Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 20 - zasypuje miałem kanał nawiewu


MarPio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam problem jak w temacie - piec od kilku dni zasypuje miałem kanał dmuchawy powietrza do tego stopnia, że nawiew do retorty jest bardzo słaby. Palę ekogroszkiem Bartex Gold.

Załączam zdjęcia pokazujące ile tego miału jest. 

Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny.

IMG_1550.JPEG

IMG_1551.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie wiem co to jest to kolano i gdzie ono jest. Szukałem rysunków tego nadmuchu, ale niestety nie znalazłem.

To jest od zewnątrz czy od strony retorty?

Może jakaś podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ile ten piec jest użytkowany ale sprawdzilbym ślimak zwłaszcza że jest metalowy, siarka, wilgoć i temperatura robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to koniec podajnika. Ślimak wytarł żeliwne kolano do grubości gazety. A przy okazji porobiły się dziury. Kolano to przedłużenie rury podajnika z palnikiem na drugim jego końcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1mps napisał:

Nie wiadomo ile ten piec jest użytkowany ale sprawdzilbym ślimak zwłaszcza że jest metalowy, siarka, wilgoć i temperatura robią swoje.

 

17 minut temu, Outsider napisał:

Prawdopodobnie to koniec podajnika. Ślimak wytarł żeliwne kolano do grubości gazety. A przy okazji porobiły się dziury. Kolano to przedłużenie rury podajnika z palnikiem na drugim jego końcu. 

 Uzupełniam:

- piec użytkowany 8 lat, raczej na suchym opale. Ale wiosną tego roku ślimak wymieniony na nowy - stary pewnie był dotarty do tego kolana, a nowy wytarł dziurę. Dziękuję bardzo za wskazówki.

I pytanie: czy takie kolano https://sklep.serwiskotly.com/sklep-serwiskotlycom-p-96.html będzie dobre do mojego pieca (Defro Komfort Eko Duo 20)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustal dokładnie jaki masz palnik, a potem dobierz do niego kolano, niekoniecznie w sklepie "firmowym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.