Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak tam u Was? U mnie temperatura na dworze 38*C w słońcu


o6483256

Rekomendowane odpowiedzi

36 w cieniu, delikatny wiatr, ale żadnej ulgi nie przynosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile (5-6h) popracowalem na zewnatrz w sloncu i cienie ale nie daje rady.

Na zewnatrz:

C4982AE0-F61B-4CC0-9FB6-0CC78D2B20B6.thumb.png.46b19d441d2228312e2fa2ed246ee71d.png
 

I wewnatrz:

A1A0091C-04B3-4D2D-9B38-0B4A56F9A01A.thumb.png.cc020c55d1a56f546a4b2e9a746a046d.png

Klimatyzacji nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 4kW już wymięka:

image.png.cf25f40c6a9d5fcf3afb0bd5e655af87.png

 

Czerpnia z dworu:

image.png.43ad3b954b50383a3d32fec60472422b.png

Wyrzutnia (chłodzenie kompresora):

image.png.e788cf70957dbd3fd2ad5f6375e7473d.png

 

Jak założę pompę, to spróbuję chłodnicę założyć, powinno być znacznie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cieniu  30.5*

 

20220701_172607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cieniu na zewnątrz 33.

Wewnątrz w przedpokoju 28.5.

Wina trochę żony bo otwiera okna i balkon gdyż....duszno jej. Żadne dyskusje nie przynoszą rezultatu, no i mam saunę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zasilaniu kotła 27,7°C, powrót 22,6°C bez przepalania 🙂 Pomieszczenie północne gdzie mam pomiar 27,6°C. W pomieszczeniu piwnicznym 23,2°C rozstawiłem fotel wędkarski i tam oglądam TVPinfo. Polecam ten kanał 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek lepiej sobie ,,Janosika" obejrzyj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oldek napisał:

Polecam ten kanał…

Najpopularniejsze wyrazy bliskoznaczne słowa kanał to: przykrość, problem, przejście, frasunek, poruta, zagwozdka, przeszkoda, szkopuł, kłopot, udręka, rynsztok, ściek, zgryzota, ambaras, utrapienie, strapienie, zgryz, tunel, nieprzyjemność, troska, bolączka, trudności, zawikłanie, tarapaty, zmartwienie, kram…

Wiekszosc pasuje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koleżeństwo, nie polecajcie mi już repertuaru waszych ulubionych pozycji z filmoteki, zostanę przy TVPinfo 🙂

A trzymając się tematu o 21 na ścianie mam jak na foto.

W edycji dodam sobie. @PioBinposzukaj w google co to filmoteka, może tez znajdziesz jakieś wyrazy bliskoznawcze, ale nie musisz mnie oświecać swoimi ...

 

1656702154142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oldek napisał:

W pomieszczeniu piwnicznym 23,2°C rozstawiłem fotel wędkarski i tam oglądam TVPinfo. Polecam ten kanał 🙂

 

Zdecydowanie lepszy kanał to jakieś jeziorko / rzeka i wykorzystać ten fotel zgodnie z przeznaczeniem 🙂. Przyjemne z pożytecznym połączysz.

U mnie było 34 na zewnątrz. W chacie 28. Teraz po przejściu frontu w samochodzie jak wracałem przed chwilą pokazywało 22.5. Otworzyłem drzwi wejściowe na półpiętrze , u góry okna i zrobiłem komin. Spada cały czas i już jest około 27. Do rana będzie w domu z 24, a od jutra da się już oddychać na zewnątrz więc w planie uruchomienie agregatu 🙂 . Trzy wymiany oleju co 10 minut i będzie przygotowany do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet taki neutralny temat jak pogoda potraficie spie.... 🤣

 

PS U mnie na zewnątrz całkiem normalnie się zrobiło, a w domu:

image.png.797f236311abc1ed2d5fc7c54917029b.png

 

image.png.ffaf51241817f6acacd11cbb7c6ba159.png

Moment wyłączenia klimy i otwarcia okien, to punkt przecięcia wilgotności i temperatury. 

image.thumb.png.38991b6c15a71e92133bf3a2ebdad428.png

 

Jak wiadomo większa wilgotność to wysoka temperatura jest bardziej odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć jaka masz stacje pogodowa i gdzie ja zainstalowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam zachmurzenie i 20 stopni na zewnątrz. W domu 26.5 ale mam akcję wietrzenia , mysle że poleci w dół.

Nie wiem jak Wy, ja czuję... Chłód???? Wyszedłem na balkon a tu...no takie skoki temperatur mi nie służą:))) 

Poza tym, pewnie popada 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było 36*C w cieniu. W domu dobiło do 29.3.

@BORA ja dzisiaj też czuje chłod. Wczoraj spadło do 30*C pod wieczór przed burzą i czułem się komfortowo. Jednak człowiek przystosowuje się do temperatur.

Mambstacje pogodowa, ale temperatura na zewnatrz ni jest wiarygodna bo mam czujnik na parapecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki z 35 na 20 nie są dla mnie miłe i przyjemne. Jak każdy, wolę stałe, równomierne 25 stopni. Albo powolne obniżanie temperatury jak to ma miejsce np w ciepły i pogodny październik.

Obecnie nie pada chociaż skoro jest chłodniej to deszcz spokojny by też by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemyslaw85 napisał:

Możesz powiedzieć jaka masz stacje pogodowa i gdzie ja zainstalowałeś?

Kiedyś kupiłem w Lidlu, z pomiarem prędkości i kierunku wiatru, zamontowana jest na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w cieniu na zewnątrz 36*C w domu 24*C teraz 16*C na zewnątrz nie trzeba dzisiaj klimy włączać niech trochę odpocznie bo się napracowała przez ostatnie dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że zawiązało się na forum nieformalne Stowarzyszenie Miękuszy.

Dla ochłody porady EkoŻula, by w sposób naturalny schłodzić nieco wnętrze budynku mieszkalnego.

źródło:

 
ps.
Nie lubię tego typu poradników wizualnych, ale zauważyłem, że od pewnego czasu forma pisana przekazu traci na znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.