Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłownia gazowa - drogo/niedrogo


rainmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będę w tym roku zmieniał kocioł na miał na kocioł kondensacyjny gazowy. Rozmawiałem z dwiema firmami i koszt montażu kotłowni gazowej wycenili podobnie tj. 19 500-20 000. Kocioł jaki chcę zamontować to Viessman Vitodent 111W - 19 kw z wbudowanym zbiornikiem. Kanał spalinowy zostanie poprowadzony wewnątrz komina. Cena obejmuje demontaż starego kotła. Kocioł z zewnętrznym czujnikiem temperatury, panelem wewnątrz domu. Czy firmy sobie liczą za dużo, czy cena jest adekwatna do modelu kotła. Szukać dalej czy nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli któryś z wykonawców jest przedstawicielem firmy Viessmann, negocjuj jakiś opust na kocioł. Ja taki dostałem 400 zł na Vaillanta.

Demontaż starego kotła , sam kocioł nowy 11 tysięcy, dodatkowo modernizacja komina i instalacji plus rury, armatura czyli zawory różnego typu, ocieplenie, zamknięcie instalacji, usuniecie naczynia wzbiorczego itd, to myślę że cena 19 tysięcy jest realna. Ale zawsze można jeszcze poszukać innego wykonawcy.

15 tysięcy byłoby miodzio. Tyle tylko że mają w bród roboty, spanoszyli się i zawyżają cenę a ludzie to lykaja bo chcą uciekać z kasą i robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.