Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprawność schematów


Andrzej1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem proponowane schematy od firmy która będzie mi zakładać pompę ciepła i chciałbym aby jacyś doświadczeni forumowicze pomogli wybrać 

Pompa ticap 12kw 

Zbiornik wody 400l

Ogrzewanie tylko grzejniki 

 

 

 

Screenshot_20220727-155221_Office.jpg

Screenshot_20220727-155153_Office.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam tak ma być instalacja solarna mam taka już 8 lat i nie chce z niej rezygnować 

I rowniez mają być dwa obiegi grzewcze mam w jednym domu 2 różne mieszkania i stąd podział na dwa obiegi ale jedno cwu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole zapytać przed faktem niż potem się męczyć i prosić o zmiany 

Ja się na tym nie znam i mnie mogą wcisnąć dużo dlatego tu napisałem 

To że place duże pieniądze to nie znaczy że im bezgranicznie ufam  choć firma ma same pozytywne opinie 

Nie proszę o wykonanie schematu tylko o doradzenie czy coś zmienić czy coś dodać 

A żeby im wytknąć błąd to muszę wiedzieć gdzie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc 

Rozumie że nikt za darmo nie pomoże to może jakiś oficjalny cennik by tu wstawić jaki obowiązuje za pomoc 

A nie takie pisanie z przyczajki  na priv że pomogę ale nie za darmo które zaprzecza  chyba idei istnienia tegoż forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt z forum za darmo nie chce Ci pomóc, bo nie chce lub nie ma odpowiedniej wiedzy, pozostaje Ci usługa odpłatna. Gdzie ją zakupisz to już twoja sprawa.

Nie strzelaj fochów, wiedza kosztuje! Ludzie muszą z czegoś żyć. Też za darmo świadczysz swoje usługi?

 

Skoro chcesz zapłacić kilkadziesiąt tysięcy fachowcowi który popełnia błędy, to najlepiej zmień fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, o6483256 napisał:

Skoro chcesz zapłacić kilkadziesiąt tysięcy fachowcowi który popełnia błędy, to najlepiej zmień fachowca.

Czy ty aby wiesz co piszesz? 

Tobie sie wydaje ze ja chce mu płacić bo nie mam na co pieniędzy wydawać? 

Wiesz jest coś takiego jak umowa która podpisujesz wplacasz zaliczkę potem dostajesz schemat 

Ja się na tym nie znam co mam mu powiedzieć że jest coś źle ale nie wiem co? 

99% postów tutaj to prośby o porady i widzę że normalnie w większości przekazywana jest wiedza 

Ale co wyczailscie ze ma tyle kasy na pompę to i może mi się coś uszczknie? 

Skoro wiedzą kosztuje to w jakim celu istnieją tego typu fora? 

Jeszcze na żadnym nigdy nie spotkałem się aby ktoś żądał zapłaty za poradę 

Ja nie robię za darmo ale ja też nie proszę aby mi ktoś wykonał instalacje czy schemat tylko doradził przed wykonaniem czy jest dobry 

Dostrzegasz subtelną różnicę?

A skoro tutaj pobiera się opłaty to może by taka informacje należało umieścić  z jakimś cennikiem aby nikt złudzeń nie miał 

Normalnie można stracić wiarę w ludzi i bezinteresowna pomoc 

Gdzie ten świat zmierza 😔

 

Tylko jeden z panów postawił sprawę jasno zaproponował kwotę za wykonanie schematu dobór urządzeń itd. 

To rozumie bez problemu mu zapłacę za taką pracę ale kilku innych zaproponowało podobna kwotę za wskazanie błędu to już jest zwykle chamstwo 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, o6483256 napisał:

Ojojoj, niech Ci tylko żyłka nie pęknie! 

Pajac to i tak komplement dla ciebie 

7 minut temu, sambor napisał:

Nie wiem o co płaczesz 

Znasz to powiedzenie Chłopaki nie płaczą?  tylko w ten sposób nakręca się spirala braku empati  bo ja też już pewnie nikomu już bezinteresownie nie pomogę 

Może jestem inny, dziwny, bo ja za pomoc która mnie nic nie kosztuje nie żądałem gratyfikacji 

Ale każdy jest inny no nie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komplement 🤣

 

 

 

 

 

PS Jednak żyłką pękła i ciśnieniu spadło  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podoba się schemat oznaczony jako "2".

Tylko po grzyba są proponowane na nim dodatkowe dwa zawory trójdrożne i dwie pompy obiegowe.
Na dodatek należy dodatkowo zakupić płytkę rozszerzeń CZ-NS4P, a ona do tanich ni należy. 


ps.
Errata.
Przejrzałem na szybko dokumentacje i okazuje się, że płytkę rozszerzeń CZ-NS4P, należy także zamontować w przypadku sterowania układem solarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pierwsze konkretne informacje 

Z racji tego iż na poprzednich schematach brakowało wymiennika płytowego bo chce mieć możliwość podpięcia innego źródła ciepła w razie jakiś przerw w dostawach energii 

Wczoraj otrzymałem coś takiego 

SmartSelect_20220730-150356_Gallery.jpg

Godzinę temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Należy także zamontować w przypadku sterowania układem solarnym.

A to akurat tylko w przypadku kiedy nie masz sterownika solarnego 

Ja akurat posiadam zupełnie inny i mię ma to żadnego wpływu na pracę pompy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej1977 napisał:

Z racji tego iż na poprzednich schematach brakowało wymiennika płytowego bo chce mieć możliwość podpięcia innego źródła ciepła w razie jakiś przerw w dostawach energii 

Jak będą te przerwy to żadne inne źródło Ci nie pomoże, no chyba że kominek bez płaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy takim „combo” poszedłbym w bufor rownolegle pełniący role tez sprzęgła. Czyli cos na wzor schematu 1. Kocioł peletowy w ukladzie zamknietym zeby wywalic wymiennik. Kwestia sterowania tym wszystkim i „inteligentnego” przelaczania PC, solary, kociol, obiegi CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek-z-Ulicy jak to policzyles lub skad te wartosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz ustny od pana Stanislawa Glodny, Panasonic Heating & Cooling Polska.

Bufor równoległy ma bardzo małe opory hydrauliczne, w porównaniu pozostałą częścią instalacji hydraulicznej.
Więc część wody w zładzie obiegu grzewczego od razu zawraca z powrotem do wymiennika pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj o szczegoly. Czy to wystepuje zawsze i czy jednak da sie zrobic tak aby czynnik  „nie zawracal” tylko byl kierowany do obiegu CO.

Wracam do tego co chce autor dwa obiegi (chodzi o kaloryfery i chyba podlogowke) plus kociol peletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.