Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Panasonic czy Mitsubishi + solary


Andrzej1977

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie przywitać Mam na imię Andrzej i mieszkam w Poroninie koło Zakopanego 

 

Pewnie jak większość z was znalazłem się tu ze względu na podwyżki cen peletu i węgla 

spalam za sezon zimowy 5.5 tony peletu w lecie grzeją wodę solary a gdy nie ma pogody dogrzewam wodę prądem w II taryfie 

wedle moich obliczeń koszt uzyskania kw z peletu przy cenie 2200zł to ok 0.45gr 

Mając dwie taryfy średnia cena za kw wychodzi ok 0.50 - 0.55 gr 

Instalator twierdzi iż średni roczny COP wyniesie mnie ok 3- 3,2  

z 5500 uzyskuje niby ok 26000 kw nie wiem czy odlicza sie jeszcze od tego straty jakie ma piec czy to już jest odliczone to pompa zużyła by ok 8660 kw co średnio po 0.55 dało by ok 4760 zł  

jeśli moje obliczenia są do kitu proszę dać znać

 

Zapomniał bym o najważniejszym  nie mam ogrzewania podłogowego  i nie mam możliwości jego założenia 

Piec ma 10kw i zbiornik cwu 300l z dwiema wężownicami 

na parterze temperatura na grzejnikach to 0k 43 stopnie a na piętrze które jest niestety ciut słabiej docieplone ok 55  

liczba stałych mieszkańców to 5 osób oraz okazjonalnie wynajmuje poddasze dla max 6 osób 

Piec i pracuje cyklicznie jak nagrzeje pomieszczenia to się wyłącza wiec wychodzę z założenia ze jeśli grzejniki będą pracowały z temperatura 45 stopni na poddaszu będzie ok a jeśli nie to je przewymiaruje  lub na największe mrozy zostanie piec na pelet jako dodatkowe źródło ciepła 

 

Dostałem od znajomego  namiar na firmę zadzwoniłem i dostałem ofertę 

firma  ma bardzo dobre opinie nie wiem czy mogę tutaj podać nazwę 

jeden szkopuł to ze nie pracownik nie  uwzględnił na schemacie solarów   

Czy możecie pomóc w temacie ?

 

 

2022-05-30 17_16_34-Window.png

2022-05-30 17_17_03-Window.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Andrzej1977 zmienił(a) tytuł na Pompa ciepła Panasonic czy Mitsubishi + solary

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.