Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór systemu ogrzewania podłogowego


PiotrNar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Będę remontował werandę (ganek czy wiatrołap - nie wiem jak to nazwać). Pomieszczenie ma  2.2m na 2.4m i jest w nim grzejnik aluminiowy. Będę podnosił podłogę o jakieś 6 może 6,5 cm (razem z płytkami), czyli będę miał około 5 cm do wykorzystania. Myślałem, żeby zamiast grzejnika położyć ogrzewanie podłogowe. Chciałbym zdjąć grzejnik i w to miejsce wpiąć rurki. Wiem, że trzeba zastosować zawór RTL albo jakiś mieszacz (nie wiem co będzie lepsze). Jaki system można tu zastosować? Myślałem o suchej podłogówce Sander system. Czy lepiej będzie na mokro? Widziałem, że są płyty z wypustkami na rury, pod to dać ze 2 cm jakiegoś twardego styropianu, na to cienką wylewkę (z czego?) i terakotę ? Czy pod ten Sander system mogę dać 2 cm styropianu?, Czy trzeba go przyklejać do betonowej podłogi. Podłoga jest na wysokości ok 1 metra nad ziemią. Pod betonową posadzką jest usypana ziemia. Wątpię, żeby był tam styropian. Dom z lat 70.

Dziękuję za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.