jutro do nich znowu dzwonić) i dalej ogólnie problem ten sam. 

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że w miejscu od strony palnika zostaje za dużo popiołu i zaczyna brakować tlenu, przez co to wszystko gaśnie. Załączam zdjęcie. 

Proszę o pomoc :(  

20220918_073323.thumb.jpg.0fd900ccc627e35be1e0d1b7388f79ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zgłosić się do tego co ten pellet sprzedał. Skoro u niego działa i zapewniał że tak jest, to niech podzieli się tą wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sambor napisał:

Tu nic nie zrobisz - to takie paliwo, nadające się raczej do kotła na ekogroszek, a nie do kotła na pellet.

Pellet z łuski słonecznika spala się bez problemu w palniku od Skiepko, sprawdzałem już chyba wszystko co jest na rynku, i nie ma najmniejszego problemu, ten palnik spali wszystko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek panie kolego musisz napisać czy masz mechaniczne czyszczenie palnika czy nie?

Potrzebne będą twoje parametry.

Na a zdjęciu spieków nie widać to źle nie jest popiół ma barwę jasna to temperatura ok z powietrzem nie trzeba kombinować. Trzeba na pewno w ustawieniach zwiększyć częstotliwość czyszczenia i czas czyszczenia rusztu. Można dać delikatny przednich przy czyszczeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Proszę nie pisać bzdur bo jak widzę brak po państwa stronie podstawowej wiedzy na temat spalania to zastanawiam sie w którą stronę my zmierzamy. 
Syf i jescze raz syf. Palę tym cholerstwem bo chciałem przetestować na własnej skórze by inne osoby uświadomić, aby unikały  problemów. Zrobiłem wielki błąd. Propaganda która jest rozpowszechniana na wszelkich forach co do zalet jest wynikiem chęci dorobienia się przez importerów. Co do samego pelletu…
Kopci i są duże problemy przy rozpalaniu, czego nie ma przy pellecie z drzew iglastych. Dochodzi do wybuchów w piecu gdyż potrafi przydusić płomień lub go zdmuchnąć, wówczas wydziela się dużo dymu po czym po pewnym czasie dochodzi do zapłonu. Potrafiło wywalić drzwiczki od wyczystki w kominie. Bardzo dużo popiołu w porównaniu z pelletem z drewna…na moje oko 3 do 4 razy więcej. Smród fryturą na dworze i dużo więcej dymu. Problemy z ustawieniem nadmuchu….gdy za duży potrawi zgacić płomień i dzieją się historie jak powyżej opisałem. Zawalony piec bardzo dużą ilością sadzy. Komin który do tej pory wyglądał jak nowy, dziś wygląda jakby był wymazany klejącym mazutem.
Cena….jak już pisałem …rok temu ten syf kosztował 400 zl za tonę i nikt go nie kupował. Dziś ratujemy się Ukraińskim barachłem by było „taniej” a hurtownicy się dorabiają na naszych tyłkach. Ceny drewna z lasów państwowych powinny być zamrożone tak by produkcja pelletu pozostała na normalnym poziomie.
Nie polecam bo więcej negatywnych wrażeń niż korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.