Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na propan.


DDDaDanieel

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo. Jestem nowy na tym forum zatem dzień dobry wszystkim. Od początku z problemem: poszukuję kotła na propan. Nie takiego zwykłego. Podłogówka co dziesięć centów zatem przydaloby się aby bezpośrednio z kotła grzać z taką modulacją aby jesienią się nie gotować. Dom 135 metrów. Rzecz idzie o to aby nie tracić ciepła na buforach a i kocioł miał jak najmniej startów. Na CO potrzebne jest mi 8 kW zatem miło by było aby kocioł na G31 zmodulował się do maks. 3 kW. Nie jest to taka oczywista sprawa. Podobno termet to umie no ale potrzebna jest pewność. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga to anhydryt z winylem ze zintegrowanym podkładem. Łazienki - płytki, dogrzewanie w łazienkach grzejnikiem elektrycznym. Najdłuższa pętla 101 m. 13 sekcji. Rozdzielacz nie jest jeszcze zasilony ale będzie to raczej cal. Jeden rozdzielacz 13 sekcji. Garderoby jako, że nieduże to przedłużenia powrotów przy czym rekuperacja i tak wymusi tam wymianę powietrza. Razem 990 m rury. Nawet w przypadku konieczności wstawienia bufora i mocniejszej pompy z racji choćby możliwych termostatów i tak przyjemnie byłoby aby kocioł mógł sobie pyrkać na te maks 3kW. Jest taki kociol Sauniera z zasobnikiem tyle, że tam aparat aby przystosować do G31 można jeno skręcić i wówczas te 3kW można se wsadzić między bajki. Szukam takiego kotła co da radę i będzie to pewne a nie kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał wymagane przepływy to co innego, a tak zrobiłeś inst na zasadzie ile rury wejdzie to tyle daję i na tym koniec.

Jak jest projekt to masz wymagany przepływ sumaryczny, wymagane ciśnienie dyspozycyjne wychodzące z kotła i pod to dobierasz kocioł.

I rozmowa z doradcą technicznym jest wtedy inna - o konkrety pytasz, to konkretnie odpowiedzą.

A tak to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster. Gdyby było jak piszesz to by nie było 13 sekcji. W tym domu niema 13 pomieszczeń. Ciśnienie dyspozycji? Będzie miało jakiś konkretny wpływ na pracę palnika? 

Ja nie pytam o pompę - pytam o palnik pracujący na propanie. Problemem jest moc minimalna. Jeżeli będzie Ci łatwiej to załóż, że grzeje się boiler 150 litrów albo kaloryfery na całe ściany i z mojego kaprysu wynika, że ma się to odbyć jak najwolniej. Jeżeli masz wiedzę co do kotła przepływowego oprócz Bosch'a na aluminiowym (ptfuuu) wymienniku, który będzie to potrafił to proszę o pomoc. TO - to jest zejść z mocą na tym paliwie najlepiej poniżej 3 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.