Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja wężownicy w piecu kaflowym - problem z przelewaniem się wody w bojlerze dwupłaszczowym


Endriu1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
"Spec", który zrobił tą instalację twierdził, że tak ma być, więc nie będę komentował jego osoby, tylko od razu przejdę do rzeczy.
Otóż mam instalację jak na zdjęciach.
2 czarne kabelki, to czujniki temperatury na wyjściu ciepłej wody z pieca, gruszy biały - sterownik.
Problem mam tego typu, że w momencie niskiej temperatury jest w miarę OK lub OK.
Jeśli natomiast termometry pokażą powiedzmy 70 stopni na wyjściu z pieca, to w bojlerze słychać przelewającą się wodę.
Pompka chodzi na 1 biegu z 3 i to jest ok, ponieważ przy niższej temperaturze fajnie to wszystko pracuje.
Jak widzicie ta instalacja nie jest estetyczna i chcę zrobić zabudowę z płyt G-K, aby to ukryć, dlatego piszę ten temat.
Biała pionowa rurka PEX, idzie od naczynia wyrównawczego na strychu w dół, aby był widoczny przelew wody w momencie nadmiaru, np. podczas dopuszczenia wody do instalacji.
Nie wiem czy te zdjęcia Wam wystarczą, ale mogę zrobić ich więcej, także od tych zaczniemy.
Pomóżcie mi pomóc się tego problemu, ponieważ fajnie to wszystko działa, natomiast przelewani się wody w bojlerze jest baaardzo irytujące.
Dodam jeszcze, że gdy podczas tego przelewania się wody wyłączę pompę, to przez odpowietrznik automatyczny na górze bojlera ucieka powietrze, natomiast i tak ucieknie nie całe i po czasie jest znów tak samo, czyli okropnie się przelewa.
Poprawię co trzeba sam, mam do tego dryg, tylko brakuje mi przy takiej instalacji wiedzy 😉

 

8.jpg

7.jpg

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.