Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy dziś jest sens zakładać pompę ciepła?


Andrzej1977

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie ,czy dziś jest sens cokolwiek robić ?☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam, najlepiej palić "zrębkami" opon. Wychodzi najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, o6483256 napisał:

Odradzam, najlepiej palić "zrębkami" opon. Wychodzi najtaniej.

Miało wyjść śmiesznie a wyszło żałośnie 

Miałem nadzieję na merytoryczne odpowiedzi a nie rodem z piaskownicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ,pójdzie prąd ,pójdzie gaz ,czy pellet stanieje ? 

Tylko jasnowidz przewidzi i to nie byle jaki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jeśli prąd zdrożeje dwu lub trzy krotnie to i tak Pellet czy ekogroszek wyjdzie znów taniej mimo że są teraz już po ogromnych podwyżkach 

A pompa to jednak inwestycja rzędu 40-50k więc chyba nigdy się nie zwróci 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz na to że się ma zwrócić , to nie zakładaj .

Chyba że piec na wykończeniu i coś trzeba wybrać .

Warto jednak pomyśleć o dodatkowym źródle ciepła ,bo czasy niepewne .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zwróci" Ci się, jak za dużo wypijesz, wtedy robi się problem... 😁

Co to za pitolenie, że źródło ciepła musi się zwrócić. Pal jak pisałem zrębkami opon, to jeszcze zarobisz!

 

Stary dziad, a zadaje głupie pytania. Jakie pytania, takie odpowiedzi!

 

 

PS Szklaną kulę sobie kup:

https://allegro.pl/listing?string=szklana kula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty się upierdzielil tych zrebkow? 

Sam nimi pewnie palisz bo nikomu normalnemu do głowy palenie czymś takim by nie przyszło 

 

Zadałem normalne pytanie czy w dzisiejszej sytuacji zmiana kotła z kopciucha czy ekogroszku czy Pelletu na pompę jest ekonomicznie uzasadniona i opłacalna 

Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to proszę nie zaśmiecaj tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie, jest głupie z jednego powodu. Śmieciuch to najtańsze źródło ogrzewania i tańszego nie będzie, z racji sposobu i możliwości spalania różnego rodzaju opału! Jak nie stać Cię na wygodę, pozostajesz przy śmieciuchu, analogicznie jak z autem. Jak Cię nie stać na serwis klimy pozostajesz przy aucie bez klimy i nie jęczysz, że to tyle kosztuje. Wygoda kosztuje. Dotarło takie proste tłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Jeden lubi blondynki drugi brunetki a trzeci chłopczyków... O gustach się nie dyskutuje bo każdy ma swój. Jednym wystarczy śmieciuch innemu gazowiec a kolejnemu pompa ciepła. Każdy będzie zachwalać swoje rozwiązanie. Każdy ma to na co go stać.

Ps: Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pitolić wszyscy wiemy że pompa grzaa do tej pory najtaniej i dlatego jest teraz na nie taki bum 

Ale tuż za rogiem z tego co słyszę stoją znaczne  podwyżki cen prądu i jeśli wejdą w życie opłacalne przestanie być 

Pytanie w takim razie co robić zostać przy pelecie czy jednak założyć ta pompę z dotacją 

Co wy byście zrobili 

Ja właśnie jestem przed taka decyzją

Pompa na wyjsc 46k z czego dotacji ok 30k czyste powietrze plus gminna ale muszę zlikwidować piec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej1977 napisał:

Miało wyjść śmiesznie a wyszło żałośnie 

Mi się wydaje, że jednak wyszło śmiesznie...

 

3 godziny temu, Andrzej1977 napisał:

Wszyscy trąbią o podwyżkach cen Energi rzędu 300%

Skoro Wszyscy są tacy mądrzy, to zapytaj tych Wszystkich.

 

2 godziny temu, Andrzej1977 napisał:

A pompa to jednak inwestycja rzędu 40-50k więc chyba nigdy się nie zwróci 🧐

A policzyłeś kiedy zwróci się budowa (albo zakup) domu? Jak ludzie montowali kotły na węgiel, to też czekali aż się zwróci? Płytki do łazienki też mają się zwrócić?

 

12 minut temu, Andrzej1977 napisał:

Ale tuż za rogiem z tego co słyszę stoją znaczne  podwyżki cen prądu i jeśli wejdą w życie

Z jednej strony "z tego co słyszę" od "wszystkich", a z drugiej strony chcesz merytorycznej i precyzyjnej odpowiedzi. Skąd ktoś ma wiedzieć, co będzie opłacalne za rok? Trzy lata temu ciężko było coś przewidzieć, a teraz to nie wiadomo co będzie jutro... Widziałeś jakieś taryfy zatwierdzone przez URE?

 

13 minut temu, Andrzej1977 napisał:

Co wy byście zrobili

Ja bym brał pompę ciepła i taryfę G13. Ale ja jestem w innej sytuacji. Nie wiem czy u ciebie jest dostępna G13, ani ile wydajesz teraz na pellet.

 

15 minut temu, Andrzej1977 napisał:

ok 30k czyste powietrze plus gminna ale muszę zlikwidować piec

Pamiętaj, że na pieniądze z Czystego Powietrza można czekać nawet rok. Ale dodatkowo pamiętaj o uldze termomodernizacyjnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Digitrax napisał:

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach...

