Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka smart głowica termostatyczna do tego zaworu? Jakie to mocowanie, rozmiar zaworu?


MalecMalecki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na wstępie powiem, że to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie i jeśli umieściłem temat w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie we właściwe miejsce. 

Posiadam trzy grzejniki jak na zdjęciu o nazwie "Grzejnik 1", posiadają one zawory, mocowania jak na zdjęciu o nazwie "Zawór Grzejnik". Grzejniki są ogrzewane poprzez piec Junkers Cerapur GC2200W 20/25C. Generalnie wszystko działa - ogrzewaniem steruję sobie za pomocą dokupionego sterownika Delta Dore Tybox 137+. 

Chciałbym dokupić głowice termostatyczne do każdego z tych grzejników, bym mógł regulować temperaturę na taką jaką chcę w każdym z trzech pomieszczeń, a nie jak jest teraz, że grzejniki nie mają głowic i każdy grzeje tak samo. 

Pytanie pierwsze - jaki to jest rodzaj zaworu? Jaki rozstaw? Wymiary? Czy da się to określić na podstawie tego zdjęcia? 

Pytanie drugie - jeśli już będę znał typ zaworu to będę potrzebował go zmienić na taki kątowy, coś w rodzaju obróconej litery "L", bo obecnie nie zamontowałbym nawet małej głowicy, gdyż grzejnik jest wbudowany jakby we wnękę/ścianę i by się po prostu nie zmieścił na wymiar - jest za mały odstęp od ściany do zaworu. Chciałbym od razu kupić odpowiedni zawór, ale kątowy, skierowany do dołu. 

Pytanie trzecie - jaką głowicę kupić? Zależy mi na tym, by była smart, żeby można było ustawiać na niej temperaturę poprzez aplikację mobilną. Rozumiem, że jeśli mam takie wymagania to oprócz samych głowic muszę też dokupić centralę sterowania? Prosiłbym o polecenie jakichś godnych uwagi producentów, konkretnych modeli, kompletu sprzętu. Czego unikać? 

W tym temacie jestem laikiem, ale myślę, że łopatologicznie wytłumaczyłem (jeśli tylko o czymś ważnym nie zapomniałem) i każdy z Was na pewno wie czego potrzebuję.

Z góry dziękuję za odpowiedzi! 

 

 

Grzejnik 1.png

Zawór Grzejnik.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MalecMalecki napisał:

Pytanie trzecie - jaką głowicę kupić? Zależy mi na tym, by była smart, żeby można było ustawiać na niej temperaturę poprzez aplikację mobilną. Rozumiem, że jeśli mam takie wymagania to oprócz samych głowic muszę też dokupić centralę sterowania?

To akurat nie jest konieczne. Ja mam 2 głowice Danfoss Eco i obie działają "samodzielnie" przez bluetooth i apkę w telefonie. W przypadku akurat tej głowicy jest kilka wersji z różnymi zestawami adapterów do zaworów. Co do rodzaju zaworu nie pomogę niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na wkładkę typu Danfoss RA-N Click.

Są adaptery kątowe do głowic pozwalajace wybrnąć z takich sytuacji, gdy grzejnik jest np we wnęce blisko jej krawędzi.

https://instalstyle.pl/wp-content/uploads/2020/02/img_5e54f15f7cf54.jpg.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpierając się stroną JAKI ZAWÓR PRZY GRZEJNIKU? mogę stwierdzić, że moje grzejniki mają zawory jak na fotce. Wszystko, by się zgadzało, gdyż na moim zaworze też występuje ta podziałka od 1 do 6, są to grzejniki zasilane od dołu oraz ogólny wygląd najbardziej przypomina ten ze zdjęcia.

@marcin właśnie chyba zdecyduje się na te głowice Danfoss, do których nie potrzeba centralki, a działają bezpośrednio przy połączeniu z bluetoothem. Trochę o nich poczytałem dzisiaj i wydają się super. 

Zawór przy grzejnikach.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, są adaptery kątowe do wkładek zaworowych. Wkładka to nie zawór, gdzie są katowe i proste. Wkładki są jedynie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 skontaktowałem się z punktem sprzedaży u mnie w mieście (pokazałem im fotki zaworu jaki mam i o co mi chodzi) i w odpowiedzi dostałem, że ten adapter załatwi sprawę. 

Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale mam grzejnik firmy Perfexim (Perfekt System) a w opisie tego adaptera nie ma wymienionego tego producenta jako kompatybilnego, ale oczywiście tam nie są wymienieni wszyscy producenci tylko "między innymi" więc zakładam, że będzie OK.

Adapter kątowy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MalecMalecki napisał:

w opisie tego adaptera nie ma wymienionego tego producenta jako kompatybilnego,

Adapter ma być kompatybilny z wkładką/zaworem i głowicą a nie grzejnikiem.

Dokładnie taki adapter był podlinkowany w moim pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... już po prostu zgłupiałem, zakupiłem produkt Netatmo Zestaw Głowice Termostatyczne NVP-EN, gdyż chcę zdalnie sterować ogrzewaniem. Głównie wtedy, gdy nie ma mnie w domu i np. dwie godziny przed przyjściem za pomocą smartfona z miejsca pracy nastawić sobie już odpowiednią temperaturę. Skonfigurowałem tę centralkę z moim Wi-Fi i telefonem (odpowiednia apka w telefonie), ale za nic w świecie nie mogę założyć tej głowicy na zawór w grzejniku. 

Już nie rozchodzi się o ten adapter kątowy, który pisałem wyżej - on pójdzie do innego pomieszczenia, a teraz próbuję założyć głowicę gdzie jest sporo miejsca więc żadnego adaptera nie ma. 

Zestaw, który kupiłem zawiera sześć adapterów grzejnikowych: Danfoss RA średnica 23, Danfoss RAVL średnica 26, M30x1.5, M30x1, M28x1.5, Giacomini (GI). Którego adaptera bym nie próbował, to albo jest za mały na mój zawór albo za duży, nie pasuje bok czy coś zahacza... 

Czy ktoś z użytkowników forum jest mi w stanie powiedzieć czy któryś z tych adapterów, które wymieniłem wyżej jest odpowiedni do mojego zaworu czy ja po prostu źle zakładam adapter na zawór (choć wydaje się to banalnie proste)? Być może mimo tego, że adapterów jest sporo w zestawie to nie ma takiego jaki ja potrzebuję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.