Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek z płaszczem wodnym przerobienie na piec gazowy


Tomson12

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od 2009 roku palę kominkiem z płaszczem wodnym. Dom 199m2 ocieplony 20cm styropianem grafitowym z termoorganiki. W podłodze również 20cm styropianu, a w stropie poddasza 43 cm wełny. W tym roku wymieniłem go na spełniający normy ekoprojektu oraz podłączyłem się do gazu, bo w końcu powstał gazociąg. Na początku myślałem aby nie wymieniać kominka na nowy tylko zlikwidować stary, ale potem zadałem sobie pytanie, a co będzie jak gazu nie będzie tudzież będzie zbyt drogi? Nowy kominek ma tylko 8kW z wody, stary miał 20kW i był przewymiarowany. Traktuję kominek jako plan B. Wpiąłem się do starej instalacji w sposób przedstawiony na mojej stronie www. Niestety inaczej się nie dało. Wymiana kominka z płaszczem wodnym plus instalacja gazowa z piecem gazowym i przyłączem wyszło jakieś 28kPLN. Z czystego powietrza dostałem 6750 zwrotu a z gminy mam dostać 3,5k zwrotu. Gdybym nie wymieniał kominka to by wyszło jakieś 18kPLN. Ceny z czerwca 2021. Kominek i piec gazowy kupiony przed podwyżkami na ostatni moment.

Adres strony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 199m2. O spalaniu trudno się wypowiadać, bo palę dopiero od 1 października tego roku. Za październik spaliłem 55m3. W tym miesiącu myślę będzie koło 90m3. Piec Buderus Logamax plus GB072 20kW.

Nie słyszałeś o programie "Czyste powietrze"? Możesz wymienić nieefektywne źródło ciepła na bardziej ekologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z 2009 roku ocieplony 20cm styropianem grafitowym z termoorganiki. W podłodze również 20cm styropianu, a w stropie poddasza 43 cm wełny. Skoro od 2009 roku aż do października 2021 kominek był jedynym źródłem ciepła to postanowiłem już wtedy dom dobrze ocieplić, aby nie być "nałogowym palaczem". Dziś wiem, że to była dobra decyzja szczególnie, że dla ogrzewania gazem ma to kapitalne znaczenie. Na mojej stronie masz archiwum i możesz sobie sprawdzić jakie miałem temperatury w domu zimą. Było gorąco ze względu na przewymiarowany kominek i na bardzo dobre ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.