Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecem Mialowym Duże Spalanie


jacek63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum, posiadam piec miałowy zasypowy górnego spalania firmy heizt 24 kw, mam domek około 170m nieocieplony ,okna wymienione, zasyp pieca to około 50 kg grzejniki stare, moj problem polega na tym iz piec ma stałopalnosc około 8 godzin przy pełnym zasypie i nastepnie szybko wygasa a miało byc tak pieknie do około 20 godzin nie mam pojecia co mam zrobić pomózcie chłopaki?????????????????????? moje ustawienia sterownika to;

temp załaczania pompy 35 , tem na kotle 55 , czas przedmuchu 15 sek ,czas miedzy przedmuchami 2 min , dmuchawa 10. ,obroty min 5, pompa obiegowa chodzi na 2 biegu niemam pomysłu co tu wymyślić???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wentylator powinien mieć klapkę, żeby jak nie dmucha nie było przepływu powietrza (na prawym obrazku poniżej). Na lewym obrazku - te nakrętki to obciążniki regulujące siłę, z jaką jest zamykana klapka.

http://www.allegro.pl/item799366298_wentyl...a_wpa_01_k.html

Ponadto warto pomyśleć o zamontowaniu szybra - tak żeby zmniejszyć ciąg kominowy, bo napewno bez niego będą spore straty. Będzie ogrzewany komin. Ogrzewając poprzednio zwykłym piecem paląc drewnem komin miałem ciepły nawet na 2 piętrze. Obecnie przy rozpalaniu, gdy szyber jest otwarty czopuch (łącznik między piecem, a kominem) jest bardzo gorący i komin ciepły. Po zamknięciu szybra mogę swobodnie dotknąć czopucha gołą ręką - jest ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyber - wewnątrz rury odprowadzającej spaliny z pieca (okrągła lub kwadratowa) płaska blacha na pręcie na końcu zakrzywionym. Służy do regulacji ciągu spalin. Dobrze jest pokazany na wkładzie kominkowym http://www.kominki.org.pl/kominki/kominki_2.html Oryginalny wygląda tak:

http://www.bazarek.pl/searchx.php/fraza,szyber Natomiast w moim piecu był jego integralną częścią. Producent wbudował szyber na jego rurze wylotowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poprzedni mój kociol to był miałowiec-jednozasypowy.Paliłem w nim miałem lekko ale naprawdę lekko

zwilżonym.Porcja zasypowa była przygotowana jeden dzień wcześniej.Ten lekko zwilżony miał

zapobiega wybuchom gazu.Przerwa w podtrzymaniu była chyba 30 albo 40 min.Czas pracy wentylatora

w podtrzymaniu 2min.Moc nadmuchu zależna od rodzaju opału

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja niestety nie mam w swoim piecyku na czopuchu szybra i musze cały czas testowac stałopalnosc na ustawieniach, na razie jestem na etapie spaleniaokoło 46 kg w 12 godzin bardzo duzo nie wiem ile mi jeszcze starczy sił na siedzenie w kotłowni i przestawianie, albo zle mam cos podłaczone albo ustawione albo albo??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mój piec zamontowałem pod koniec sierpnia tego roku. Przed zakupem sporo czytałem i pytałem na tym forum, a także rozejrzałem się wśród znajomych, którzy użytkują piece miałowe (chodziło mi o jak największą długopalność przy stosunkowo niskim koszcie pieca i paliwa). Dwóch nie znających się znajomych miało piece tej samej firmy - jeden 8 kW na 55 m2, drugi 41 kW na 300 m2. Obydwaj bardzo sobie je chwalili. Najlepsze było to, że obydwaj mieli bardzo podobne nastawy. Nie zastanawiając się wiele ustawiłem swój piec tak samo. Od pierwszego rozpalenia nie miałem żadnych problemów. Spróbuj więc nastawić swój programator podobnie, przynajmniej:

CZAS PRZEDMUCHU : 7 s

PRZERWA PRZEDMUCHU : 9 min

ZAKRES PRACY CIĄGŁEJ : 2 oC

MOC DMUCHAWY : 6 x10%

Na chwilę obecną nie ma czegoś takiego, żebym musiał dostosowywać temperaturę, aby się lepiej paliło. Temperaturę ustawiam tak, aby mi było wygodnie. Na przykład na noc zmniejszam na 42-45 oC ze względów oszczędnościowych, podobnie jak wszyscy wychodzimy do pracy, czy szkoły. Ostatnio nawet żona, która wychodzi ostatnia dokonuje zmian na programatorze. Przy poprzednim rozpaleniu wytrzymał mi 1 dobę i 16 godzin.

Gdyby pomogły Ci te nastawy napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.