Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połączenie instalacji CO z instalacją wody pitnej, a zagrożenie zanieczyszczeniem


wilku88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Zależy mi na odpowiedziach, więc pytanie w wersji krótkiej dla tych, którym nie chce się czytać: czy zawór kulowy to wystarczająca przegroda na połączeniu rurowym między instalacja wody pitnej, a CO?

Zmodernizowałem instalację CO, ale jeszcze jej nie płukałem, ani nie dodałem inhibitora korozji. Nurtuje mnie jedna rzecz, którą zauważyłem wczoraj podczas napełniania instalacji. Mam bezpośrednie połączenie rurowe między instalacją wody pitnej, a CO, konkretniej powrotem, które zamykane jest zaworem kulowym.

Podczas napełniania dostałem info od osoby korzystającej w tym samym czasie z wody pitnej, że z jej kranu leci ciemna woda. Wcześniej, żeby wymienić zawór kulowy dzielący obie instalacje spuściliśmy wodę z instalacji wody pitnej. Niby w przeszłości po takim spuszczaniu wody i ponownym napełnieniu przez chwilę leciała ciemniejsza woda, ale tym razem powstała u mnie wątpliwość, czy to nie rdza z rur wody pitnej, tylko cofnęły się brudy z instalacji CO.

Teoretycznie nie powinny, bo ciśnienie na wodzie pitnej mam między 2, a 3 bary. CO ma 1-1,5 bara. Zamierzam do instalacji CO dodać inhibitor korozji, więc wodę z chemią od wody pitnej będzie dzieliła rurka miedziana, zawór kulowy i różnica ciśnień. Czy to wystarczy, czy też powinienem dodać coś jeszcze? Zawór zwrotny, zawór antyskażeniowy?

Jak wy to panowie macie rozwiązane w swoich instalacjach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.