Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SAS bio compac 10kW palenie węglem


kochzg28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy mogę zgłosić ten kocioł jako źródło ogrzewania domu gdzie będę palił w nim z wykorzystaniem pellet, drzewo i węgiel?

Model ten ma możliwość palenia bez podajnika więc teoretycznie po zamontowaniu rusztu mogę palić w nim zarówno drewnem jak i węglem.

Na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mozesz.

Lub musisz sie liczyc z konsekwencjami takiego wpisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

IMG-20221115-WA0005.jpg

Witam.

Jestem w dlegacji a żona dziś dzwoni i nie wie co robić.

Piec stanął. Wyskoczył komunikat o ruszcie. Piec chodzi 2 miesiące. W tym czasie miał czyszczoną tylko szufladke pod popielnikiem. Czy coś jeszcze wymaga czyszczenia aby piec chodzil poprawnie?( nie pytam o komin aby go czyścić np raz naz na rok). Piec to SAS Bio compakt 10 z czopuchem od tyłu. W sobote wracam i w poniedzialek znów jade a serwis techa nie czynny w weekend.

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec naprawilem. Usunąłem cały pellet z podajnika. Resztke odkurzarzem wyssałem. Ruszt był brudny wiec bez demontażu go oczyściłem i rozruszałem(byla wyłączona opcja odpopielania) 

Teraz szukam idealnych ustawień palenia tj czasow podawania pelletu, przerw w podawaniu i innych parametrow mających wpływ na prace pieca. Popiół mam ciemny(wiec nie prawidłowy) testuje obecnie 2gą serie pelletów. Jesli ktos ma swoje ustawienia sprawdzone to poproszę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.