Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja CO do warsztatu - podłączenie nagrzewnic


Ortalion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam stary piec ACV na olej opałowy, o mocy 46kw. Ogrzewam nim halę warsztatową o powierzchni ok. 140m2 i wysokości 4,5m. Instalacja zamknięta, z rur pp. W instalacji podłączone sa dwie nagrzewnice Reventon HC20 o mocy maks. 21kw oraz grzejnik 160x50 i drugi 120x50. Z pieca wychodzą rury 32, do nagrzewnic dochodzą rury 25, a grzejniki sa podłączone z głównego węzła rurami 20. Temperatura na piecu utrzymywana jest na poziomie 60-65 *C

Problem w tym, ze nagrzewnice słabo grzeją. Na drugim biegu powietrze leci wyczuwalnie ciepłe z odległości około 2m od nagrzewnicy, natomiast na trzecim biegu nie czuc w ogóle żeby cokolwiek grzało. Rura zasilająca jest gorąca, powrót jest znacznie chłodniejszy, co wskazywałoby na to, ze obieg jest prawidłowy. Czy winowajcą może być zbyt mało wydajna pompa wody? Zastosowałem pompę 25/40, lecz niestety pospieszyłem sie z jej zakupem i wybrałem chińska za około 130 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz czy jak przykrecisz grzejniki to nagrzewnice nie będą lepiej grzały

Może woda w układzie ma lżej przejść przez grzejniki niż nagrzewnice i tam idzie większość przepływu z pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompy "wydają" 2 m3/h przez same nagrzewnice??

Przymknij wszystkie grzejniki i jedną nagrzewnicę  będziesz miał odpowiedż. ( @KarolBl już o tym wcześniej wspomniał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już napisał że 40 bedzie na styk. Te nagrzewnice potrzebują dużej ilości wody w krótkim czasie, jak nie zwiększych przepływu to musisz podnosić temperaturę i chyba lepiej dać tę wiekszą rurkę niż mnożyć straty na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.