Tylko montują PC.

Ja ze swojej strony polecam PC, i to co najmniej ze średniej półki, wyroby podobne do PC to strata kasy i nerwów.

Jak ktoś się spyta dlaczego grzeję jeszcze pelletem/ DS-em, to w moim przypadku PC już chciałem ponad 11 lat temu , ale nie miałem takiego przydziału prądu, obecnie też nie mam i grzeję DS-em.

Pellet odstawiłem na "lepsze czasy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa to idealna opcja w tandemie z fotowoltaiką. Jak ktoś ma możliwość uzyskania dotacji i rozliczenia w PIT termomodernizacji to sporo można odzyskać, ale swoje trzeba odczekać. Też mam pelleciaka i przechodzę na PC. Już przed szajbą cenową miałem dość poszukiwania akceptowalnego jakościowo i cenowo opału - ceny szły w górę, a jakość spadała. Pellet chyba najlepiej ukazał zjawisko spekulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sambor napisał:

Ja ze swojej strony polecam PC, i to co najmniej ze średniej półki, wyroby podobne do PC to strata kasy i nerwów

A które zaliczyłbyś do średniej półki a które do wyrobów pc podobnych? W sensie jakie kryterium?
Pytam serio, bo wrzuciłem na oferteo chęć założenia pc w domu i dostałem kilkanaście ofert. Niektóre marki pierwszy raz na oczy widzę; sprzedający oczywiście wszyscy chwalą swoje.
Żeby nie być gołosłownym to są to: Panasonic TCAP, HP, Nibe, Rotenso, Haier, Kaisai, Shenzen, LG, Zubadan, System Air, Hewalex, Netsu i pewnie jeszcze kilka których nie pamiętam. Przedział ofert od 41-54 tys. średnio ok. 43 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź taką PC o które słyszałeś i jest na rynku od kilku lat.

Opisy danego modelu w stylu : sprężarka Panasonic, sterownik Carel, itd nie robią z takiego składaka PC a coś co ją przypomina.

Np wstawienie silnika i kół od mercedesa do wołgi nie zrobi z niej mercedesa, tylko Bóg wi co.

PS Sprężarka Panasonica ( jeden z wielu modeli) jest praktycznie w 90% PC na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo składaków ze stajni Midea: Galmet, Hyundai, Rotenso, Kaisai, Netsu chyba też -  ktoś ostatnio naliczył ze 13 'brandów'. Te klony są dostępne, tanie*, z różnym wsparciem serwisowym i warunkami gwarancji (* tu się Rotenso wyłamuje, bo przeskoczyło cenowo Panasa, który jest teraz chyba jedną z lepszych opcji w relacji cena/jakość). Haier to ma chyba najbardziej stromy wykres, więc ostro leci na twarz z wydajnością wraz ze spadkiem temp. na zewnątrz. Zubadan to już kawał mocnej pompy no i górna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh automat zadał normalne pytanie a wyszło jak zawsze.

Prawda jest taka, że inwestycja 40-50k w obecnych czasach w PC to zabawa dla bogatych. Jeżeli masz możliwość to poczekaj do przyszłego sezonu . Nadchodzącą zima może zrewidować wszystkie plany i marzenia. 

Polska energetyka i tak od dawna szorowała po dnie w 2019 zainstalowano w PL 31K PC a w 2020 54k w 2021 było to już 93k a biorąc pod uwagę ceny węgla i jego dostępność tylko te mityczne ocieplenie klimatu może nas uratować!

180k PC x 5kw na jedną PC przy mrozach da nam 900MW 😉 Mocy

Przypominam, że PC działają b. Słabo wtedy kiedy sa.mrpzy jeśli chodzi o bilans spalonego węgla to przyobecnych zimach PC wymaga tyle samo węgla w skali kraju co zwykły kopciuch. Różnica jest w czystości i komforcie uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patrol napisał:

Haier to ma chyba najbardziej stromy wykres, więc ostro leci na twarz z wydajnością wraz ze spadkiem temp. na zewnątrz.

W całej EU i nie tylko Haier to sprzęt chłodniczy - lodówki, zamrażarki - tylko u nas sprzedają pseudo PC

W innych krajach by to nie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sambor napisał:

W całej EU i nie tylko Haier to sprzęt chłodniczy - lodówki, zamrażarki - tylko u nas sprzedają pseudo PC

W innych krajach by to nie przeszło.

Chyba nie tylko, bo klimatyzatory też robi. Znalazłem w sieci taką informację:

Haier już 6 rok z rzędu stoi na czele rankingu Euromonitor International wśród klimatyzatorów podłączonych do sieci i sterowanych zdalnie na świecie! Udział HAIER w rynku przekracza już 33% pod względem wielkości sprzedaży w 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest sporo zadowolonych użytkowników tych podobno "pseudo" pomp to znaczy, że nie jest taka zła i w określonych warunkach w zupełności wystarczająca. 

Nie widzę powodu, żeby wieszać na tej firmie psy, Tym bardziej, że ma atrakcyjną cenę która niweluje jej ewentualne niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pieklorz napisał:

oo widzę,że odpowiedź na zapytanie autora została usunięta.

Widocznie komuś była niewygodna. Nie można prawdy pisać.

Daj spokój ze spiskami wystarczy, że w TV co rusz jakiś znajdą!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.