Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jeden dzień wymienić piec?


krzysiekpli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Piotrek automatyk szkoda że ja na Śląsku mieszkam a ty w lubelskim (tak mi się wydaje)może bym mógł skorzystać s twoich rad w praktyce a tak to mi zostali rodzimi fachowcy. Bo przy wymianie pieca było u nas czterech chłopa! i fakt robili to jeden dzień. Sprzedawca powiedział że musimy brać fachmanów od nich bo gwarancji na piec nie będzie!! Dobra 6 lat temu wzięli 500 a a u nas było tak że grzała ciepłownia miejska ale w kotłowni było wszystko przygotowane pod piec!! Tylko rura wyjścia z pieca na grzejniki była za krótka ( co za pech )haha i panowie cały dzień tą rure wydłużali, no i nie ujmując ich zdolności spawali na miejscu rure do komina. z wyciętych kawałków rury. Ostatecznie ojciec im pomierzył bo był problem po dwukrotnym " który nie wie co to robota instalatora " i jednak posłuchali. No i wreszcie udało się trafić z długością rur. A to fachowcy z firmy co ma dużo swoich punktów na Śląsku nazwa zaczyna się na KLI a kończy na MOSZ

Inny instalator wymieniał grzejniki i potem grzały do połowy, wiec panowie będe was tu zanudzał tak długo aż dowiem się teorii tyle ile się tylko da, i będe wyczytywał wasze doświadczenia do deski! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do wymiany i montażu pieca, podłączenia zasobnika c.w.u. zaworu czterodrożnego i dwóch pomp do instalacji niezależnie od jej typu potrzeba jednego dnia od 7 rano we dwóch. Jedynie do pomocy przy wynoszeniu i wnoszeniu pieca potrzeba, jeśli jest trudne wyjście lub piwnica ( schody ) potrzeba jeszcze dwie osoby, zwykle domowników, jeśli są chętni tylko do tej pomocy. Jeden dzień to standard. Po co komu na głowie siedzieć. I dlatego można wymieniać kotły i w zimie.

 

A to jest g..... prawda, że jeśli gwarancja to ich ekipa! Powiem ci o co chodzi: Otóż zgodnie z art. 42 Ustawy o podatku od towarów i usług VAT towar, który kosztuje ileś tam plus 22 % VAT ( okna, piece, grzejniki, instalacja ) i jest montowany przez firmę będącą płatnikiem VAT dla odbiorcy prywatnego - jest z montażem sprzedawany z 7 % VAT. Pozostaje 15 % różnicy minus podatek dochodowy, a to dla kwoty załóżmy 10 000 zł stanowi 1500 zł minus podatek. Tą różnicę zwraca tej firmie Urząd Skarbowy w terminie 3 - 6 miesięcy. Proste? Chodzi o Twoje dobro, a jakże , żeby ci broń Boże ktoś nie wykonał złej instalacji... CHODZI O KASĘ !!!!!!!!!!!!!!!!! Widzisz? Przejrzałeś na oczy o co chodzi?

 

Jeżdżę trochę po kraju. Kto wie, może się i spotkamy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny instalator wymieniał grzejniki i potem grzały do połowy, wiec panowie będe was tu zanudzał tak długo aż dowiem się teorii tyle ile się tylko da, i będe wyczytywał wasze doświadczenia do deski! :D

 

Specjalistą nie jestem, raczej dociekliwym i upartym uzytkownikiem który musi mieć wszystko na tip-top ale co do kaloryferów to zależy która połowa grzeje... Jeśli grzeje góra a dół nie to w miarę normalnie. Gdzieśtam wyczytałem, że różnica temperatur między górą o dołem powinna wynosić ~20*C. Jeśli jest większa, to moim zdaniem jest za słaby obieg wody w układzie. tutaj wystarczy przyspieszyć pompę. Jeśli grzeje strona od zasilania, to najprawdopodobniej trzeba odpowietrzyć kaloryfery. Jeśli jeszcze coś innego to już niech się fachowcy wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem nowy na forum to dopiero mój 2 post.Czytam tutaj o różnej maści fachowcach i włosy mi się jeżą na głowie.W 2004 roku montowała u mnie 2 osobowa firma instalację c.o.11 grzejników, bojler, zbiornik wyrównawczy,kocioł,na dom wyszło ko.120m.b.rur miedzianych.to wszystko zajęło ok.3dni.Fachowcy pracowali tak że praktycznie byli razem tylko przy powieszaniu grzejników i dopiero"spotkali sie" w piwnicy przy podłączeniu rur do kotła.Teraz czeka mnie remont łazienki i biorę tę samą firmę .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeśli grzeje góra a dół nie to

... nalezy obrócić grzejnik B) - widziałm taki przypadek na własne oczy.

W bloku zachodzę do klienta (do komputera) patrzę a w pokoju gość ma grzejnik (żeliwny, żeberkowy) pomalowany od strony ściany, a od pokoju nie. Pytam - Co sie stało? A gość mówi że był szpec z spółdzielni, bo grzenik nie grzał do góry (na dole był ciepły), obrócił go i powiedział że za ok 1 tydzień będzie dobrze, musi sie tylko "ułożyć" :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.