Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zacina się ślimak hef eko plus 12 KW


Michals81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i proszę o pomoc mianowicie jak w temacie,zacina się ślimak zrywa k lin,wymieniona rura podajnika nowy ślimak i kolano żeliwne.Po miesiącu od wymiany zaczęło zatrzymywać silnik nie miał siły ruszyć po delikatnym stuknięcie w ślimak silnik ruszał.Silnik ma moc żeby zerwać klin więc to chyba nie tam problem.

Po rozebraniu podajnika nic szczególnego nie zauważyłem.Czy może być tak że ślimak za mało wchodzi do kolana? Teraz jest trochę schowany przed wyjściem z kolana.Czy nie powinien być w połowie kolana? Nigdzie nie  mogę znaleźć tej informacji.Proszę o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak musi być o takich samych wymiarach jak ten który był wcześniej za krótki będzie zrywał zawleczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie przy tym samym kotle pomogła wymiana kondensatora przy silniku. Jednak objawy były u mnie nieco inne - ślimak się zacinał, pomagało przekręcenie go kluczem płaskim, ale nie zrywał klina. Myślę jednak, że możesz spróbować, koszt niewielki, a może pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator. Nie montuj większego tylko taki jaki przewidział producent. Ja miałem pod ręką 20uF zamiast 8uF założyłem awaryjnie.U mnie się silnik nieco grzał. NIi polecam. Ogólnie jak nie musi działać kocioł to lepiej  zamontować taki jaki powinien być bez kombinowania.

Szukasz EN60252 rozruchowy silnika jednofazowego.

U mnie na miejscu był KEMOT CB660, płaciłem za 8uF ok 12zł z konektorami oczkowymi do zaciśnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH

Jaki problem? U mnie też stawał. Jak zamontowałem zawleczkę zamiast śruby M5x45 8.8, to rwał zawleczkę. Jak zamontowałem śrubę, którą przewidział producent, to stał i się grzał. Po wymianie kondensatora chodzi na śrubie. Na 100% żadne ciało obce go nie blokowało. Ślimak też wymieniłem.

Problemy z zespołem podającym sprowadzają się do 2 rzeczy w zasadzie, gość pisze, że wszystko powymieniał. Chyba, że źle podobierane, nieoryginalne i źle zwymiarowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.