Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usprawnienie rozdzielacza podłogówki


Dawid555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dom 106m2,parter z podłogowka a pietro 4 pokoje grzejniki i łazienka z podłogówką.

Pietro jak i dół grzeje klimatyzatorem 5,5kw plus troche kominkiem z DGP dodatkowo dgp miesza powietrze parter-pietro aby grzanie klimatyzatorem bylo bardziej wydajne poniewaz zamontowany jest w połowie klatki schodowej. Klima chodzi z nadmiaru pradu z PV. Obieg CO zasila kocioł 2f imergass 24kw w poprzednie dwie zimy temp zasilania mialem ustawiona na max 45stopni na kotle od lutego 22r mam klime i grzejniki w pokojach sa zakrecone przez co znacznie spadlo zuzycie gazu poniewaz klima robi robote. 

Ale pytanie mam takie jak moge usprawnic ogrzewanie podłogowe bo zawor z kapilara wiem ze do najlepszych nie należy przez to ze woda sie miesza i temp zasilania musi byc na wyższym poziomie.

20201004_133348.thumb.jpg.d91551ddc623e6fca7f43b5be7e24a12.jpg

do tego dochodzi problem sterowania podlogowka z przeplywem bo przez to ze grzejniki sa zakrecone to piec ma za maly przeplyw. 6 petli podzielone na 3 sekcje.

Myslalem o wywaleniu z rozdzielacza pompy i zaworu i podłaczyc bezposrednio pod piec lub wstawic zawor 3d atm (lecz nie wiem czy zawor zmieni cos na korzyść)

Chciał bym uzyskac taki efekt aby grzac głównie klimą ,a podłogówka utrzymywac ciepła podłogę i dogrzewać w mroźniejsze dni.

Jaka temp maxymalnie moze isc na podłogówke? 45stopni?

Myslalem tez aby wymienic zwykle termostaty na takie z czujnikiem temp. podłogi i utrzymywac ja na stałym poziomie. Bo gdy rozpale w kominku (powietrzny)to efekt mam taki ze podłoga sie wystudzi i pozniej kocioł 5h ja dogrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem zeby dołozyc rury na krzyż z zaworami odcinajacymi i w teori mozna by miec 2 uklady w jednym czyli taki jak mam obecnie z capilara i połaczone bezpośrednio z kotłem i pompa z kotła by zasilala rozdzielacz. A gdy przyjda jakies wieksze mrozy i bede zmuszony rozkrecic grzejniki to wtedy przekrece zawory na rozdzielaczu i bede grzał przez kapilare.20201004_133348.thumb.jpg.bbb0efbf06b8be883a94947535943eff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.