Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie Bufora 500l do kotła węglowego


zibiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Posiadam kocioł Lazar Eko Perfekt 4 klasy jest to kocioł z podajnikiem i dodatkowym rusztem.

Chciałbym do tego kotła dołożyć bufor Galmet SG(B) 500L z racji takiej że zamierzam dożo palić węglem orzechem i drewnem (z racji cen).

Narysowałem schemat mojej obecnej instalacji, proszę o adaptację jej pod ten bufor.

Pozdrawiam

IMG_20220821_124908111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zibiuu napisał:

Co myślicie o tym??

To trzeba inaczej, ale po co ci takie rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zawor 4d (musi byc z silownikiem) tez juz masz? Da sie go co prawda wykorzystac ale jesli nie masz to 3d bedzie wystarczajacy i lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na forum sa gotowe i sprawdzone rozwiazania, bylo to juz tyle razy walkowane ze poprawianie kolejnego jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibiuu na rynku mamy wielu hydraulików. Znaczna większość z nich nie wie co to bufor ciepła. Kolejna grupa wie co to ale nie potrafi go poprawnie podłączyć. Ostatnia najmniejsza grupa wie co z czym i dlaczego.

Tak jak sambor napisał zawór temperaturowy albo laddomat jest konieczne gdy ładujesz bufor. Można i bez ale to bardzo długo kocioł ma zimny powrót. Z zaworem temperaturowym bufor jest ładowany od razu wysoką temp np 55', 65'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o sprawdzenie to tylko schemat ogólny chodzi mi o usytuowanie wlotów w buforze czy jest to poprawne

do bufora Galmet GB 500l. Czy we właściwych otworach mam zasilanie i wyjście grzejnikowe.

Jeszcze jedno jakby zamiast kotła była pompa ciepła to pytanie brzmi czy ten układ jest prawidłowy

Pozdrawiam

IMG_20220825_194051093.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.