Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Króciec cyrkulacji w bojlerze


Kliwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Został mi zamontowany bojler Lemet z jedną wężownicą maxi SE 200.

Pytanie moje jest następujące: czy króciec cyrkulacji posiada zawór zwrotny? Dzisiaj zabrałem się za wkręcenie śrubunku z zaworkiem w ten króciec i przygotowałem się na lanie wody i szybką akcję zdjęcia korka i założenia śrubunku a okazało się po odkręceniu, że nic nie poleciało. I teraz zastanawiam się, czy ten bojler posiada w sobie zawór zwrotny i dlatego nic nie poleciało?

Pytanie pewnie błahe ale mam nadzieję, że ktoś będzie znał odpowiedź 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu i opisu nic nie wynika. Zawór zawrotny w dobrym kierunku jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o ten króciec. Rozmawiałem z instalatorem i mówi, że spotkał się już z bojlerami, które miały wbudowany zawór zwrotny więc tu może być podobnie. Zaświecić nie dam rady, za mało miejsca by zerknąć w środek. Jutro spróbuję z dłuższym kawałkiem pręta i zobaczę czy coś w ten sposób ustalę.

EDIT: Jednak udałem się jeszcze dzisiaj do piwnicy. W otwór wchodzi pręt na głębokość ok 25cm i napotyka opór. Chyba jednak ten krócieć nie temu służy. Dzięki za podpowiedzi, spróbuję dopytać jeszcze producenta.

EDIT2: Po dogłębniejszym porównaniu schematów podłączenia ze strony oraz tego naklejonego na zbiornik, stwierdzam, że króciec o którym mówię to w rzeczywistości CT1 - tuleja na czujnik temperatury (na schemacie naklejonym na zbiornik nie występuje). A w faktyczny króciec recyrkulacji wpięty jest naczynie przeponowe CWU. Dziękuję za pomoc i przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. Świetnego fachowca miałeś... Obyś nigdy więcej nie musiał korzystać z jego usług.
Zbiornik przeponowy to wpinany jest najczęściej na zasilaniu.
Zawór bezpieczeństwa ten fschowiec chociaż zainstalował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeponowe CWU wpina się na zimnej wodzie dochodzącej do zasobnika wody czyli do króćca ZW. Najlepiej wykorzystując belkę bezpieczeństwa jak na zdjęciu

image.png.ae3cab8538eda5334ea06452e426a74e.png

image.thumb.png.7e685666a9a342f323fcf650245d8eb9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka belka jest zamontowana, na zdjęciu jej nie widać ale jest taka jak pokazana wyżej.

y4mW9zK8qoRsO_lz7kUqTWxMMRr40FAvOk2OnWRva7gysFijr0AxwBYqOtiML72URJyHOHRdCZlNrj2CHvkxwVh8t9SsZtvNQ7LAndfsiskGbrhRuvv9eJth_3ilB7NBHpAS4MB0P4bn5LpgxFJXVOuKW7s55JZwBa2hp8s4Rju1ZJxDTwMEe2JS4Pk3zO5sxowpP09kCLFymBtgg4lGEwwLoI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.07.2022 o 07:38, vps1 napisał:

Najlepiej wykorzystując belkę bezpieczeństwa jak na zdjęciu

Niekoniecznie. Niektóre naczynia przeponowe do cwu muszą być zainstalowane na nitce zimnej wody prowadzącej do zasobnika tak aby woda na bieżąco przepływała przez naczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.